Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny s baterií v jednotném moderním designu

Datum: 22.10.2018 4:30  |  Organizace: SunnyCold  |  Firemní zpráva

V tomto roce prošli tepelná čerpadla a hybridní fotovoltaické elektrárny firmy SunnyCold obměnou designu. Ten však nepřináší pouze lepší vzhled ale i funkce.

SunnyCold
Myslíkova 14
395 01 Pacov

e-mail:
web:www.sunnycold.cz

SunnyCold je jediným výrobcem tepelných čerpadel i hybridních fotovoltaických elektráren s bateriovým úložištěm. Může tak nabídnou pokročilejší spolupráci těchto systémů mezi sebou a příjemnější ovládání pro uživatele.
Nedílnou součástí je jednotný design vnitřních jednotek tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny s integrovaným bateriovým úložištěm. Vše bylo vyvíjeno s ohledem na jednoduchost instalace, proto je maximum potřebných komponent uvnitř. Před návrhem byli použity počítačové simulace s ohledem na váhu a teplotu, díky ním jsou výrobky Airsun SC schopny integrovat až 19,2kW v bateriích a 10kW výkonu měniče. Rozvodnice fotovoltaiky pojme jak olověné akumulátory, tak lithiové baterie s montáží do Rackové skříně. Stejný design je pak použit i u čistě bateriových skříní, kde leze rozšiřovat kapacitu baterií systému jejich násobením. Tepelné čerpadlo Airsun HW pak integruje nerezový zásobník 200l na teplou užitkovou vodu ve svém těle. Zbytkové teplo a odvětrání baterií lze jednoduše realizovat odtahem z domu skrze rekuperační jednotku.
Fotovoltaické systémy Airsun SC10 a SC5,5 jsou pak certifikovány jako celek, nevěsíte žádné kabely po zdech, není nutný žádný podpůrný rozváděč, vše je pod jednou zárukou a lze umisťovat i v prostorách, kde není omezen přístup neproškoleným osobám.

Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny s baterií v jednotném moderním designu

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Plynárenská konference: Zemní plyn a jeho schopnost snížit produkci emisí

12.12.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Přechodem na zemní plyn z uhlí a ropných produktů lze snížit emise CO2. Jednoduchá chemická struktura zemního plynu jej umožňuje vyrábět z bioplynu a zvýšit podíl OZE. Pokud opustíme jadernou energetiku, tak podíl zemního plynu na státní bilanci výrazně stoupne. Ve vytápění si zemní plyn jako zdroj tepla udrží význam.
diskuse: 1 příspěvek, 13.12.2018 07:29

Měření tepla v soustavách s teplonosnou látkou tvořenou směsí vody a dalších kapalin

11.12.2018 | Ing. Peter Holyszewski, Enbra, a.s.
Směsi vody a různých látek mají odlišné termodynamické vlastnosti než voda a pokud měřič tepla není možné na jiné podmínky měření nastavit, může chyba měření dosáhnout extrémně až 100 %.

Pohledem znalce: Dřevo jako garanční palivo – i vlhkost 25 % je v pořádku!

11.12.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Vlhkost dřeva použitého jako palivo je zásadní pro uznání případných garančních záruk a rovněž jako podklad do protokolu z kontrol kotlů na tuhá paliva. Autor poukazuje na rozdíl mezi měřením a vyhodnocením vlhkosti ve stavební a energetické praxi a na možné omyly.

Pokud někdo doma spaluje odpad, existuje metoda, jak mu to prokázat?

10.12.2018 | Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Stanislav Bajer, Ing. Milan Dej, Ph.D., Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Jiří Kremer, Ing. Martin Garba, Ing. Petr Kubesa, Ing. František Hopan, Ph.D., Ing. Jiří Ryšavý, Miroslav Jaroch, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Článek popisuje aktuální přístup legislativy ČR ke spalování odpadů v domácnostech, dále popisuje vznik a princip metody pro odhalování spalování nebo spoluspalování odpadů. V závěru článku je uvedeno, jaký je následný postup při prokázání spalování odpadu a jaké sankce hrozí majiteli dotčeného spalovacího zařízení.
diskuse: 1 příspěvek, 11.12.2018 07:57
© Jiri Hera - Fotolia.com

Kombinované kotle už z dotací podporovány nebudou

6.12. 07:00   Nákup kombinovaných kotlů už nebude podporován z takzvaných kotlíkových dotací. Změnu schválil Monitorovací výbor Operačního programu Životní prostředí. více >>>

Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

CAD a BIM knihovny

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme