Pravidelný servis tepelného čerpadla – povinnost pro ty, kteří vyžadují dlouhodobě vysoký výkon

Datum: 16.5.2018 05:00  |  Organizace: IVT Tepelná čerpadla s.r.o.  |  Firemní zpráva

Pravidelnou kontrolu a případnou opravu vyžadují snad všechny části tepelných čerpadel, od pojistek, stykačů a kabeláže, přes ložiska až po chladicí kapalinu.

IVT Tepelná čerpadla s.r.o.
Československého exilu 2062/8
14300 Praha 4

tel.:800 488 488, 272 191 405
e-mail:
web:www.cerpadla-ivt.cz
IVT Tepelná čerpadla

Konkrétně u chladicí kapaliny, pokud čerpadlo nepracuje s hermeticky uzavřeným okruhem, pravidelný servis upravuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES). č. 842/2006. Pravidelný servis prodlužuje životnost a udržuje vysoký výkon tepelného čerpadla.

Na servisní práce se ptejte již v době před nákupem čerpadla

Otázku pravidelného servisu je tedy žádoucí vznést již v době, kdy si vybíráte tepelné čerpadlo či prodejce, od kterého si čerpadlo koupíte. Zajímat by Vás mělo především:
  • cena servisních prací (v rámci záruky mohou být tyto práce poskytovány bezplatně, po uplynutí záruky již však za úplatu)
  • rozsah servisu
  • doporučený interval provádění těchto prací
  • to, kterou část pravidelné údržby budete provádět svépomocí, přičemž zde je vhodné zvážit, jestli tyto práce zvládnete. Určitě je na místě, nechat si vše řádně vysvětlit, ideálně i ukázat
  • jestli má prodejce dostatečně hustou servisní síť s kontaktní osobou v okruhu několika desítek kilometrů od místa, kde bude čerpadlo instalováno
  • bude servisní práce provádět pracovník prodejce, nebo externí firma? Pokud externí firma, která, jaké jsou její zkušenosti a reference?

Pravidelným servisem je zpravidla podmíněna prodloužená záruka

Jak již bylo uvedeno výše, realizace pravidelného servisu může být podmínkou pro uplatnění prodloužené záruky. Pokud Vám tedy prodejce čerpadla nabízí delší než zákonnou záruční lhůtu, zjistěte si, čím je tato prodloužená záruka podmíněna a následně zvažte výhodnost této nabídky.

Zkušenosti ze Švédska ukazují, že životnost tepelného čerpadla může právě díky pravidelnému servisu snadno přesáhnout hranici 20 let. Řeč je přitom o jednotkách instalovaných v devadesátých letech minulého století. Od té doby čerpadla prošla vývojem, díky kterému lze očekávat životnost ještě delší!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Valná hromada Společenstva kominíků České republiky 2018

24.5.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Informace z jednání valné hromady SKČR zachycené prostřednictvím projevu prezidenta společenstva a vybraných postřehů z projevů hostů a zpráv odborných komisí.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (březen a duben 2018)

24.5.2018 | Ing. Jan Kolomazník
V následujícím stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN z března a dubna 2018 související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Porovnání emisí benzo[a]pyrenu z jednotlivých kategorií zdrojů – doplnění informací

21.5.2018 | Ing. František Hopan, Ph.D., Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Ing. Petr Kubesa, Ing. Milan Dej, Ph.D., Ing. Jiří Ryšavý, Ing. Vendula Laciok, Ph.D., Jiří Kremer, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
V příspěvku jsou uvedeny další informace týkající se emisí benzo[a]pyrenu a doplňuje se tak předchozí článek „Porovnání emisí benzo[a]pyrenu z jednotlivých kategorií zdrojů“.

Obnovitelné zdroje ve vztahu k dotacím a novinky

20.5.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Některé poznatky z jarního cyklu přednášek společnosti Regulus spol. s r.o. Semináře zorganizovala Společnost pro techniku prostředí.

Přepočet emisí oxidu uhelnatého CO ze spalování zemního plynu na zvolenou jednotku

18.5.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Povinnost spočítat koncentraci a produkci emisí oxidů uhlíku ve spalinách klade na projektanty poměrně složitý úkol. V Topenářské příručce č. 3 byl proto uveden výpočetní postup pro přepočet jednotek a zpracována tabulka převodních konstant ve vztahu k zemnímu plynu.

Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

logo MasterTherm
logo CARRIER
logo STIEBEL ELTRON
logo VAILLANT
logo SINCLAIR
logo PZP

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo ENBRA
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo FV PLAST

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSTRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společnostíVítězný pasivní rodinný dům je promyšlená dřevostavba se skromným vzhledemŘízené větrání: Přísun čerstvého vzduchu jako nezbytnostPět věcí, které byste měli vědět o plastových oknech