Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vytápění okapů - použití topných kabelů

Datum: 27.12.2018 4:21  |  Autor: Jan Matějka  |  Organizace: Elmaterm s.r.o.  |  Firemní zpráva

Trápí vás zamrzlé okapy, způsobil vám led škody na majetků? Musíte každoročně řešit schazování rampouchů ze střech? Máme pro vás řešení v podobě topných kabelů instalovaných do okapů a svodů.

Elmaterm s.r.o.
Dr. Milady Horákové 534/78
460 06 Liberec 6

tel.:485 107 796
e-mail:
web:www.elmaterm.cz

Vytápění okapů - použití topných kabelů

Nabízíme funkční řešení - prevenci proti zamrzání okapů, svodů, okrajů střech, úžlabí apod. Instalované topné kabely do žlabů a svodů zamezí zamrzání vody a zajistí bezpečný odtok vody aniž by voda po cestě zamrzla a způsobila tak škody na majetku, nebo na zdraví.

Aby topné systémy měli příznivé provozní náklady, instalujeme elektronickou regulaci s teplotně vlhkostními čidly. Systémy topí pouze v případě, kdy je to potřeba, tzn. aby byl systém v provozu musí být splněna podmínka nízké venkovní teploty a zárověň musí sněžit. Systém rozpozná jestli sněží nebo prší. Při "holomrazech" kdy jsou venku teploty hluboko pod bodem mrazu a nesněží, zůstávají topné systémy vypnuté ve stavu "připraven" a čekají na sněžení.

Pomocí topných kabelů je možné vyřešit i namrzání sjezdů, chodníků, nájezdových ramp apod.

V případě zájmu o cenovou nabídku nás kontaktujte na e-mailu - info@elmaterm.cz

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Ing. František Jiřík

Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel

21.3.2019 | redakce
Při přechodu z atmosférického plynového kotle na kondenzační kotel typu C se upravují i spalinové cesty. Jaké je správné řešení a na co si dát pozor ukazuje Ing. František Jiřík ze Společenstva kominíků ČR.

ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

21.3.2019 | redakce podle ČT 24 a tiskové zprávy MŽP ČR
Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019)

21.3.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN a jejich zaměření, z ledna až února 2019, související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

ISH 2019: budoucnost podle Vaillant

20.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobci tepelné techniky aktivně reagují na politicky stanovené cíle ochrany klimatu. Jak se tento trend projevuje a projeví v jejich nabídce, ukazuje Vaillant. I u něj zůstávají plynové kondenzační kotle centrem zájmu, po jehož boku roste segment tepelných čerpadel. Rostoucí nabídka "zelené" elektřiny se projevuje i v narůstající šíři dalších elektrických spotřebičů, které se podílejí na komfortu bydlení.

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.
diskuse: 1 příspěvek, 19.03.2019 16:14

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme