Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Filtr Ultima RD4: jedinečné filtrační řešení pro topné a chladící systémy

Česká společnost AV EQUEN na základě svých zkušeností a požadavků zákazníků vyvinula jedinečný mechanický magnetický filtr Ultima RD4 pro ochranu oběhových čerpadel a výměníků zdrojů tepla i chladu.

Unikátní magnetický mechanický filtr o základní připojovací dimenzi 2“ je určen primárně pro středně-objemové systémy.

Provozní voda cirkulující v topení či chlazení obsahuje četné nečistoty, které mohou způsobit rychlé opotřebení nebo dokonce poškození instalovaných komponentů. Nezbytnou součástí malých i velkých topných a chladících systémů se proto stávají mechanické magnetické filtry, z nichž mezi nejlepší na českém trhu bezesporu náleží filtr Ultima RD4.

Filtr Ultima RD4 je vyroben z nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám. Obsahuje účinný neodymový magnet o síle 9.000 Gauss, který kontinuálně a spolehlivě zachytává všechny magnetické částice a kaly obsažené v produktové vodě. Zbylé nemagnetické nečistoty ulpí na nerezové filtrační vložce s filtrační jemností 100 mikronů.

Filtr z dílny AV EQUEN zabezpečuje ochranu důležitých prvků topného nebo chladícího okruhu. Hlavním úkolem filtru je prodloužení životnosti všech komponent systému a zajištění projektované účinnosti. Filtr Ultima RD4 je určen k pevné vertikální i horizontální instalaci na zpětné potrubí topných a chladících systémů, přičemž jeho konstrukční řešení umožňuje obousměrný nátok.

Mechanický magnetický filtr Ultima RD4 vzešel z našich konstruktérů jako reakce na četné požadavky a potřeby zákazníků. Doporučujeme jej instalovat buď před každý zdroj tepla nebo na topné či chladící okruhy tak,“ informoval obchodní ředitel Vladislav Hoša.

Více informací


AV EQUEN s.r.o.
logo AV EQUEN s.r.o.

Česká společnost AV EQUEN vznikla v roce 2012 a v současné době disponuje takřka 30 zaměstnanci. Představuje dodavatele, přímého výrobce a též vývojáře špičkových přípravků a zařízení pro oblast stabilizace provozní vody v topných a chladicích systémech. ...

 
 
Reklama