Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

5 výhod kondenzačních plynových kotlů

Datum: 30.10.2018 4:57  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Stejné teplo, ale až o 30% méně paliva? To jsou kondenzační plynové kotle.

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

5 výhod kondenzačních plynových kotlů

 

Kondenzační plynové kotle využívají páru získanou ze spalin

Jak je možné, že tento druh vytápění ušetří tolik energie? Principem kondenzačních kotlů je získávání dodatečného tepla ze spalin. Jednoduše řečeno, kotel využívá vzniklou vodu ze spalin, kterou přemění na páru a ta dále produkuje teplo. V případě běžného plynového kotle by toto teplo odešlo společně se spalinami komínem pryč, v tomto případě se však využije na maximum. Jaké jsou tedy hlavní výhody kondenzačního plynového kotle?  

1. Úspora energie a šetrnost k životnímu prostředí

Jak už bylo řečeno, díky tvorbě páry se ze stejného množství zemního plynu či propanu získá až o 30 % více tepla než v případě běžných plynových kotlů. Díky tomuto typu vytápění je rovněž vypouštěno mnohem méně škodlivých emisí, může se jednat až o 70 %.  

2. Rychlá návratnost počáteční investice

Díky úspoře plynu se náklady na kondenzační kotel mohou vrátit už do 5 let.  

3. Není potřeba zděný komín

Při pořizování kondenzačního kotle nebudou zapotřebí doplňkové náklady v podobě stavby zděného komína. Komín navíc nemusí být ani vyvložkovaný nerezovým plechem.  

4. Plynulá regulace výkonu

Plynové kondenzační kotle mají několik typů regulace s tím, že si čerpadlo obvykle samo reguluje výkon podle požadované teploty.  

5. Snadná obsluha

Velkou výhodou tohoto typu vytápění je také snadná obsluha a vyhnutí se práce s topným materiálem. Jednoduše zapnete plynovou přípojku a nastavíte tepelný program a požadovanou teplotu.  

Možné limity kondenzačních kotlů

Při pořizování tohoto typu vytápění je lepší se poradit s odborníkem, aby byla výhřevnost kotle ideální. V první řadě musíte mít plynovou přípojku. Pokud ne, jedná se o velkou investici navíc.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Ing. František Jiřík

Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel

21.3.2019 | redakce
Při přechodu z atmosférického plynového kotle na kondenzační kotel typu C se upravují i spalinové cesty. Jaké je správné řešení a na co si dát pozor ukazuje Ing. František Jiřík ze Společenstva kominíků ČR.

ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

21.3.2019 | redakce podle ČT 24 a tiskové zprávy MŽP ČR
Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019)

21.3.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN a jejich zaměření, z ledna až února 2019, související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

ISH 2019: budoucnost podle Vaillant

20.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobci tepelné techniky aktivně reagují na politicky stanovené cíle ochrany klimatu. Jak se tento trend projevuje a projeví v jejich nabídce, ukazuje Vaillant. I u něj zůstávají plynové kondenzační kotle centrem zájmu, po jehož boku roste segment tepelných čerpadel. Rostoucí nabídka "zelené" elektřiny se projevuje i v narůstající šíři dalších elektrických spotřebičů, které se podílejí na komfortu bydlení.

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.
diskuse: 1 příspěvek, 19.03.2019 16:14

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme