Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Komunikační modul Sinclair SCMI-01

Rozšíření nabídky příslušenství: KOMUNIKAČNÍ MODUL SCMI-01 ke kondenzačním DC inverterovým jednotkám ze série New uni DC inverter ASGE-xxAIN WK a ASGE-xxAIN-3 WK pro přímý výpar či nižší teplotu chlazení, např. pro sklady potravin.

Modul SCMI-01
Modul SCMI-01

Sinclair komunikační modul SCMI-01 slouží k řízení a ovládání samostatné kondenzační jednotky. Standardně se tyto kondenzační jednotky kombinují jako split klimatizační zařízení s kazetovými, kanálovými nebo podstropně parapetními vnitřními jednotkami (výparníky). Spojení jednotky s modulem SCMI-01 rozšiřuje její využití nejen na jednoduché rezidenční instalace, ale i pro komerční využití.

 

Praktické aplikace a využití SCMI-01

  • Přímý výpar (výparník ve vzduchotechnice)
  • Výparník jiného výrobce (chladicí boxy, chladící skříně) nebo výparník Sinclair (jiný model vnitřní jednotky s externím spínáním ventilátorů nebo odpovídající výparník s řízením ventilátorů pomocí FMD-01)
    • chlazení místností na nižší teplotu než u standardních rezidenčních klimatizačních zařízení (sklady potravin, zeleniny, ovoce, vinotéky)
    • chlazení potravin, masa, mléčných výrobků, cukrárny, malé pivovary
    • chlazení květin, chlazení odpadních boxů
  • Aplikace pro topení vzduch–voda (topení hydroboxem)

Z mnoha příkladů instalací a využití vybíráme aplikace jednotky ASGE-60AIn WK-3 WK použitou pro chlazení skladu marcipánu ve známé výrobně marcipánových ozdob SZAMOS marcipan ve městě Pilisszentivan v Maďarsku. Jednotka řízená tlakem s nastavenou cílovou teplotou +4 °C chladí sklad velikosti cca 10×8×3 m (240 m3), cílovou teplotou ve skladu je 14 °C, kterou hlídá externí termostat spínáním ventilátorů výparníku třetí strany o velikosti 20 kW.

 
Modul může jednotku ASGE řídit ve třech režimech: 1) autonomní řízení teploty, 2) autonomní řízení tlaku a 3) řízení externím napětím 0–10 V. Na výběr je samozřejmě režim chlazení nebo topení s nastavitelným rozsahem teplot od −10 °C až do +60 °C.

Autonomní řízení teploty
Autonomní řízení teploty
Autonomní řízení tlaku
Autonomní řízení tlaku

Řízení externím napětím
Řízení externím napětím
 

Další funkce a nastavení modulu SCMI-01

Dalšími funkcemi modulu je možnost nastavení odtávání výparníku (odmražení srážníku probíhá automaticky) a spínacích relé. Funkce 3 spínacích relé lze nastavit podle zapnuté/vypnuté jednotky ASGE, kompresoru, chyby nebo režimu topení/chlazení., což také pak signalizuje příslušná dioda přímo na modulu SCMI-01. Nastavení či rychlé zjištění nastavení modulu SCMI-01 lze provést pomocí software USBCommunicator, který je dodáván v balení modulu na mini CD spolu s nutnými 2 ks tepelných čidel.

Modul je chráněn heslem proti nechtěné změně nastavení zákazníkem a je možné volit ze 7 jazyků.
Ve vývoji je použití modulu SCMI-01 v kombinaci s venkovní jednotkou vhodnou k použití jako tepelné čerpadlo vzduch voda napojenou na hydrobox pro vytápění rodinných domů.

Více na stránkách sinclair-solutions.com.pagio.cz v části: PRODUKTY - DOPLŇKOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

SINCLAIR Global Group, s.r.o.
logo SINCLAIR Global Group, s.r.o.

SINCLAIR Global Group, s.r.o. se soustřeďuje na produktovou oblast klimatizační techniky, tepelných čerpadel a LED osvětlení. Hlavním cílem značky SINCLAIR je přinést pohodlí do života lidí naší modré planety a zároveň chránit životní prostředí.