Jablotron překvapuje! Vyřešil bezpečnost topných čerpadel

Datum: 2.12.2012  |  Organizace: JABLOTRON ALARMS a.s.  |  Zdroj: tisková zpráva  |  Firemní článek

Napadlo vás někdy, proč když máte zdroj tepla nezávislý na elektrické síti, nemůžete topit při výpadku proudu? Většina topných systémů na tuhá paliva v sobě skrývá značné riziko. Pokud majitel nepřestane v kritické situaci topit, může dojít ke zničení kotle i rozvodů. Zálohování funkce klasických oběhových čerpadel je problematické. Prvním profesionálním řešením na trhu je český výrobek CP-201.

JABLOTRON ALARMS a.s.
Pod Skalkou 4567/33
46601 Jablonec nad Nisou

tel.:Zákaznická linka 800 800 522. Linka pro montéry: 800 900 096. Školení: 483 559 951
e-mail:
web:www.jablotron.cz

Napadlo vás někdy, proč když máte zdroj tepla nezávislý na elektrické síti, nemůžete topit při výpadku proudu? Máte-li navíc kotel na tuhá paliva nebo krbovou vložku s teplovodním výměníkem, musíte při výpadku elektřiny přestat okamžitě topit, jinak hrozí vážná havárie. Příčina je zjevná – bez proudu se zastaví oběhové čerpadlo a voda v trubkách přestane proudit. Většina topných systémů na tuhá paliva v sobě skrývá značné riziko. Pokud majitel nepřestane v kritické situaci topit, může dojít ke zničení kotle i rozvodů. Zálohování funkce klasických oběhových čerpadel je problematické. Prvním profesionálním řešením na trhu je český výrobek CP-201. Překvapením je, že s revolučním nápadem přichází firma Jablotron, která se dosud specializovala na výrobu alarmů.

„Bezpečnost a komfort bydlení patří do stejné kategorie,“ vysvětluje Dalibor Dědek, ředitel holdingu Jablotron. „Když může bez proudu spolehlivě fungovat alarm, proč by nemělo běžet oběhové čerpadlo,“ dodává.

Úspěšnému uplatnění novinky na trhu navíc nahrává připravované nařízení EU, které od ledna 2013 předepisuje používat v topných systémech energeticky úsporná čerpadla. Produkt z Jablonce má nejen velmi nízký příkon, ale navíc funguje i při výpadku sítě.

Jablotron ALARMS, Zálohování funkce klasických oběhových čerpadel CP-201
Jablotron skříň + čerpadlo
Jablotron ALARMS, Zálohování funkce klasických oběhových čerpadel CP-201
CP-201 řídicí jednotka

Základem sestavy CP-201 je unikátní energeticky úsporné čerpadlo, které používá speciální synchronní elektromotor na 12 V. Při výpadku sítě je čerpadlo napájeno přímo z akumulátoru a nevznikají žádné ztráty způsobené převodem napětí. Díky tomu může topný systém fungovat až 24 hodin bez elektřiny. Sestava navíc obsahuje zálohovaný regulátor směšovacího ventilu. V praxi to znamená, že při výpadku napájení pokračuje nejen cirkulace vody, ale funguje též řízení její teploty na požadovanou hodnotu. Systém také provádí automatickou kontrolu všech částí a dokáže včas upozornit na případnou závadu (např. ztrátu kapacity akumulátoru, mechanické zablokování čerpadla, poškození senzorů teploty, apod.). Závada je indikována akustickým signálem a zároveň zobrazením příčiny na displeji. Na havarijní situaci může upozornit siréna nebo textová zpráva na mobil z připojeného GSM hlásiče.

Na vývoji čerpadla se podílela Technická univerzita v Liberci a Technická univerzita v Žilině.

 

Datum: 2.12.2012
Organizace: JABLOTRON ALARMS a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018