Tepelné čerpadlo S-Therm třetí generace je ideální pro otopnou soustavu s podlahovým vytápěním

Datum: 17.5.2017  |  Organizace: SINCLAIR CORPORATION LTD.   |  Firemní článek

Firma Sinclair uvádí na trh třetí generaci tepelného čerpadla S-Therm, která je zapsána do dotačních programů Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace. Nová generace si zachovává splitové provedení a je navržena pro vytápění především budov s otopnou soustavou, kde převažuje podlahové vytápění.

SINCLAIR CORPORATION LTD.
NEPA s.r.o., Purkyňova 45
612 00 Brno

tel.:800 100 285, 541 590 143, fax: 541 590 124
e-mail:
web:www.sinclairheatpumps.eu  www.sinclair-solutions.com/cs

Konstrukce jednotek S-Therm umožňuje vytápění budov s radiátory, ale je potřeba brát na vědomí, že vyšší teplota topné vody o něco snižuje topný faktor (COP) a je limitována maximální výstupní teplotou vody 55 °C. Dále nechybí možnost ohřevu teplé vody a připojení výměníku pro ohřev bazénu. Tepelné čerpadlo může být použito i pro chlazení s teplotou chladící vody nad teplotou kondenzace, vhodná je například kombinace s chladícím stropem. V opačném případě dochází ke kondenzaci na komponentech vnitřní jednotky tepelného čerpadla, což je nežádoucí.

V jednotkách jsou použity moderní komponenty, které umožňují dosáhnout vysokých účinností.

 • Dvoustupňový rotační kompresor se vstřikováním par a s řízením otáček umožňuje dynamickou změnu výkonu během celého roku v závislosti na venkovní teplotě.
 • Použité oběhové čerpadlo WILO umožňuje udržovat požadovaný teplotní spád mezi vstupní a výstupní teplotou vody pomocí regulace otáček.
 • EC ventilátory s vysokou účinností snižují příkon potřebný k chodu jednotky.
 • Elektronický expanzní ventil umožňuje lepší regulaci než dříve používaný termostatický ventil.

Dále vnitřní jednotka obsahuje důležité komponenty na straně topného systému.

 • Elektro-patrony, které tepelné čerpadlo využívá jako bivalentní zdroj. Jednotka připojuje bivalentní zdroj podle potřeby ve dvou krocích. V prvním kroku zapíná 2 kW a ve druhém připne další 4 kW, tedy maximální výkon bivalentního zdroje 6 kW.
 • Oběhové čerpadlo WILO.
 • Expanzní nádoba.
 • 3- cestný ventil pro ohřev teplé užitkové vody.
Ovládání
Ovládání
Ovládání

Ovládání

Pro uživatele je připraveno intuitivní ovládání nejen v českém jazyce, které umožňuje snadné nastavení potřebných parametrů.

 • Teploty dvou ekvitermních okruhů. Například první okruh s vyšší teplotou pro radiátory a druhý s nižší teplotou výstupní vody pro podlahové topení.
 • Teplotu teplé užitkové vody.
 • Časovač cirkulace užitkové vody.
 • Teplotu bazénu.

Komfortnímu ovládání jednotek dále napomáhá možnost připojení jednotky na internet a využít možnosti vzdáleného ovládání, které umožňuje snadné nastavení i v nepřítomnosti uživatele v dané budově.

GSH IRAD
Jednotka GSH IRAD
Venkovní jednotky 3. generace
Venkovní jednotky 3. generace s označením GSH-70ERAD, GSH-90ERAD, GSH-110ERAD a GSH-130ERAD

 

Datum: 17.5.2017
Organizace: SINCLAIR CORPORATION LTD.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo DANFOSS
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czČisté tržby mezinárodního koncernu Lindab v roce 2017 vzrostly na 826,6 mil. EURBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lišt