Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Použití topných kabelů ve venkovních aplikacích

Topné kabely pro aplikace vytápění okapů prevence proti zamrzání, temperování potrubí - ochrana proti jeho zamrzání a vytápění venkovních ploch - ochrana proti tvoření náledí - udržení sjízdnosti cest.

Elektrické topné kabely nacházejí čím dál větší uplatnění jak v novostavbách (bytové domy, rodinné domy, komerční objekty) tak při rekonstrukcích objektů. Nejpoužívanější aplikací v novostavbách je instalace topných kabelů do žlabů, svodů a na okraje střech. Zde topné kabely fungují jako prevence před zamrznutím okapů a následným zatečením do fasády, což může způsobit rozsáhlé škody na majetku v tom lepším případě, v horším případě poškození majetku a zdraví osob při pádu rampouchů ze střechy.

Topné kabely je možno instalovat na jakoukoliv střešní krytinu a do jakéhokoliv okapů. Aby byl provoz topných kabelů provozně přijatelný, používají se regulační jednotky s čidly, které snímají venkovní teplotu a přítomnost sněhu v okapech. Tato jednotky topí pouze v případě, že je to potřeba. Další hojně využívanou aplikací jsou topné kabely instalované na potrubí, které se používají jako prevence proti zamrznutí v případě, že se potrubí nachází v nezateplených prostorách.

Topné kabely lze dále instalovat do venkovních ploch, kde slouží k rozpouštění sněhu, tak aby plochy byli v zimě sjízdné. Lze takto ošetřit chodníky, nakládací rampy, rampy pro bezbariérové přístupy apod. Jedná se o poměrně náročné systémy na instalovaný výkon (cca 300W/m2), proto zde obzvláště platí, že regulační jednotka je nutnost! Ideální je když regulace měří venkovní teplotu, teplotu vytápěného podloží a kontroluje zda nejsou podmínky pro sepnutí topných kabelů kvůli sněžení, nebo začínající námraze.

Elmaterm s.r.o.
logo Elmaterm s.r.o.

Samoregulační inteligentní topné kabely a topné rohože včetně regulace pro podlahové topení. Instalujeme vytápění okapů, svodů a střech, dále ohřev potrubí a venkovních ploch proti zamrznutí. Dodáváme tepelná čerpadla NIBE a klimatizace FUJI. Naše topné ...

 
 
Reklama