Panasonic představil chlazení postavené na CO2

Datum: 20.3.2017  |  Organizace: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)  |  Firemní článek

Panasonic oznamuje uvedení nového chladicího systému na bázi CO2, který měl svoji premiéru začátkem března na výstavě Climatizacion y Refrigeracion v Madridu. Nové chladicí jednotky jsou určeny pro menší instalace v místech, kde se používají mrazničky a chladicí skříně pro chlazení potravin (např. čerpací stanice, supermarkety, pekárny atd.). Tyto jednotky používají jako chladivo CO2, který je jako běžně se vyskytující sloučenina šetrnější k životnímu prostředí.

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)
Thámova 13
186 00 Praha 8

tel.:+420 236 032 511, call centrum +420 236 032 911
e-mail:
web:www.aircon.panasonic.eu

Panasonic tak vychází vstříc poptávce na trhu, která reaguje na zavedení regulačních nařízení ze strany EU. Cílem těchto nařízení je dosažení snížení emisí skleníkových plynů o 21 % v roce 2030 ve srovnání s průměrnými emisemi v období 2009 - 2012. Zakázána tak byla řešení používající chladiva s velmi vysoký potenciálem na růst globálního oteplování (GWP). Uživatelé jsou tedy postupně nuceni přejít na efektivnější a ekologicky šetrnější alternativy.

Zmíněnými alternativami jsou z pohledu Panasonic v březnu představené 2 HP jednotky a další jednotky s výkonem až 20 HP, které budou postupně uváděny na trh. Tyto jednotky používají inovativní dvoustupňový rotační kompresor Panasonic, který zajišťuje až o 20 % efektivnější provoz než jiné produkty, které využívají konvenční chladivo R404A. Jednotky jsou navrženy s cílem optimalizovat efektivitu a zajistit velmi nízkou hladinu hluku, takže v maloobchodním provozu je téměř nevnímáte.

Panasonic zájemcům nabízí kompletní kit, který zahrnuje kondenzační jednotku, panel s „přednaprogramovaným“ regulátorem, expanzní ventil a všechna potřebná čidla. Díky tomuto chytrému řešeními je uvedení do provozu rychlé, jednoduché a vyžaduje nižší náklady.


Nové chladicí a mrazicí řešení Panasonic je navíc extrémně lehké – váží pouze 70 kg a snadno se instaluje.

Panasonic při vývoji zužitkoval svoje zkušenosti první společnosti v odvětví, která již v roce 2009 zahájila testování přístrojů s CO2 chladivem v Japonsku, kde nainstalovala přibližně 5 800 CO2 kondenzační jednotek v cca 2 200 maloobchodech. Nabyté znalosti a zkušenosti zajišťují spolehlivost systému, která je umocněna pětiletou zárukou kompresoru.

Nové jednotky využívající CO2 jsou v rámci Evropy zatím dostupné pouze v severských zemích.

Pro více informací navštivte www.aircon.panasonic.eu

 

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo FENIX
logo ENBRA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czMobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí jeNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vody