Panasonic představil chlazení postavené na CO2

Datum: 20.3.2017  |  Organizace: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)  |  Firemní článek

Panasonic oznamuje uvedení nového chladicího systému na bázi CO2, který měl svoji premiéru začátkem března na výstavě Climatizacion y Refrigeracion v Madridu. Nové chladicí jednotky jsou určeny pro menší instalace v místech, kde se používají mrazničky a chladicí skříně pro chlazení potravin (např. čerpací stanice, supermarkety, pekárny atd.). Tyto jednotky používají jako chladivo CO2, který je jako běžně se vyskytující sloučenina šetrnější k životnímu prostředí.

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)
Thámova 13
186 00 Praha 8

tel.:+420 236 032 511, call centrum +420 236 032 911
e-mail:
web:www.aircon.panasonic.eu/CZ_cs/

Panasonic tak vychází vstříc poptávce na trhu, která reaguje na zavedení regulačních nařízení ze strany EU. Cílem těchto nařízení je dosažení snížení emisí skleníkových plynů o 21 % v roce 2030 ve srovnání s průměrnými emisemi v období 2009 - 2012. Zakázána tak byla řešení používající chladiva s velmi vysoký potenciálem na růst globálního oteplování (GWP). Uživatelé jsou tedy postupně nuceni přejít na efektivnější a ekologicky šetrnější alternativy.

Zmíněnými alternativami jsou z pohledu Panasonic v březnu představené 2 HP jednotky a další jednotky s výkonem až 20 HP, které budou postupně uváděny na trh. Tyto jednotky používají inovativní dvoustupňový rotační kompresor Panasonic, který zajišťuje až o 20 % efektivnější provoz než jiné produkty, které využívají konvenční chladivo R404A. Jednotky jsou navrženy s cílem optimalizovat efektivitu a zajistit velmi nízkou hladinu hluku, takže v maloobchodním provozu je téměř nevnímáte.

Panasonic zájemcům nabízí kompletní kit, který zahrnuje kondenzační jednotku, panel s „přednaprogramovaným“ regulátorem, expanzní ventil a všechna potřebná čidla. Díky tomuto chytrému řešeními je uvedení do provozu rychlé, jednoduché a vyžaduje nižší náklady.


Nové chladicí a mrazicí řešení Panasonic je navíc extrémně lehké – váží pouze 70 kg a snadno se instaluje.

Panasonic při vývoji zužitkoval svoje zkušenosti první společnosti v odvětví, která již v roce 2009 zahájila testování přístrojů s CO2 chladivem v Japonsku, kde nainstalovala přibližně 5 800 CO2 kondenzační jednotek v cca 2 200 maloobchodech. Nabyté znalosti a zkušenosti zajišťují spolehlivost systému, která je umocněna pětiletou zárukou kompresoru.

Nové jednotky využívající CO2 jsou v rámci Evropy zatím dostupné pouze v severských zemích.

Pro více informací navštivte www.aircon.panasonic.eu

 

Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo FV PLAST
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokoj s hvězdnou oblohou, ložnice beze stěnLuxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o polovinu na 300 mil.Webinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technika