Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Celoroční využitelnost travnatého povrchu a prodloužení hrací sezóny

Technologie vytápění od společnosti Uponor se instaluje do zeminy a tím zaručuje, že travnaté plochy je možné využívat i v zimě. Systém společnosti Uponor odstraňuje z povrchu sníh i led. Toto řešení vydává pouze tolik tepla, kolik je ho zapotřebí k rozpuštění ledu nebo napadaného sněhu.

Použití vytápěcího a chladicího systému Uponor Neva může radikálně prodloužit sportovní sezónu. Hodí se k použití na fotbalová hřiště, kluziště, hokejová hřiště, pásová pole, lyžařské tunely a další sportoviště v nepředvídatelném klimatu. Systém udržuje umělý trávník zeleně po celý rok, nebo Vaše kluziště zmrzlé během celé zimní sezóny. Systémy Uponor Neva jsou vhodné jako chladicí i výtopné systémy, který může být dimenzován pro chladicí a / nebo topné výkony od několika wattů až do 500 wattů na m2. Požadavky na výstup závisí na umístění a účelu systému. Vnitřní systémy mohou mít také různé požadavky. Systém je normálně dimenzován podle tzv. Tichelmannova principu, takže v systémových smyčkách je udržován stejný pokles tlaku.

Hloubka a vzdálenost středu mezi smyčkovým potrubím se volí v souladu s požadavky na výstup systému. Po stanovení požadavků by měly být vybrány rozvody vhodné velikosti a přibližná vzdálenost pro větve. Délka potrubí na kotouči je zvolena tak, aby se řezání na specifické délky mohlo provádět s minimálním odpadem.

Více informací najdete zde


UPONOR, s.r.o.
logo UPONOR, s.r.o.

Kdo jsme? Ve společnosti Uponor přemýšlíme o vodě pro budoucí generace. Naše nabídka, včetně bezpečné dodávky pitné vody, energeticky účinného sálavého vytápění nebo chlazení a spolehlivé infrastruktury, umožňuje udržitelnější životní prostředí.

 
 
Reklama