Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Schiedel SIRIUS s označením clearSkies 5

Společnost Schiedel klade důraz na zavádění kvalitních, k životnímu prostředí šetrných produktů. Proto je potěšena označením clearSkies pro kamna SIRIUS na britském trhu.

Kamna Schiedel SIRIUS dosáhla v novém britském nezávislém certifikačním schématu nejvyšší úrovně clearSkies pro kamna na dřevo. Jedná se o 27% zlepšení oproti minimálnímu standardu pro označení kamen značkou Ecodesign, přicházející v platnost od 1. ledna 2022.

clearSkies je nezávislá značka certifikace emisí a energetické náročnosti pro spotřebiče na pevná paliva na britském trhu. Moderní kamna představují nízkouhlíkový a nízkoemisní způsob, jak váš domov vytápět pomocí udržitelného paliva - dřeva. clearSkies je nezisková společnost, která se zavázala ke zlepšení kvality ovzduší a zařízení na spalování dřeva. K získání štítku clearSkies musí zařízení splňovat minimálně nadcházející předpisy o Ecodesignu 2022. Nezávislé testy ukazují, že zařízení se štítkem clearSkies produkuje až o 90% méně emisí než otevřený oheň a až o 80% méně než kamna stará 10 a více let. clearSkies má 4 úrovně přecházející z úrovně 2 do úrovně 5. Štítek clearSkies úrovně 3 znamená, že zařízení splňuje požadavky na Ecodesign a je také osvobozeno od Defra. Štítek clearSkies úrovně 4 znamená, že zařízení překračuje požadavky úrovně 3 na emise a účinnost nejméně o 15%. Štítek clearSkies úrovně 5 znamená, že zařízení překračuje požadavky úrovně 4 alespoň o dalších 15%, čímž je téměř o 30% lepší než standardní požadavky na Ecodesign. Spotřebiče úrovně 4 a 5 jsou skutečně vysoce výkonná, nízkoemisní a nízkouhlíková řešení vytápění, která Vám pomohou vytvořit tepelný i relaxační komfort Vašeho domu.


Schiedel, s.r.o.
logo Schiedel, s.r.o.

SCHIEDEL - 75 let zkušeností vývoje, výroby a testování komínových systémů. Keramických, nerezových, vícevrstvých. Komíny pro nízkoenergetický dům, komínové systémy pro speciální použití. Materiály pro vložkování a obnovu stávajících komínů. Krbové moduly ...

 
 
Reklama