REHAU technologie a systémy pro úsporné bydlení

Datum: 30.8.2016  |  Organizace: REHAU, s.r.o.  |  Firemní článek

Kromě zdraví je pro většinu lidí velmi důležité bydlení. Dnes se při diskuzích o bydlení dostává do popředí hlavně téma provozních nákladů a stále více majitelů a investorů si klade otázku, jak účinně řešit rostoucí ceny energií.

REHAU, s.r.o.
Obchodní 117
251 70 Čestlice

tel.:+420 272 190 111
e-mail:
web:www.rehau.cz

Technologie se vyvíjejí a neustále zdokonalují a pro pořízení nízkoenergetického (NED) nebo pasivního domu (PD) existuje dnes stále více důvodů. Firma REHAU disponuje širokou nabídkou ucelených systémů a materiálů, které vytvoří spolu se správně navrženým domem technologický celek. Tento soubor pak snadno splňuje kriteria NED a PD podle průkazu Energetické náročnosti budovy (ENB je soubor energií potřebných pro vytápění, větrání a chlazení, pro přípravu teplé vody za celý kalendářní rok, vztažený na 1 m2 obytné plochy (kWh/m2a).

Stavět energeticky efektivně jsou nejlépe uložené investice, které Vás zbaví starostí s neustálým kolísáním cen energií.

Plošné vytápění REHAU – červená originální trubka

Proč stojí za REHAU plošným vytápěním/chlazením mnohem více, se dozvíte následně. Nabízíme Vám systémy v prémiové kvalitě, které splní všechny Vaše požadavky.

Plošné vytápění od firmy REHAU je skutečný zázrak v oblasti úspor energií. Provozní náklady na vytápění lze pomocí plošného systému REHAU i při nízké náběhové teplotě snížit až o 10 %. Dodatečně lze teplotu v prostoru udržovat o 1–2 °C nižší při zachování tepelné pohody. S každým stupněm Celsia to znamená další dodatečnou 6% úsporu provozních nákladů. Systém plošného vytápění od firmy REHAU zajistí rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti. Stačí teplota cca 20 °C a dosáhnete příjemného prostředí. Šetrným stropním chlazením docílíte toho, že vzduch ochlazený na povrchu pomalu klesá k zemi, a tím zamezí i vzniku zánětlivých onemocnění, která jsou velmi často způsobená prudkým prouděním chladného vzduchu z klimatizací. REHAU plošné vytápění/chlazení podporuje nejen vaši pohodu, ale i zdraví, a lze je kombinovat se všemi druhy podlahových krytin.
Vedle ekonomických výhod boduje taky kvalita a bezpečnost. Můžete se spolehnout na to, že všechny naše výrobky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Trubky REHAU pro plošné vytápění jsou vyrobené za vysokého tlaku ze zesítěného High-tech materiálu PE-Xa, který je absolutně těsný! Starosti vinou vzniklých závad jsou jasně minulostí – i díky milionkrát ověřené spojovací technice.

Zemní tepelný výměník vzduchu


V oblasti nízkoenergetických a pasivních domů jsou zařízení pro kontrolované větrání již standardem. Aby bylo možné tyto zařízení energeticky zlepšit a zároveň zvýšit životní standard, např. využití chlazení v letních měsících, je často využíván zemní tepelný výměník. Tento výměník slouží v zimě k předehřátí venkovního vzduchu, v létě pak naopak k jeho ochlazování.


Díky schopnosti země akumulovat energii lze pomocí potrubních rozvodů, ze speciálních materiálů, v zemi, umístěných v hloubce od 1,5–2,5 m, využívat tuto energii k předehřívání vzduchu v zimě a ochlazování vzduchu v létě. Filtrace vnějšího vzduchu a antimikrobická úprava vnitřní stěny potrubních rozvodů zajišťuje hygienicky nezávadný vzduch a optimální klima v místnosti. Zároveň lze díky zemnímu tepelnému výměníku uspořit významnou část provozních nákladů na vytápění a chlazení objektu.

Návrh zemního tepelného výměníku je ovlivněn především následujícími parametry:

  • objem proudění vzduchu
  • hloubka pokládky vedení
  • materiál potrubí/vedení
  • typ půdy
  • klimatické podmínky regionu.

Váš partner – pro perfektní naplánování systému


I ten nejlepší materiál a technika mohou rozvinout své přednosti jedině, když celý systém bude přesně a odborně naplánovaný. Obráceně: i zkušení projektanti a montážníci jsou závislí na tom, že mají materiál, který se přesně hodí k danému projektu.

Jednoznačně se vyplatí vždy vsadit na odborné znalosti a kompetence osvědčených odborníků.

Objevte i Vy svůj svět REHAU technologií na www.rehau.cz!


 

Datum: 30.8.2016
Organizace: REHAU, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo FENIX
logo THERMONA
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě