Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny s baterií v jednotném moderním designu

Datum: 22.10.2018 4:30  |  Organizace: SunnyCold  |  Firemní zpráva

V tomto roce prošli tepelná čerpadla a hybridní fotovoltaické elektrárny firmy SunnyCold obměnou designu. Ten však nepřináší pouze lepší vzhled ale i funkce.

SunnyCold
Myslíkova 14
395 01 Pacov

e-mail:
web:www.sunnycold.cz

SunnyCold je jediným výrobcem tepelných čerpadel i hybridních fotovoltaických elektráren s bateriovým úložištěm. Může tak nabídnou pokročilejší spolupráci těchto systémů mezi sebou a příjemnější ovládání pro uživatele.
Nedílnou součástí je jednotný design vnitřních jednotek tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny s integrovaným bateriovým úložištěm. Vše bylo vyvíjeno s ohledem na jednoduchost instalace, proto je maximum potřebných komponent uvnitř. Před návrhem byli použity počítačové simulace s ohledem na váhu a teplotu, díky ním jsou výrobky Airsun SC schopny integrovat až 19,2kW v bateriích a 10kW výkonu měniče. Rozvodnice fotovoltaiky pojme jak olověné akumulátory, tak lithiové baterie s montáží do Rackové skříně. Stejný design je pak použit i u čistě bateriových skříní, kde leze rozšiřovat kapacitu baterií systému jejich násobením. Tepelné čerpadlo Airsun HW pak integruje nerezový zásobník 200l na teplou užitkovou vodu ve svém těle. Zbytkové teplo a odvětrání baterií lze jednoduše realizovat odtahem z domu skrze rekuperační jednotku.
Fotovoltaické systémy Airsun SC10 a SC5,5 jsou pak certifikovány jako celek, nevěsíte žádné kabely po zdech, není nutný žádný podpůrný rozváděč, vše je pod jednou zárukou a lze umisťovat i v prostorách, kde není omezen přístup neproškoleným osobám.

Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny s baterií v jednotném moderním designu

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Zajímavosti z ISH 2019 – díl 2.

24.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Veletrh ISH 2019 byl plný technických zajímavostí. Přinášíme druhou část výběru novinek, které nás zaujaly.

K výměně kotle pomůžou kotlíkové dotace i půjčky

24.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Obcím ve třech nejvíce imisně zatížených krajích se nabízí možnost získat doplňující prostředky do svého rozpočtu na realizaci ekologických opatření. Mohou si ponechat finance od občanů, kteří se zapojí do třetí vlny kotlíkových dotací a vezmou si na to půjčku od státu.

Zajímavosti z ISH 2019 – díl 1.

23.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Veletrh ISH 2019 byl plný technických zajímavostí. Přinášíme výběr novinek, které nás zaujaly.

Čištění otopných soustav nebo klamání zákazníků?

15.4.2019 | Ing. Vladimír Galád
Autor analyzuje sliby spojené s nabídkou chemického čistění otopných soustav. Rozebírá fyzikální podmínky v reálném provozu a z nich odvozuje, zda může mít chemické čištění, odstraňování nánosů, pozitivní následky.
diskuse: 7 příspěvků, poslední 22.04.2019 07:35

Poslední šance na levný plynový kotel

11.4.2019 | redakce
Redakce TZB-info natáčela komentáře k výměně kotlů, o bezúročných „kotlíkových půjčkách“ a o soutěži s výhrou 3 x 250.000 Kč na rekonstrukci kotelny. Zajímala nás podpora plynárenských společností a MŽP v návaznosti na třetí a zároveň poslední vlnu kotlíkových dotací.

Témata 2019

Partneři - Tepelná čerpadla

Tabulky a výpočty

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme