Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kotel Hercules U68 umí kromě dřeva spalovat v nejpřísnější emisní třídě i uhlí

Společnost VIADRUS, největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, zareagovala na četné požadavky svých zákazníků a na konci loňského roku dodatečně certifikovala kotel Hercules U68.

Kotel Hercules U68 nyní vedle dřeva splňuje nejvyšší 5. emisní třídu i pro spalování černého a hnědého uhlí.

Bohumínský VIADRUS je společnost s více než 130letou tradicí, vlastním výzkumem a vývojem. Sleduje aktuální trendy v oboru a svůj výrobní program zaměřuje na moderní produkty splňující ta nejpřísnější ekologická kritéria a emisní limity. Patří mezi ně i litinový zplyňovací kotel na tuhá paliva Hercules U68 s ručním přikládáním, který je určen k ekologickému spalování kusového dřeva a obou typů uhlí. Plní nejvyšší pátou emisní třídu a podmínky „Ekodesign”, vyhovuje tak všem aktuálním i budoucím legislativním požadavkům, k jejichž zpřísnění dojde od září 2022.


„VIADRUS je ekologicky zodpovědná společnost. I přesto, že vyrábíme kotle na tuhá paliva, naše produkty odpovídají všem moderním nárokům na ochranu životního prostředí. Dodatečnou certifikací kotle U68 na uhlí se snažíme vyhovět velmi častým požadavkům našich zákazníků, kterým záleží na životním prostředí, ale zároveň je pro ně vytápění uhlím nejpřijatelnější variantou,“ uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Petr Teichmann.

Model Hercules U68 je možné použít jako náhradu dosluhujících kotlů na pevná paliva ve starších „samotížných” topných systémech. Mezi jeho další přednosti patří mj. 10letá záruka na litinový výměník, vysoká účinnost až 90,9 %, nízká spotřeba paliva, jednoduchá obsluha a údržba. „Všechny litinové kotle VIADRUS mají certifikaci Strojírenského zkušebního ústavu v Brně, respektované evropské zkušební, inspekční a certifikační organizace s širokou mezinárodní působností,“ doplnil Petr Teichmann.

Portfolio tepelné techniky značky VIADRUS, která se vyznačuje vysokou kvalitou a životností, dále tvoří kotle na plyn a olej, litinové radiátory, krbová kamna, odlitky, kotlová tělesa a výměníky.

 
 
Reklama