Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Do kotlíkových dotací jsou zapojeny všechny kraje

Datum: 6.1.2016 8:00  |  Autor: redakce

Kotlíkové dotace jsou v rámci všech krajů spuštěny od roku 2016 celkem ve třech výzvách s alokací 9 miliard Kč. Poslední prostředky budou vypláceny do roku 2020, pokud je kraje mezi žadatele nerozdělí dříve.

V krajích jsou potom dotace vyhlašovány na základě specifických harmonogramů jednotlivých krajů. žadatelé však mohou čerpat průběžně - pokud požádají v termínu, kdy zrovna dotace není krajem vypsána, budou zařazeni do zásobníku projektů a následně se bude jejich žádost posuzovat v dalším kole přednostně. Uznatelné náklady mohou být realizovány již od 15. 7. 2015.

Na výměnu starého neekologického kotle s ručním přikládáním je možné získat až 127.500 Kč. Preferována jsou automatická zařízení využívající OZE, tedy tepelná čerpadla a peletové kotle. Na ty je možné získat dotaci nejvyšší.

Kotlíková dotace je poskytována z Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o celorepublikový dotační program, který administrují jednotlivé krajské úřady.

Kotlíkovou dotaci můžete použít na financování nového zdroje vytápění (automatický kotel na pelety, kombinovaný kotel na uhlí a pelety, dřevozplynovací kotel, plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo), instalaci a topenářské práce, vybudování skladu paliva, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest nebo související stavební úpravy v kotelně.

Odkazy na informace krajů:

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

© dundersztyc - Fotolia.com

Ušetřili jste meziročně na vytápění 6 %?

20.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V roce 2018 byla průměrná teplota o cca 1,1 stupně Celsia nižší. Pokud se tato skutečnost neprojevila nižší spotřebou tepla ve faktuře za vytápění, je žádoucí prověřit technický stav otopné soustavy.
diskuse: 1 příspěvek, 20.02.2019 00:20

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (listopad a prosinec 2018)

14.2.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN z listopadu a prosince 2018 související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Další miliarda korun míří do uhelných regionů – proti emisím i z vytápění (výzva č. 136)

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
MŽP vyčlenilo další miliardu korun na podporu snížení emisí v uhelných regionech. Podporu mohou získat obce pro přechod svých soustav zásobování tepla z uhlí na jiné zdroje energií.
Smog v Praze © Lucie - Fotolia.com

Praha zvažuje vyhlášku omezující spalování tuhých paliv

11.2. 16:10   Pražský magistrát uvažuje o přípravě vyhlášky, která by omezovala topení tuhými palivy. Dokument dnes obdrželi pražští radní. Lidé podle úředníků magistrátu nejeví velký zájem o výměnu kotlů. více >>>

Obce mohou zakázat provozu kotlů na pevná paliva tříd 1 a 2, ale i lokálních topidel

10.2.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Nikoliv ministerstvo, ale každá obec má právo ve zvolené lokalitě zakázat spalování vybraného druhu pevného paliva, jak vyplývá ze zákona schváleného poslaneckou sněmovnou ČR.