Nová velmi výkonná in-line čerpadla pro TZB

Datum: 26.3.2014  |  Organizace: KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern  |  Firemní článek

KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern
Klíčova 2300/6
149 00 Praha 4 - Chodov

tel.:241 090 213, 241 090 211
e-mail:
web:www.ksbpumpy.cz

Společnost KSB Aktiengesellschaft, Frankenthal představuje poprvé na letošním veletrhu SHK v Essenu a na IFH v Norimberku nejnovější verzi in-line čerpadel řady Etaline.

Základním kritériem bylo zlepšení energetické účinnosti za použití techniky CFD (Computational Fluid Dynamics), tedy s počítačově podporovanou simulací proudění, čímž byl optimalizován hydraulický tvar sacího kolena a také spirálního tělesa a oběžných kol. Tato inovace oproti předchozí generaci zvýšila sací schopnost a umožnila všem agregátům již dnes splnit požadavky směrnice ErP, která bude platit od roku 2015.

Nová typová řada řada Etaline zahrnuje 22 konstrukčních velikostí a její maximální výkon motoru je 55 kW. Největší průtok činí 700 metrů krychlových za hodinu a největší dopravní výška je 95 metrů.

Těleso z tvárné litiny a mechanické ucpávky jsou dimenzovány pro provozní tlaky až 16 bar. Příruby sacího a výtlačného hrdla jsou vrtány buď podle rozměrů EN 1092, nebo ASME a jsou k dostání v provedení ze všech materiálů. Oběžná kola jsou k dispozici z šedé litiny JL1040, z cínového bronzu CC480K-GS nebo z nerezové oceli 1.4408, v závislosti na účelu použití.

Nová in-line čerpadla typové řady Etaline jsou vysoce úsporná
Nová in-line čerpadla typové řady Etaline jsou vysoce úsporná

Standardně se používají mechanické ucpávky dle EN 12756, které nabízejí velké množství materiálových variant. Maximální provozní teplota je 140 °C. Těsnicí prostor je tvarován kónicky a umožňuje tak dobrý přístup, který poskytuje více prostoru pro údržbové práce.

Každé čerpadlo se dodává s oběžným kolem, jehož průměr je přizpůsoben pracovnímu bodu. Tímto způsobem je zajištěno, že čerpadla budou dosahovat hydraulicky nejlepší účinnost a nejsou tak předimenzována jako sériově vyráběná oběžná kola.

Zákazníci si mohou při volbě pohonu vybírat mezi elektromotory IE2, IE3 a IE4. Vyměnitelné těsnicí kruhy na sací a výtlačné straně umožňují snadnou obsluhu a údržbu pro dlouhodobý provoz. Systémy regulace otáček typu PumpDrive mohou být dodávány až do výkonu motoru 45 kW.

 

Datum: 26.3.2014
Organizace: KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncernSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo THERMONA
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018