Zaujalo nás: Tepelné čerpadlo AquaMaster Inverter typu země-voda

Datum: 8.3.2018 13:23  |  Zdroj: redakce  |  Firemní zpráva

Na veletrhu Moderní vytápění 2018 bylo k vidění nové "odkapotované" tepelné čerpadlo typu země-voda od výrobce MasterTherm s označením AquaMaster Inverter. Může se pochlubit mimořádně vysokou účinností pro vytápění nebo chlazení.

Tepelné čerpadlo AquaMaster Inverter typu země-voda na veletrhu Moderní vytápění 2018
Tepelné čerpadlo AquaMaster Inverter typu země-voda na veletrhu Moderní vytápění 2018

Základem tepelného čerpadla AquaMaster Inverter je kompresor s frekvenčním měničem, který přizpůsobuje svůj výkon aktuální tepelné potřebě objektu a díky tomu topný systém nevyžaduje instalaci akumulační nádoby, usnadňuje a tedy zlevňuje instalaci systému.

Tepelná čerpadla výrobce nabízí v sedmi výkonových řadách od 3 kW do 45 kW. Vytápět a chladit lze tedy rodinné, bytové i panelové domy. Vlastní software umožňuje navíc velmi sofistikované instalace v kaskádách až šestnácti jednotek pro velké a průmyslové instalace. Obejdou se tedy bez nadřazené regulace, která u ostatních dodavatelů prodražuje složitější investice o statisíce korun.

Systém pracuje na bázi propojení inverterové technologie, elektronického expanzního ventilu a ekvitermního systému regulace. Výrobek je držitelem evropské značky kvality pro tepelná čerpadla EHPA quality label a je zařazen pod dotační programy Nová zelená úsporám nebo Kotlíkové dotace.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Pohledem znalce: Revize vs. kontrola kotle

19.6.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Autor upozorňuje na rozdíl významu pojmů kontrola kotle a revize kotle, které jsou v praxi nesprávně zaměňovány, což může mít pro majitele kotle nepříznivé důsledky.

Jednotrubková otopná soustava na zámku Kamenice nad Lipou po 15 letech

18.6.2018 | Dr. Ing. Petr Fischer
Pojednání o stavu jednotrubkové otopné soustavy, která začala být projektována v roce 1999 a je nepřetržitě v provozu již přes 15 let.

Kdy a proč se odpojit od CZT?

16.6.2018 | redakce
Přechod na vlastní plynovou kotelnu pro bytový objekt má smysl, pokud se návratnost investice pohybuje v řádu pěti až šesti let.

REGULUS – OZE ve vztahu k dotacím a novinky

15.6.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci s firmou REGULUS
Některé poznatky z jarního cyklu přednášek společnosti REGULUS spol. s r.o., které organizovala Společnost pro techniku prostředí.

Zkušenosti z vytápění rodinného domu krbovými kamny s teplovodním výměníkem tepla

11.6.2018 | Ing. Jaroslav Dufka
Snaha minimalizovat náklady na vytápění vede některé majitele rodinných domů k používání krbových vložek nebo krbových kamen s teplovodním výměníkem. Provozní náklady se tím omezí jen na nákup paliva. S použitím teplovodního výměníku jsou však spojeny stejné bezpečnostní požadavky jako s teplovodním kotlem.
diskuse: 1 příspěvek, 14.06.2018 14:14

Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

logo SINCLAIR
logo STIEBEL ELTRON
logo MasterTherm
logo CARRIER
logo PZP
logo VAILLANT
technická podpora výrobců

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo GEMINOX
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo DANFOSS

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czByly vyhlášeny výsledky prestižní architektonické soutěže Brick Award 2018Nová řada kompozitních prken Atmosphere pro terasy a plotyVápenopískové tvárnice Silka – větší užitná plocha rodinného domu díky tenkému zdivuKam bude směřovat budoucnost dřevostaveb?