Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Krbové vložky od výrobce BeF Home pro rok 2020 – s námi jste připraveni na změny

Od r. 2020 se mění podmínky pro stavbu domů určených k bydlení. Podle nových předpisů se budou stavět jen domy pasivní nebo s téměř nulovou spotřebou energie. Kromě známých kladů v dopadu na životní prostředí, úspory energií a rozvoj obnovitelných zdrojů má toto rozhodnutí dopad i na oblast vytápění.

Firma BeF Home je největším českým výrobcem krbových vložek, krbových kazet a kamen. Moderní inovativní design krbových vložek a kamen patří mezi špičku na světovém trhu. V případě ocelových krbových vložek používáme špičkovou německou cortenovou žáruvzdornou ocel. Aby interiér krbových vložek ani v nejmenším nezaostával za tělem vložky, jako akumulační výstelku používáme speciálně pro nás vyvinutý materiál carcon nebo šamot 3. generace. Žáruvzdorná skla, která jsou nedílnou součástí každého výrobku, nakupujeme pouze od největších a nejlepších světových výrobců. I proto jsme si jisti, že od nás dostáváte jen to nejkvalitnější, co je možné na trhu s krby nabídnout.

Teplovzdušné krbové vložky

BeF Passive

Řada je určená pro pasivní a nízkoenergetické domy, u kterých se provádí Blower Door test, což je test vzduchotěsnosti objektu. Krbové vložky se vyznačují velmi nízkým výkonem, vysokou účinností a maximální těsností topeniště. Carconové tvarovky mají speciální tvar, který optimálně usměrňuje tok spalin. U vložek také potěší a každého zákazníka určitě osloví velice nízká spotřeba paliva. Samozřejmostí je splnění těch nejpřísnějších evropských emisních norem a limitů. S opláštěním BeF Kompakt lze provozovat spotřebič jako kamna.

BeF Feel

Nejpropracovanější řada krbových vložek na evropském trhu s optimalizovaným výkonem určeným pro nízkoenergetické domy. Malá hloubka definuje tyto krbové vložky jako prostorově nenáročné pro obestavby. Velké prosklení umožňuje pohodlný výhled na oheň. Nový výsuvný systém zajišťuje plynulý, nejsnadněji ovládaný posun dveří a dokonale bezhlučný provoz. Propracovaný přítlak dveří zajišťuje dokonalou těsnost topeniště. Invenci naleznete i ve zpracování oplachu skla, které je díky tomu bezchybně čisté. Strukturovaný aktivní povrch carconů zachycuje partikulární částice s následným dopalováním. Díky tomu vydrží déle nahřáté topeniště a to až 12 hodin.

BeF Double Feel

Exkluzivní řada průhledových krbových vložek BeF Double Feel šetří náklady na teplo, jsou ekologické a poskytují dvojitý požitek z pozorování živého ohně. Tato propracovaná řada má optimalizovaný výkon pro nízkoenergetické domy. S ohledem na svoji hloubku jsou prostorově nenáročné, což oceníte především v moderních interiérech.

BeF Passive
BeF Passive
BeF Feel
BeF Feel
BeF Double Feel
BeF Double Feel

Teplovodní krbové vložky

BeF Aqualite Passive

Vložka určená pro pasivní domy, u kterých se také provádí Blower Door test a díky jejím schopnostem provozu na nízký výkon nepodléhá každoročním povinným kontrolám technického stavu a provozu spalovacích stacionárních zdrojů dle zákona o ochraně ovzduší 201/2012 Sb. Již v základu je vložka vybavena trojsklem a revolučním systémem oplachu skla spočívající ve vnitřním chlazení, čímž je sklo podstatně chladnější a tím pádem i bezpečnější pro děti. Inovativní řešení konstrukce teplovodního výměníku zaručuje maximálně efektivní odběr tepla a zároveň dává možnost jeho mnohem snazšího čištění z topeniště. Tak odpadá nutnost instalace revizního otvoru v kouřovodu, ale i v obezdívce na místech, které nebyly esteticky vhodné. Vložky jsou vybavené dochlazovací smyčkou, která zajišťuje bezpečnost při vytápění.

BeF Aqualite

Revoluční teplovodní krbové vložky určené přímo pro domy s nízkou tepelnou ztrátou jsou již v základu vybaveny trojsklem. Splňují nejpřísnější evropské emisní normy a mají jednu z nejvyšších účinností spalování na trhu. Dochlazovací smyčka zajišťuje bezpečnost při vytápění.

BeF Aquatic

Nejnovější řada teplovodních krbových vložek vhodných především do moderních nízkoenergetických staveb. Všechny modely této řady rovněž mají již v základu dvojsklo – a to nejen u rovného prosklení, ale i u rohového prosklení. Designově vložky této řady vycházejí z našich nejúspěšnějších teplovzdušných krbových vložek.

Fire Wolf

Díky nízkému výkonu se teplovzdušné krbové vložky FIRE Wolf stávají vhodným řešením pro nízkoenergetické domy. Tato řada se vyznačuje unikátním poměrem malého výkonu a velkého prosklení. Jsou to šelmy ve své kategorii.

BeF Aqualite Passive
BeF Aqualite Passive
BeF Aqualite
BeF Aqualite
BeF Aquatic
BeF Aquatic

Vytápěním krbovými vložkami BeF Home v nízkoenergetických nebo pasívních domech snížíte uhlíkovou stopu v rámci bydlení, což je trend, který se v průběhu let posune do běžné praxe. Bude to mít praktický dopad nejen na životní prostředí, ale i na vaši peněženku. Na našich webových stránkách najdete i seznam autorizovaných a proškolených prodejců, kteří vám ochotně poradí a u kterých si můžete naše výrobky koupit. Prohlédnout si krbové vložky můžete přímo v našem showroomu v Kotvrdovicích.

BeF Home, s.r.o.
logo BeF Home, s.r.o.

Jsme český výrobce krbových vložek a krbových kamen. V naší nabídce naleznete jak krbové vložky s teplovodním výměníkem, tak i krbové vložky teplovzdušné, rohové i designové. Naše krby se vyznačují kvalitním zpracováním a moderním designem.