REHAU technologie a systémy pro úsporné bydlení

Datum: 30.8.2016  |  Organizace: REHAU, s.r.o.  |  Firemní článek

Kromě zdraví je pro většinu lidí velmi důležité bydlení. Dnes se při diskuzích o bydlení dostává do popředí hlavně téma provozních nákladů a stále více majitelů a investorů si klade otázku, jak účinně řešit rostoucí ceny energií.

REHAU, s.r.o.
Obchodní 117
251 70 Čestlice

tel.:+420 272 190 111
e-mail:
web:www.rehau.com/cz-cs

Technologie se vyvíjejí a neustále zdokonalují a pro pořízení nízkoenergetického (NED) nebo pasivního domu (PD) existuje dnes stále více důvodů. Firma REHAU disponuje širokou nabídkou ucelených systémů a materiálů, které vytvoří spolu se správně navrženým domem technologický celek. Tento soubor pak snadno splňuje kriteria NED a PD podle průkazu Energetické náročnosti budovy (ENB je soubor energií potřebných pro vytápění, větrání a chlazení, pro přípravu teplé vody za celý kalendářní rok, vztažený na 1 m2 obytné plochy (kWh/m2a).

Stavět energeticky efektivně jsou nejlépe uložené investice, které Vás zbaví starostí s neustálým kolísáním cen energií.

Plošné vytápění REHAU – červená originální trubka

Proč stojí za REHAU plošným vytápěním/chlazením mnohem více, se dozvíte následně. Nabízíme Vám systémy v prémiové kvalitě, které splní všechny Vaše požadavky.

Plošné vytápění od firmy REHAU je skutečný zázrak v oblasti úspor energií. Provozní náklady na vytápění lze pomocí plošného systému REHAU i při nízké náběhové teplotě snížit až o 10 %. Dodatečně lze teplotu v prostoru udržovat o 1–2 °C nižší při zachování tepelné pohody. S každým stupněm Celsia to znamená další dodatečnou 6% úsporu provozních nákladů. Systém plošného vytápění od firmy REHAU zajistí rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti. Stačí teplota cca 20 °C a dosáhnete příjemného prostředí. Šetrným stropním chlazením docílíte toho, že vzduch ochlazený na povrchu pomalu klesá k zemi, a tím zamezí i vzniku zánětlivých onemocnění, která jsou velmi často způsobená prudkým prouděním chladného vzduchu z klimatizací. REHAU plošné vytápění/chlazení podporuje nejen vaši pohodu, ale i zdraví, a lze je kombinovat se všemi druhy podlahových krytin.
Vedle ekonomických výhod boduje taky kvalita a bezpečnost. Můžete se spolehnout na to, že všechny naše výrobky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Trubky REHAU pro plošné vytápění jsou vyrobené za vysokého tlaku ze zesítěného High-tech materiálu PE-Xa, který je absolutně těsný! Starosti vinou vzniklých závad jsou jasně minulostí – i díky milionkrát ověřené spojovací technice.

Zemní tepelný výměník vzduchu


V oblasti nízkoenergetických a pasivních domů jsou zařízení pro kontrolované větrání již standardem. Aby bylo možné tyto zařízení energeticky zlepšit a zároveň zvýšit životní standard, např. využití chlazení v letních měsících, je často využíván zemní tepelný výměník. Tento výměník slouží v zimě k předehřátí venkovního vzduchu, v létě pak naopak k jeho ochlazování.


Díky schopnosti země akumulovat energii lze pomocí potrubních rozvodů, ze speciálních materiálů, v zemi, umístěných v hloubce od 1,5–2,5 m, využívat tuto energii k předehřívání vzduchu v zimě a ochlazování vzduchu v létě. Filtrace vnějšího vzduchu a antimikrobická úprava vnitřní stěny potrubních rozvodů zajišťuje hygienicky nezávadný vzduch a optimální klima v místnosti. Zároveň lze díky zemnímu tepelnému výměníku uspořit významnou část provozních nákladů na vytápění a chlazení objektu.

Návrh zemního tepelného výměníku je ovlivněn především následujícími parametry:

  • objem proudění vzduchu
  • hloubka pokládky vedení
  • materiál potrubí/vedení
  • typ půdy
  • klimatické podmínky regionu.

Váš partner – pro perfektní naplánování systému


I ten nejlepší materiál a technika mohou rozvinout své přednosti jedině, když celý systém bude přesně a odborně naplánovaný. Obráceně: i zkušení projektanti a montážníci jsou závislí na tom, že mají materiál, který se přesně hodí k danému projektu.

Jednoznačně se vyplatí vždy vsadit na odborné znalosti a kompetence osvědčených odborníků.

Objevte i Vy svůj svět REHAU technologií na www.rehau.cz!


 

Datum: 30.8.2016
Organizace: REHAU, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo ENBRA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czProč vytápět elektrickými radiátory?Jak v létě zalévat zahradu? Zavlažujte zahrádku kvalitní vodou z čistírny STMHModerní bydlení v panelovém bytě: Plánování a průběh přestavby (1. díl)Jak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houby