Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kondenzační kotel Logamax plus GB192iT - novinka značky Buderus

TZB-info natáčelo na Aquathermu Praha
Datum: 30.4.2016  |  Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., videoreportáž: Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Tato novinka získala zlatou medaili veletrhu Aquatherm Praha. Čím zaujala porotu? Zeptali jsme se Ing. Jana Eisnera, jaké jsou hlavní přednosti kondenzačního kotle Logamax plus GB192iT a co by měli vědět zákazníci a montážní firmy, kteří se o novinku zajímají.

Jednatelka společnosti Bosch Termotechnika paní Nora Houstava na úvod představení novinek koncernu na veletrhu Aquatherm Praha uvedla, že součástí koncernu Bosch, který má v ČR více než 8000 zaměstnanců, jsou značky Junkers, Bosch, Dakon a Buderus, které většina návštěvníků veletrhu stále vnímá samostatně. K vlastním novinkám p.Houstava mimo jiné řekla: "Svět se mění obrovskou rychlostí a je naší povinností tempo doby sledovat. Naše novinky jsou moderní v technologiích i v konektivitě a jsou určeny pro komerční i průmyslové budovy."

Na jednu z novinek, kterou je kondenzační kotel Logamax plus GB192iT značky Buderus jsme se zeptali Ing. Jana Eisnera, který hned v úvodu tiskové konference k novinkám řekl: "Zazněla tady otázka zda je Buderus připraven na budoucnost. Ano, šířkou sortimentu i novinkami. Ostatně to potvrdila i zlatá medaile na veletrhu Aquatherm Praha 2016. Slyšeli jsme na stánku již celou řadu pochval – novinka je moderní, sexy, má styl, podobá se vinotéce. Ale vinotéky skrývají své poklady až uvnitř. Stejně tak u naší novinky jsme se nespokojili s vnějším vzhledem a novinka skrývá 30 let zkušeností. Považujeme za důležité jak benefity pro zákazníka, zejména konektivitu se systémy chytrých domů, tak benefity pro servisní techniky."

K samotné novince, kotli Logamax plus GB192iT značky Buderus Ing. Eisner řekl: "Představujeme kondenzační kotel se zásobníkem 150 nebo 210 litrů, vše pod elegantním krytem. Novinkou je dotykový displej s řadou funkcí pro uživatele i servisního technika. Do kotle lze integrovat i modul pro dálkové ovládání, kdy je možno kotel z mobilního telefonu zapnout, vypnout, monitorovat provozní stav, regulovat teplotu. Lze zakomponovat i do systému tzv. chytrých domů. Výhodou této konektivity je možnost dát servisnímu technikovi oprávnění k přístupu k datům a pravidelná servisní prohlídka se může odehrát jinak, než jsme dosud zvyklí. Pokud naskočí na kotli chybové hlášení, může technik sám kontaktovat uživatele a naplánovat opravu. Zároveň již takto může předem připravit náhradní díly a ušetřit jednu cestu pro zjišťování závady. Ušetří se náklady a čas, kdy je zdroj u zákazníka mimo provoz. Zároveň tyto moderní kotle umožňují diagnostiku zdroje, která poskytuje obrázek o celém průběhu topné sezóny. Samozřejmostí je to, že poradíme kvalitní servis, který umí nejnovější diagnostiku používat. "
Co zůstává stejné?
Je to plynový spotřebič, tj. 1x/rok se doporučuje servis a stále potřebujeme vzduch pro spalování. Jaké je řešení pro přívod vzduchu a další technické detaily novinky? Podívejte se na video:

Kondenzační kotel Logamax plus GB192iT byl úspěšně představen na veletrhu Aquatherm 2016, kde tento kotel získal ocenění v podobě zlaté medaile od odborné veletržní poroty. Oficiální představení novinky: Připraveni na budoucnost
 

Hodnotit:  

Datum: 30.4.2016
Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce   všechny články autoravideoreportáž: Ing. Petr Bohuslávek, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (1 příspěvek, poslední 30.04.2016 12:07)


Témata 2018

Partneři - Vytápíme plynem

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

Doporučujeme