Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ideální pro vytápění a hygienicky dokonalou přípravu teplé vody

Nové monovalentní tepelné čerpadlo země/voda pro velké objekty

S tepelným čerpadlem WPF 27 HT nabízí firma STIEBEL ELTRON novou variantu již známého provedení pro velké objekty WPF 20-66. K známým výhodám těchto tepelných čerpadel přistupuje u tohoto provedení také vysoká teplota topné vody, umožňující nasazení přístroje v monovalentním provozu i bez bivalentního zdroje.

U větších kaskád tepelných čerpadel WPF 27-66, například v panelové výstavbě, je možná též kombinace s tímto vysokoteplotním tepelným čerpadlem, které zajistí monovalentně hygienicky dokonalou přípravu teplé vody bez nutnosti dohřevu bivalentním zdrojem.

Vysoký výkon 21,9 kW (při vstupní teplotě zdroje tepla 0°C a topné vodě 75°C) umožňuje monovalentní provoz vytápění, při teplotě topné vody až 75°C a ve spojení s ohřívačem vody STIEBEL ELTRON i přípravu teplé vody až do 65°C.
Je-li WPF 27 HT jediným zařízením pro vytápění i přípravu teplé vody nebo je použito ve spojení s jiným velkým tepelným čerpadlem v kaskádě pro vytápění a termickou dezinfekci teplé vody, nehraje žádnou roli: je správnou volbou, která zajistí dostatečně vysokou teplotu teplé vody. Dodatečný zdroj tepla pro hygienickou přípravu teplé vody je zbytečný.

Speciální zvukově optimalizované opláštění redukuje provozní hluk na minimum. Jednokompresorová konstrukce zaručí vysokou spolehlivost. V přístroji je sériově integrovaný měřič množství tepla a elektroměr. Také sama instalace není problémem: se zvedacím vozíkem nebo na závěsném oku se dá WPF 27 HT dobře transportovat.

Pro řízení tepelného čerpadla je použit externí ekvitermní regulátor WPM, zajišťující optimální provoz soustavy.

Robustní konstrukce nového tepelného čerpadla země/voda WPF 27 HT od STIEBEL ELTRON umožňuje v menších prostorách instalaci dvou přístrojů na sebe.


STIEBEL ELTRON spol. s r.o.
logo STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

STIEBEL ELTRON nabízí technicky vyspělé produkty, které splňují nároky na ekologický i ekonomický provoz v oblasti elektrického ohřevu vody a vytápění, tepelných čerpadel a větracích systémů.