Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny s baterií v jednotném moderním designu

Datum: 22.10.2018 4:30  |  Organizace: SunnyCold  |  Firemní zpráva

V tomto roce prošli tepelná čerpadla a hybridní fotovoltaické elektrárny firmy SunnyCold obměnou designu. Ten však nepřináší pouze lepší vzhled ale i funkce.

SunnyCold
Myslíkova 14
395 01 Pacov

e-mail:
web:www.sunnycold.cz

SunnyCold je jediným výrobcem tepelných čerpadel i hybridních fotovoltaických elektráren s bateriovým úložištěm. Může tak nabídnou pokročilejší spolupráci těchto systémů mezi sebou a příjemnější ovládání pro uživatele.
Nedílnou součástí je jednotný design vnitřních jednotek tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny s integrovaným bateriovým úložištěm. Vše bylo vyvíjeno s ohledem na jednoduchost instalace, proto je maximum potřebných komponent uvnitř. Před návrhem byli použity počítačové simulace s ohledem na váhu a teplotu, díky ním jsou výrobky Airsun SC schopny integrovat až 19,2kW v bateriích a 10kW výkonu měniče. Rozvodnice fotovoltaiky pojme jak olověné akumulátory, tak lithiové baterie s montáží do Rackové skříně. Stejný design je pak použit i u čistě bateriových skříní, kde leze rozšiřovat kapacitu baterií systému jejich násobením. Tepelné čerpadlo Airsun HW pak integruje nerezový zásobník 200l na teplou užitkovou vodu ve svém těle. Zbytkové teplo a odvětrání baterií lze jednoduše realizovat odtahem z domu skrze rekuperační jednotku.
Fotovoltaické systémy Airsun SC10 a SC5,5 jsou pak certifikovány jako celek, nevěsíte žádné kabely po zdech, není nutný žádný podpůrný rozváděč, vše je pod jednou zárukou a lze umisťovat i v prostorách, kde není omezen přístup neproškoleným osobám.

Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny s baterií v jednotném moderním designu

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

© dundersztyc - Fotolia.com

Ušetřili jste meziročně na vytápění 6 %?

20.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V roce 2018 byla průměrná teplota o cca 1,1 stupně Celsia nižší. Pokud se tato skutečnost neprojevila nižší spotřebou tepla ve faktuře za vytápění, je žádoucí prověřit technický stav otopné soustavy.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (listopad a prosinec 2018)

14.2.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN z listopadu a prosince 2018 související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Další miliarda korun míří do uhelných regionů – proti emisím i z vytápění (výzva č. 136)

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
MŽP vyčlenilo další miliardu korun na podporu snížení emisí v uhelných regionech. Podporu mohou získat obce pro přechod svých soustav zásobování tepla z uhlí na jiné zdroje energií.
Smog v Praze © Lucie - Fotolia.com

Praha zvažuje vyhlášku omezující spalování tuhých paliv

11.2. 16:10   Pražský magistrát uvažuje o přípravě vyhlášky, která by omezovala topení tuhými palivy. Dokument dnes obdrželi pražští radní. Lidé podle úředníků magistrátu nejeví velký zájem o výměnu kotlů. více >>>

Obce mohou zakázat provozu kotlů na pevná paliva tříd 1 a 2, ale i lokálních topidel

10.2.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Nikoliv ministerstvo, ale každá obec má právo ve zvolené lokalitě zakázat spalování vybraného druhu pevného paliva, jak vyplývá ze zákona schváleného poslaneckou sněmovnou ČR.

Témata 2019

Partneři - Tepelná čerpadla

technická podpora výrobců

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme