Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Úprava suroviny z truhlářských provozů pro malokapacitní peletovací linku ML200

Vyhověli jsme poptávkám truhlářských provozů na snadnější zpracovávání suroviny. Dosáhli jsme toho podrcením suroviny na kontinuální jemnou frakci a dovlhčením v mixážním nerezovém šneku.

Certifikovaná peletovací linka ML200 je určená pro truhlářské, dřevařské a zemědělské provozy. V základním provedení zpracovává surovinu o vlhkosti 13-15%.

Příjem suroviny

Příjem piliny do zásobníku je v základní sestavě řešen ručně. Vybírací rotační systém v zásobníku zabrání klenbování suroviny a umožní jeho úplné vyprázdnění.

Lisování

Vlivem frekvenčního měniče je surovina plynule dávkována do lisovacího ústrojí prstencového granulátoru. Rolny jsou mazány automatickou maznicí, u které je možné nastavit podávání maziva průběžně.

Chlazení

Z granulátoru hotové pelety vstupují do samotného chladiče. Ve střední části chladiče je kapacitní čidlo, které spolu s elektronikou v rozvaděči technologie řídí celý proces chlazení pelet. Chladič je vybaven roštem s pneumatickým pístem, který otevírá a zavírá chladič. Při otevření chladiče se dávky hotových pelet cyklicky vypouští do spodní násypky.

Balení

Pod násypkou chladiče je umístěn pásový dopravník 2,5 m (1,1 kW) pro odvádění pelet do zvoleného obalu uchyceného v podpěrném stojanu.

Specifikace ML200

 1. Zásobník s vybíracím rotačním systémem
 2. Dávkovací šnek
 3. Vibrační dávkovač s magnetickým separátorem
 4. Granulátor prstencový s automat. mazáním rolen
 5. Box odrolu pelet
 6. Chladič
 7. Aspirace
 8. Pásový dopravník
 9. Stojan na balení do pytlů (bez váhy)
 10. Elektroinstalace s ovládáním
 11. Specifikace přípravy suroviny

 12. Drtič 3 kW
 13. Mixážní nerezový šnek s úpravou vlhčení
Pelletia-cz spol. s r.o.
logo Pelletia-cz spol. s r.o.

Vyrábíme a dodáváme malokapacitní technologické linky ML200 na výrobu topných pelet s výkonem 200 kg/hod. hotové produkce. Certifikované, české peletovací zařízení s možností dodání přídavných sekcí – vlhčení, drcení, sušení a balení s váhou.

 
 
Reklama