Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Dotované kotle Caldera - dřevozplynující i peletové

Podzimní vlna kotlíkových dotací se blíží. Kotle na tuhá paliva, splňující směrnici o ekodesignu, exkluzivně nabízí také společnost Mountfield, která rozšířila sortiment o kotle Caldera.

Caldera logo

Všechny přináleží do emisní třídy 5, mají certifikát Strojírenského zkušebního ústavu Brno a jsou zařazeny v seznamu výrobků a technologií (SVT) podporovaných dotacemi Státního fondu životního prostředí, takže na ně můžete dostat kotlíkovou dotaci v plném rozsahu až 85 %.

Na prodejnách Mountfield vám poradí ohledně dotace a pomohou s výběrem vhodného kotle. Zajistí také jeho montáž a zprovoznění. V současné době navíc probíhá v Mountfieldu posezónní výprodej, ve kterém dostanete všechno zboží za skvělé ceny. V rámci akce Vše za polovic nyní koupíte v prodejnách Moutfield kotle Caldera s 50% slevou.

Dřevozplynující kotle Integra

V nabídce Mountfieldu si můžete vybrat kotle dřevozplynující i peletové, celkem 9 modelů ze tří řad.

Dřevozplynující kotel Integra
Dřevozplynující kotel Integra

Ocelový svařovaný kotel Integra je navržen pro zplynování s pyrolytickým spalováním. Je mimořádně účinný a pracuje velmi efektivně, takže budete topit s velkou úsporou. Spalovací komora s vysoce kvalitní šamotovou vyzdívkou s příměsí hliníkových vláken a litý žáruvzdorný hořák odolávají vysokým teplotám. Komora má dvojitou stěnu, což minimalizuje dehtování a prodlužuje životnost kotle. Odtahový ventilátor je výhodně umístěn do kouřovodu. Objemný přikládací prostor (až 130 l) zaručí pohodlnou obsluhu, neboť umožňuje dlouhou dobu hoření bez přikládání.

Plně elektronické ovládání řídí inteligentní proces spalování včetně regulace primárního a sekundárního vzduchu. Integrovaná chladicí smyčka je pojistkou proti přehřátí, speciální čidla upozorní na přehřátí kotle a bezpečně ho odstaví. Při otevření přikládacích dvířek odvede by pass systém kouř, aby nesměřoval na uživatele nebo do kotelny. Otáčky ventilátoru se zároveň zrychlí na maximum, takže je oheň spolehlivě směřován vzhůru, aby nedošlo k popálení obsluhující osoby.

  • Jmenovitý výkon 18/25/32 kW
  • Kompaktní rozměry: max. 1530 × 595 × 1180 cm
  • Polena Ø 7–15 cm, délka 50 cm

Peletové kotle Biopack ES a Biopack EX

Peletový kotel Biopack
Peletový kotel Biopack

Ocelový svařovaný kotel Biopack ES má výjimečně kompaktní rozměry, takže nezabere moc prostoru. Hořák ze speciální, odolné nerez oceli zaručuje vysokou účinnost a ekologické spalování. Bonusem je komfortní a pohodlná obsluha: Moderní elektronická regulace řídí kotel i celý topný systém, jehož chod nastavujete prostřednictvím pokojového termostatu.

Biopack EX, upgradovanou verzi modelu ES, ocení i ti nejnáročnější uživatelé. Hlavní předností je komfortní a pohodlná obsluha: plně automatický provoz, automatické čištění hořáku, automatické čištění odtahů spalin – a nízké emise k tomu! Zatímco model ES standardně ovládá hlavní oběhové čerpadlo a akumulační nádobu, EX navíc dokáže ovládat třícestný směšovací ventil nebo čerpadlo nabíjení teplé vody. Vysoce inteligentní systém ekvitermní regulace pracuje jak s vnitřní, tak s vnější teplotou, a umožnuje tak maximální efektivitu a ekonomičnost vytápění.

 
  • Jmenovitý výkon 15/18/26 kW
  • Kompaktní rozměry: max. 1530 × 595 × 1180 cm

Moutfield, a. s.
Všechromy 56, 251 63 Strančice
tel.: 327 777 111
e-mail: mountfield@mountfield.cz
web: www.mountfield.cz