Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Schüco představuje unikátní systém pro vytápění i klimatizaci rodinných domů – kombinované využití fotovoltaiky a tepelného čerpadla

Přemýšleli jste o pořízení tepelného čerpadla anebo o umístění fotovoltaické instalace na střechu vašeho rodinného domu? Máme pro vás tip, jak propojit obě zmiňované technologie a zajistit si tak vlastní ekologickou energii pro ohřev užitkové vody, vytápění i klimatizaci objektu. Řešení přináší kombinovaný set značky Schüco, který lze sestavit dle konkrétních parametrů a požadavků. Propojením tepelného čerpadla voda/vzduch se splitovou jednotkou s fotovoltaickými panely docílíte maximálního využití vlastní vyrobené obnovitelné energie a snížení závislosti na externích dodavatelích. Podstatou unikátního napojení fotovoltaické instalace na tepelné čerpadlo je využití energie nejen na ohřev užitkové vody, ale v závislosti na roční době také na vytápění a klimatizaci domu. Spotřeba energie z fotovoltaické instalace se tak navýší až o dalších 7 %. A to vše za samostatného chodu díky inteligentní řídicí technologii. Systém je ideální především pro novostavby, kde ho lze implementovat již do vznikajícího projektu. Výhodou firmy Schüco je vzájemná kompatibilita jednotlivých komponentů širokého produktového portfolia, ideální set lze nastavit na míru jakémukoli objektu.

Schüco Set Propojení fotovoltaiky a tepelného čerpadla
Schüco Set Propojení fotovoltaiky a tepelného čerpadla

Pro zajištění optimální spolupráce všech komponentů (tepelného čerpadla, kombinovaného zásobníku a fotovoltaické instalace) je set vybaven hydraulickým modulem s inteligentní řídicí jednotkou Schüco ITE 5010. Integrovaná regulace zajistí optimální využití vlastní vyprodukované energie ze slunce, od ohřevu vody až po vytápění v zimě či naopak chlazení objektu v letních měsících. Jednotka dokáže vyhodnotit a efektivně zkombinovat fotovoltaický výstup, energetickou spotřebu domácnosti, nákupní ceny energií (se zohledněním proměnlivosti cen elektrické energie v průběhu dne) i výkupní tarif při prodeji do sítě. Výsledkem je volba ekonomicky nejvýhodnějšího řešení, čemuž je samozřejmě přizpůsobena provozní doba tepelného čerpadla. Záměrem je dosáhnout cílových hodnot u vytápění či naopak chlazení, které jsou přednastaveny v systémové paměti řídicí jednotky. K tomu slouží i vyrovnávací zásoba teplé užitkové vody v teplovodním podlahovém vytápění či bojleru.

Schüco Hydraulický modul s řídicí jednotkou ITE 5010
Schüco Hydraulický modul s řídicí jednotkou ITE 5010

Pro stavební i energetický trh unikátní systém, integrující výrobu fotovoltaické energie s ohřevem vody, vytápěním a klimatizací objektu, představila firma Schüco letos v červnu na veletrhu InterSolar 2012. V letních měsících je vyprodukovaná energie využívána především k ochlazování objektu. Činnost tepelného čerpadla je v průběhu celého roku automaticky přizpůsobena požadavkům na vytápění a chlazení, které byly zadány v době instalace systému. Při jakýchkoli změnách, například v podobě růstu či poklesu nákupních cen elektřiny a výkupních tarifů, je důležité příslušné parametry přenastavit v řídicí jednotce. Celý systém tak významně přispívá k novému trendu, kterým je inteligentní bydlení, i ke snížení energetických výdajů. Spotřeba energie z fotovoltaické instalace se navýší až o dalších 7 %, úměrně tomu tedy dochází i ke snížení výdajů za nákup elektřiny.

Pro více informací o produktech firmy Schüco navštivte www.schueco.cz.


O společnosti Schüco „Zelené technologie pro modrou planetu“

Schüco International KG, světová jednička v oblasti opláštění budov, na celém světě vyvíjí a prodává kompletní systémy z hliníku, plastu a oceli, stejně tak jako solární systémy. Nabízí širokou nabídku pro všechny obory opláštění budov, jak pro velké objekty, tak i pro bytovou výstavbu. Do sortimentu firmy patří systémy pro okna, dveře, fasády, zimní zahrady a solární technika. Filosofie firmy je založena na inteligentních systémech, širokém spektru technologií a materiálů, výrazné orientaci na zákazníka a rozsáhlém servisu. Produkty společnosti propojují oblast automatizace, bezpečnosti a nadčasového designu. Schüco dbá na ochranu životního prostředí a trvale udržitelný rozvoj a je zastáncem principu Energie3: energii nejen šetřit a vyrábět, ale také rozvádět a využívat. Díky nabídce kompletních systémů řešení Schüco spolupracuje s architekty, investory a partnerskými společnostmi v 78 zemích světa. Společnost zaměstnává 5 400 zaměstnanců a spolupracuje s více než 12 000 partnerskými firmami. Výše obratu v roce 2011 dosáhla hodnoty 2,23 miliardy eur. Kompletní informace o firmě naleznete na: www.schueco.cz.

 
 
Reklama