Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Revoluční technologie teplovodního výměníku do vytápění

V rámci konference Rekonstrukce TZB v bytových domech 2017 proběhla také přednáška Ing. Petra Hlásného, který představil revoluční využití technologie z automobilového průmyslu pro otopný systém.

Ing. Hlásný ze společnosti TOMTON s.r.o. na konferenci promluvil o výhodách využití kompaktního teplovodního výměníku pro otopné těleso. Díky malé velikosti výměníku a malému objemu vody v oběhu dochází nejen k podstatným energetickým úsporám, ale také k výraznému urychlení reakční doby celého systému. To umožňuje pružné reakce na změny teplot v místnosti a nedochází k neefektivnímu přetápění či nedotápění. Tento výkon je ještě podpořen možností zabudování ventilátorů, které jej zdvojnásobí. Tato revoluční technologie je ještě podpořena použitím designových krytů, které jsou variabilní a zákazník si je může volit dle vkusu a potřeby interiéru.


TOMTON s.r.o.
logo TOMTON s.r.o.

Společnost TOMTON je mladá, ryze česká firma, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej radiátorů, které dosud na trhu chyběly. Přináší řešení pro ty, kteří si zakládají na designovém řešení domácnosti a zároveň neslevuje z funkčnosti. Klade důraz na ...