Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

R701F - Kulový kohout se sítkem „Filter Ball“

R701F je ideálním řešením v systémech vyžadující instalaci filtru a uzavíracích ventilů s omezeným prostorem, například před měřiči spotřeby tepelné energie, oběhových čerpadel nebo u kotlů a tepelných čerpadel. Montáž do svislých, vodorovných a kolmých potrubních rozvodů.

Jak kulový kohout se sítkem funguje?

Když je kohout otevřený, prochází kapalina filtrem, kde zpomaluje, aby došlo k zachycení a usazení pevných nečistot. Nečistoty se zachytí na nerezovém sítku, kde pak spadnou na dno zátky. Speciální konstrukce těla kulového kohoutu umožňuje využití celé plochy sítka, čím se prodlužuje interval jeho čištění. Když je kohout uzavřen, kapalina neprochází filtrem, jelikož je odstaven od zbytku systému. V této poloze lze uvolnit zátku a vyjmout sítko. Sítko se propláchne pod tekoucí vodou a lehce očistí plastovým kartáčkem.

Výhody a základní charakteristika

  • Minimální pravděpodobnost chyby. Sítko je vsazené do plastového výlisku s drážkami, které po čištění a údržbě dovolí zpětnou instalaci pouze v jedné pozici.
  • Snadné čištění. K čištění je nutné pouze uzavřít kulový kohout, uvolnit zátku, vyjmout sítko a ručně jej vyčistit.
  • Zátka s integrovaným O-kroužkem. O-kroužek je v zátce usazen tak, aby nedošlo k jeho vypadnutí při čištění a údržbě.

GIACOMINI CZECH, s.r.o.
logo GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Firma GIACOMINI S.p.A. je jedním z předních světových výrobců mosazných topenářských armatur. Hlavním cílem všech výrobků a systémů značky GIACOMINI, ať již v oblasti vytápění anebo v oblasti chlazení, je dosažení tepelné pohody u co možná největšího ...

 
 
Reklama