Super tichá tepelná čerpadla PANASONIC

Datum: 7.10.2017  |  Organizace: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)  |  Firemní článek

Panasonic představil novou řadu tichých tepelných čerpadel Aquarea T-CAP SQ, určených pro instalaci i v těsných obytných prostorech, kde je tichý provoz obzvlášť důležitý. Jedná se tedy o ideální řešení pro vytápění rodinných domů například v satelitních zástavbách, kde rozestupy mezi domy bývají minimální.

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)
Thámova 13
186 00 Praha 8

tel.:+420 236 032 511, call centrum +420 236 032 911
e-mail:
web:www.aircon.panasonic.eu/CZ_cs/

 • Panasonic Aquarea T-CAP SQ v kostce:
  • Super tichý provoz – hladina zvuku snížena až na 50 dB(A)
  • Dva zvukové módy – běžný a šepot
  • Energetická účinnost COP 5,03
  • Ideální pro rodinné domy v hustých zástavbách, kde jsou minimální rozestupy mezi domy
  • Efektivní provoz při venkovní teplotě -20 °C

T-CAP SQ s výkonem 9 kW dosahuje v normálním režimu úroveň hlasitosti 61 dB (A) a úroveň 50 dB (A) v režimu šepot, což je míra hluku, která je v tabulkách hlučnosti přirovnávána ke zvukům mírného deště. Snížení hlučnosti na tuto úroveň bylo dosaženo pomocí materiálů absorbujících zvuk, jež se běžně používají v automobilovém průmyslu nebo počítačových systémech. K velmi nízké hlasitosti přispívají i třílopatkové ventilátory Panasonic, takže venkovní jednotku lze bez obav instalovat v těsné blízkosti domácností.

Panasonic Aquarea T-CAP SQ
Panasonic Aquarea T-CAP SQ

T-CAP-SQ je k dispozici v 9, 12 a 16kW (3fázové) provedení a všechny modely poskytují vysokou účinnost COP až 5,03 * (A7 / W35). Jednotky pracují bez poklesu výkonu i při venkovních teplotách -20 stupňů, což poskytuje dostatečnou rezervu pro optimální návrh celého topného systému. Čerpadla Aquarea T-CAP SQ mohou efektivně nahradit i stávající naftová, olejová nebo plynová topidla s teplotou vzduchu až do 60 stupňů Celsia.

Tepelná čerpadla vzduch-voda T-CAP SQ jsou součástí řady Aquarea Generace H a těží z nejnovějších technologií tepelných čerpadel Panasonic. Tyto jednotky jsou řízeny novým ovladačem Generace H, který nabízí programy časového spínače pro příjemné vytápění v zimě a chlazení v létě. Navíc díky zobrazení aktuální energetické účinnosti tepelného čerpadla (COP) může uživatel v reálném čase vidět, jak efektivně pracuje jeho systém.

Super tichá tepelná čerpadla mohou být připojena i do prostředí Panasonic Smart Cloud, takže uživatel může ovládat celý systém na dálku přes internet.

Pro vice informací navštivte www.aircon.panasonic.eu.


* výsledek EHPA měření v podmínkách EN14511

 

Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!