Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Filtr Ultima RD2.1 účinně ochrání váš topný systém

Nezbytnou součástí malých i velkých topných systémů jsou mechanické magnetické filtry s jemnou filtrací, z nichž mezi nejlepší na českém trhu bezesporu náleží filtr Ultima RD2.1 vyvinutý AV EQUEN.

Špičkový mechanický magnetický filtr Ultima RD2.1 je konstruován pro ochranu náročných velkoobjemových systémů před veškerými nečistotami z topných okruhů. Představuje inovaci předchozího úspěšného mechanického magnetického filtru společnosti AV EQUEN označeného Ultima RD2. Ze svého předchůdce přebírá jeho nenáročnou instalaci, příznivou cenu, povedený design a spolehlivou ochranu topného systému. Modifikaci tvoří vylepšené řešení horního přírubového spoje s rychlo-otevíráním, což výrazně zvyšuje komfort obsluhy a čištění filtrační vložky.

Filtr byl upraven na základě zpětné vazby od zákazníků, přičemž je určen pro připojení DN50 až DN 300. Je vyroben z kvalitní nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám. Obsahuje vysoce účinný neodymový magnet o síle 12.000 Gauss, který spolehlivě zachytává všechny magnetické částice a kaly. Zbylé nemagnetické nečistoty ulpí na filtrační vložce s filtrační jemností 100 mikronů, čímž je zajištěna maximální filtrační kapacita filtru.

Instalací filtru Ultima RD2.1 je zabezpečena ochrana důležitých komponentů topného systému. Hlavním úkolem filtru je prodloužení životnosti všech komponent systému a zajištění projektované účinnosti. Filtr Ultima RD2.1 doporučujeme instalovat buď před každý zdroj tepla nebo na topné okruhy tak, aby v případě nutnosti odstavení části topného systému zůstal filtr v provozu pro zbylou část systému.

AV EQUEN s.r.o.
logo AV EQUEN s.r.o.

Česká společnost AV EQUEN vznikla v roce 2012 a v současné době disponuje takřka 30 zaměstnanci. Představuje dodavatele, přímého výrobce a též vývojáře špičkových přípravků a zařízení pro oblast stabilizace provozní vody v topných a chladicích systémech. ...

 
 
Reklama