Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Do kotlíkových dotací jsou zapojeny všechny kraje

Datum: 6.1.2016 8:00  |  Autor: redakce

Kotlíkové dotace jsou v rámci všech krajů spuštěny od roku 2016 celkem ve třech výzvách s alokací 9 miliard Kč. Poslední prostředky budou vypláceny do roku 2020, pokud je kraje mezi žadatele nerozdělí dříve.

V krajích jsou potom dotace vyhlašovány na základě specifických harmonogramů jednotlivých krajů. žadatelé však mohou čerpat průběžně - pokud požádají v termínu, kdy zrovna dotace není krajem vypsána, budou zařazeni do zásobníku projektů a následně se bude jejich žádost posuzovat v dalším kole přednostně. Uznatelné náklady mohou být realizovány již od 15. 7. 2015.

Na výměnu starého neekologického kotle s ručním přikládáním je možné získat až 127.500 Kč. Preferována jsou automatická zařízení využívající OZE, tedy tepelná čerpadla a peletové kotle. Na ty je možné získat dotaci nejvyšší.

Kotlíková dotace je poskytována z Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o celorepublikový dotační program, který administrují jednotlivé krajské úřady.

Kotlíkovou dotaci můžete použít na financování nového zdroje vytápění (automatický kotel na pelety, kombinovaný kotel na uhlí a pelety, dřevozplynovací kotel, plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo), instalaci a topenářské práce, vybudování skladu paliva, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest nebo související stavební úpravy v kotelně.

Odkazy na informace krajů:

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Zajímavosti z ISH 2019 – díl 2.

24.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Veletrh ISH 2019 byl plný technických zajímavostí. Přinášíme druhou část výběru novinek, které nás zaujaly.

K výměně kotle pomůžou kotlíkové dotace i půjčky

24.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Obcím ve třech nejvíce imisně zatížených krajích se nabízí možnost získat doplňující prostředky do svého rozpočtu na realizaci ekologických opatření. Mohou si ponechat finance od občanů, kteří se zapojí do třetí vlny kotlíkových dotací a vezmou si na to půjčku od státu.

Zajímavosti z ISH 2019 – díl 1.

23.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Veletrh ISH 2019 byl plný technických zajímavostí. Přinášíme výběr novinek, které nás zaujaly.

Čištění otopných soustav nebo klamání zákazníků?

15.4.2019 | Ing. Vladimír Galád
Autor analyzuje sliby spojené s nabídkou chemického čistění otopných soustav. Rozebírá fyzikální podmínky v reálném provozu a z nich odvozuje, zda může mít chemické čištění, odstraňování nánosů, pozitivní následky.
diskuse: 7 příspěvků, poslední 22.04.2019 07:35

Poslední šance na levný plynový kotel

11.4.2019 | redakce
Redakce TZB-info natáčela komentáře k výměně kotlů, o bezúročných „kotlíkových půjčkách“ a o soutěži s výhrou 3 x 250.000 Kč na rekonstrukci kotelny. Zajímala nás podpora plynárenských společností a MŽP v návaznosti na třetí a zároveň poslední vlnu kotlíkových dotací.