Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Jemný prachový filtr pro kamna na dřevo Schiedel ePURO

Jemný prachový filtr Schiedel ePURO je elektrostatický odlučovač částic pro spotřebiče na dřevo, jako jsou kamna na dřevo, ale také pro systémy ústředního vytápění na dřevo/pelety do výkonu 50 kW.

Schiedel ePURO je elektrostatický odlučovač jemných prachových částic, který umožňuje efektivní snižování těchto částic ve spalinách ze zařízení na spalování dřeva ve stávajících budovách, čímž se výrazně snižuje množství částic PM 2,5 až o 95 %.

Na místě je zapotřebí zabezpečit přípojku 230 V, jinak je instalace velmi jednoduchá.

Aktivní jemný prachový filtr s elektrostatickou separací nabíjí prachové částice obsažené ve spalinách. Díky tomu se částice usazují na vnitřní stěně komínu. Čištění se provádí bez demontáže separátoru, když je komín vymetený. Systém se aktivuje, pokud je připojený spotřebič v provozu. Vysokonapěťový transformátor 230 V dodává výkon 15 až 30 kW. V pohotovostním režimu je spotřeba pouze 0,7 W.

Přizpůsobivost Schiedel ePURO umožňuje jeho použití na existujících nerezových komínech. Snižuje obsah jemného prachu ve spalinách až o 95 %, což přispívá k čistšímu ovzduší.Společnost Schiedel se podílí na vývoji i další řady prachových filtrů na keramické komíny, tak aby v budoucnu pokryla požadavky i další typy komínů.

Více ePURO


Schiedel, s.r.o.
logo Schiedel, s.r.o.

SCHIEDEL - 75 let zkušeností vývoje, výroby a testování komínových systémů. Keramických, nerezových, vícevrstvých. Komíny pro nízkoenergetický dům, komínové systémy pro speciální použití. Materiály pro vložkování a obnovu stávajících komínů. Krbové moduly ...

 
 
Reklama