V2100 Kombi TRV – nový tlakově nezávislý termostatický ventil Honeywell pro otopná tělesa

Datum: 4.7.2018 02:00  |  Organizace: Honeywell spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Kombi-TRV je nový tlakově nezávislý termostatický ventil od společnosti Honeywell, který je určen pro otopná tělesa osazená ve dvoutrubkových systémech.

Honeywell spol. s r.o.
V Parku 2326/18
148 00 Praha 4

tel.:+420 242 442 111
e-mail:
web:www.honeywell.com/worldwide/en-cz
V2100 Kombi TRV – nový tlakově nezávislý termostatický ventil Honeywell pro otopná tělesa
V2100 Kombi TRV – nový tlakově nezávislý termostatický ventil Honeywell pro otopná tělesa

Kombinace termostatického radiátorového ventilu a regulačního ventilu diferenčního tlaku v jednom výrobku, umožňuje významné zvýšení účinnosti topného systému.

Nejsou potřeba žádné složité výpočty – pro vyvážení topného systému potřebujete pouze znát požadovaný průtok otopným tělesem, který jednoduše nastavíte na ventilu.

Funkce ventilu

Kuželka ventilu je ovládána pomocí termostatické hlavice nebo pohonu, který pružně reaguje na teplotní poměry v místnosti a při poklesu nebo vzestupu pokojové teploty ventil otevírá nebo uzavírá. Navíc je ventil vybaven regulátorem diferenčního tlaku, který nepřetržitě reaguje na aktuální tlakové poměry v topném systému. Jakmile začne tlak na vstupu do ventilu kolísat, začne se regulátor přivírat nebo otevírat dle potřeby tak, aby bylo dosaženo konstantního diferenčního tlaku na ventilu. Díky tomu je také dodržen maximální nastavený průtok ventilem, nezávisle na tlakových poměrech v otopné soustavě.

S ventilem Honeywell Kombi TRV je vyvážení otopného systému velmi snadné a lehce eliminujete nežádoucí jevy nevyvážených soustav, jako je přetápění nebo nedotápění místností či hluk na ventilech. Instalace ventilů se také pozitivně projeví na vašich nákladech na vytápění.

Hlavní vlastnosti

  • Integrovaný regulátor tlakové diference s přednastavením průtoku
  • Robustní konstrukce se zvýšenou odolností proti nečistotám
  • Dimenze podle EN215 – jednoduchá výměna za stávající ventily při rekonstrukcích
  • Lze osadit standardní termostatickou hlavicí nebo termoelektrickým pohonem Honeywell M30x1,5
  • Ventilová vložka může být vyměněna za provozu, bez nutnosti vypouštění systému, pomocí servisního nástroje
  • Průtok 20-145 l/h
  • Maximální diferenční tlak 60kPa
  • Minimální diferenční tlak 10kPa
  • Velikosti: DN10, DN15 a DN20
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Stropní elektrické vytápění – vyhodnocení otopných sezón 2016/2017 a 2017/2018

10.7.2018 | Ing. Lenka Reinberková, Ph.D., Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.
V tomto článku naleznete pokračování série článků pojednávající o provozu systému elektrického stropního vytápění v rekonstruované garsoniéře v bytové zástavbě z 30. let 20. století.

Provozní charakteristiky otopných těles – zaměřeno na jednotrubkovou otopnou soustavu

9.7.2018 | Dr. Ing. Petr Fischer, projektant se zaměřením na jednotrubkové soustavy, Ing. Roman Vavřička, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Univerzitní Centru energeticky Efektivních Budov ČVUT v Praze
Skutečný tepelný výkon otopného tělesa a dynamika jeho změny ovlivňuje cenu otopných soustav a jejich energetickou náročnost. V článku je popsáno experimentální ověřování tepelného výkonu otopných těles v různých typech zapojení a také jejich dynamiky. Výsledky jsou komentovány i s ohledem na variantu jednotrubkové otopné soustavy.

České ručičky 2018 - řemeslo všude, kam se podíváš

8.7.2018 | Ing. Josef Hypr, místopředseda organizačního výboru Přehlídky České ručičky, ředitel Střední školy stavebních řemesel BrnoBosonohy, příspěvkové organizace
Podpora řemesel a učňovského školství je v dnešní době nezbytná, firmy po celé republice mají vysokou poptávku po řemeslnících a dá se říci, že se jich ve valné většině nedostává. Přehlídka České ručičky je v tomto směru jedna z nejvýznamnějších v celé republice.
© curto - Fotolia.com

Pohledem znalce: Blíží se povinná výměna teplovodních kotlů na pevná paliva tříd 1 a 2?

3.7.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Budou muset být k 1. září 2020 kotle tříd 1 a 2 na pevná paliva s výkonem 10 až 300 kW vyřazeny z provozu? Připravená novela zákona o ochraně ovzduší umožňuje tuto lhůtu zkrátit. Na druhou stranu, novela nepřesně používá pojmy 1 a 2 třída.

Zkušenosti s řízením výkonu tepelného čerpadla podle dynamické ceny energie

2.7.2018 | Ing. Jiří Cigler, Ph.D., Feramat Cybernetics s.r.o., Praha
Na reálném případě je ukázáno, že metoda přímého řízení výkonu tepelného čerpadla podle dynamické ceny dokáže přinést finanční úsporu, nicméně pro plné využití potenciálu je nutné zajistit dostatečnou akumulaci u všech typů odběrů energie – u TABS systému z podstaty nalezneme velkou kumulační schopnost, problém s akumulací ale vyvstává u systémů VZT a TV.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?