Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

KORADO zve na FOR PASIV 2019

Datum: 6.2.2019 02:31  |  Organizace: KORADO, a.s.  |  Firemní zpráva

7. veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb přivítají pražské Letňany ve dnech 7. – 9. února 2019. Hlavním tématem letošního ročníku bude Život v pasivním domě. Produkty chytré a ekologické domácnosti v segmentu centrálních a lokálních větracích jednotek, otopných těles a konvektorů přestaví společnost KORADO ve výstavní hale 2 u stánku B16.

KORADO, a.s.
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

tel.:800 111 506, 465 506 111
e-mail:
web:www.korado.cz

Život v pasivním domě bude tento rok hlavním tématem nejen na letošním veletrhu FOR PASIV. „Budovy s téměř nulovou spotřebou energie jsou v tuto chvíli velkým tématem. Napomáhá mu množství novinek, běžící dotační programy i nová legislativa, která bude nízkoenergetický standard u nově kolaudovaných domů vyžadovat. Těšíme se proto na projektanty i stavebníky, kteří se na nás na veletrhu FOR PASIV obrátí s jejich dotazy a projekty,“ říká produktový specialista společnosti KORADO, Martin Preclík.

Úsporná otopná tělesa, konvektory a nově i centrální rekuperace

KORADO je nejen tradičním českým výrobcem, ale i tradičním vystavovatelem na FOR PASIV. Na letošním veletrhu představí centrální rekuperace, lokální větrací jednotky, výhody konvektorů jako moderního a nízkoenergetického zdroje tepla i designové novinky ve svém portfoliu. „Zásadní novinkou uplynulého roku byl vstup společnosti ThermWet do skupiny KORADO, díky čemuž se naše produktové portfolio rozšířilo o centrální rekuperační jednotky. Nejen vytápění, ale nově i větrání s centrální rekuperací a udržení příznivého vnitřního mikroklimatu bude proto tématem i u našeho stánku,“ doplnil Preclík.


Více na www.korado.cz
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

© Roman Milert - Fotolia.com

Uvádění do provozu sestav tlakových nádob

23.2.2019 | Mgr. Václav Brůžek, inspektor oddělení inspekce BOZPOblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu
Uvádění do provozu sestav tlakových nádob podle evropské směrnice 2014/68/EU a Nařízení vlády č. 219/2016 Sb.: Opakované nedostatky ze strany provozovatelů.
© Polat Alp - fotolia.com

Doklad o kontrole kotle na pevná paliva

21.2.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Správné vyplnění Dokladu o kontrole technického stavu a provozu, který vystavují osoby kontrolující kotle na pevná paliva na základě zákona o ochraně ovzduší, je zásadní záležitostí i pro majitele a provozovatele kotle. Článek vede kontrolora krok za krokem vyplňováním dokladu, a majitel kotle si současně může ověřovat, zda kontrolor postupuje v souladu s legislativou.
© Fotolia.com

Výměna kotlů: od uhlí ke dřevu

21.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Přechod z ručně přikládaného kotle na hnědé uhlí na zplyňovací kotel na dřevo je z pohledu provozních nákladů neutrální. Nový kotel na uhlí si musí zájemce zaplatit v plné ceně. Nový kotel na dřevo lze získat v rámci Kotlíkových dotací téměř zdarma.
© dundersztyc - Fotolia.com

Ušetřili jste meziročně na vytápění 6 %?

20.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V roce 2018 byla průměrná teplota o cca 1,1 stupně Celsia vyšší. Pokud se tato skutečnost neprojevila nižší spotřebou tepla ve faktuře za vytápění, je žádoucí prověřit technický stav otopné soustavy.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 20.02.2019 10:43

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (listopad a prosinec 2018)

14.2.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN z listopadu a prosince 2018 související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Témata 2019

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme