Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Společnost ENBRA svým zákazníkům nově nabízí výhodný zemní plyn

Zákazníci, kteří si u společnosti ENBRA zakoupili plynový spotřebič, mohou nově získat zemní plyn za velmi výhodnou cenu. Společnost ENBRA, významný dodavatel otopné techniky, totiž zahájila spolupráci s firmou Optimal Energy na dodávky zemního plynu. V rámci spolupráce tak mohou zákazníci ENBRY ročně ušetřit tisíce korun.

„Díky dohodě se společností Optimal Energy nyní svým zákazníkům můžeme nabídnout možnost získat nadstandardní podmínky při sjednávání tarifů na dodávku zemního plynu. Jde o velmi výhodnou a neveřejnou cenu, na kterou by běžný spotřebitel za obvyklých podmínek nedosáhl,“ uvedl Karel Vlach, obchodní ředitel společnosti ENBRA.

„Našim zákazníkům nabízíme vždy ty nejkvalitnější produkty a ta nejúspornější řešení. Nabídka dodávek zemní plynu je pro nás proto logickou cestou, jak pomoci lidem dále ušetřit peníze za energie,“ dodal Vlach.


© by-studio - Fotolia.com

Cena plynu na evropských energetických burzách klesá. Například evropský index cen plynu pro kontinentální Evropu EGIX zaznamenal během prvního čtvrtletí tohoto roku 7% pokles. Aktuálně se cena zemního plynu pohybuje okolo 720 Kč/MWh, domácnosti pak průměrně zaplatí 1 426 Kč za MWh, což v přepočtu činí asi 15 Kč/m3. Vývoj cen plynu však ovlivňuje kurz české koruny a mají na ni vliv také nejrůznější geopolitické události.

Příliš růst by také neměla ani spotřeba domácností, která se díky rozvoji úsporných technologií vytápění pohybuje podle statistik Energetického regulačního úřadu okolo 100 TWh ročně. Celková spotřeba plynu v České republice v současnosti mírně klesá. Energetický regulační úřad předpovídá větší nárůst spotřeby zemního plynu v českých domácnostech až po roce 2030, kdy by měly začít platit přísnější podmínky pro provoz kotlů na tuhá paliva a množství jejich emisí.

O společnosti ENBRA

Firma ENBRA byla založena roku 1991 a od svých počátků až do dnešní doby se profiluje jako klíčový hráč v oblasti technického zařízení budov. Obchodní a zakázkové aktivity společnosti zahrnují mimo jiné také oblast měření spotřeby tepla, indikace dodaného tepla v bytech, rozúčtování nákladů na vytápění, dodávky bojlerů, kotlů, energetické audity budov a mnoho dalšího. Společnost ENBRA provozuje rovněž nejrozsáhlejší síť špičkově vybavených autorizovaných metrologických středisek v ČR a SR.

ENBRA, a.s.
logo ENBRA, a.s.

ENBRA, to je topení, chlazení a měření spotřeby vody. Dodáme Vám to, co potřebujete, nejlépe, jak umíme. Jsme jednička na trhu vodoměrů, jsme v první trojce na trhu měřičů tepla, rozumíme metrologii, umíme vyřešit vytápění i chlazení.