Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ideální řešení pro čtyřtrubkové soustavy chlazení a vytápění – nové 6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6

Datum: 12.7.2018 02:00  |  Organizace: Honeywell spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Honeywell spol. s r.o.
V Parku 2326/18
148 00 Praha 4

tel.:+420 242 442 111
e-mail:
web:www.honeywell.com


6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6
6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6

V tomto roce byly společností Honeywell uvedeny na trh nové kulové ventily VBG6 určené pro připojení jednoho 2-trubkového výměníku tepla (např. Fancoilu, stropní jednotky nebo chladícího stropu) na 4-trubkový systém, ideálně ve spolupráci s tlakově nezávislým regulačním ventilem Kombi-FCU (V5005T), zajišťujícím dynamické vyvážení.

Funkce ventilu

Paralelní otáčení dvou kulových elementů, mechanicky propojených jedním dříkem, otevírá přívod a zpátečku jednoho média (např. chlazení) a současně uzavírá porty druhého média (otopného). To zabraňuje jakémukoli smíchání jednotlivých médií a snižuje potenciální energetické ztráty.

Ventily VBG6 jsou dodávány včetně sady clonek k omezení průtoku (součást balení). Výběrem a vložením odpovídající clonky (Kv hodnoty jsou napsány na clonkách) lze snadno nastavit maximální průtok ventilem. Ventil je opatřen štítkem, na kterém by měla být hodnota vložené clonky během instalace vyznačena.

Pro ovládání ventilů VBG6 jsou určeny rotační pohony MR6, dodávané ve dvou variantách. 2-polohové pohony (funkce OTV/ZAV), a plynule stavitelné pohony, které poskytují navíc zpětnou vazbu o poloze ventilu.

Hlavní vlastnosti

  • 6-cestný ventil s volitelným omezením maximálního průtoku pomocí clonek – všechny Kv hodnoty jsou pokryty třemi velikostmi ventilu.
  • Vnější závity pro snadnější instalaci.
  • Volitelná verze pohonu (OTV/ZAV nebo plynulá regulace).
  • Plynule stavitelný pohon má zpětnou vazbu o poloze.
  • Kabely připojené z výroby, jasná indikace polohy ventilu a možnost ručního ovládání.
  • Lze kombinovat s ventily Kombi-FCU, a tím docílit přesného řízení průtoku; ideální řešení pro 4-trubkové systémy, včetně dynamického vyvážení soustavy.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Thermona: V roce 2018 zvyšuje prodej o 18 %

12.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V rozhovoru pro TZB-info odpovídá ředitel společnosti Thermona, Jaroslav Fila, na otázky, jak společnost reaguje na vývoj na domácím i zahraničních trzích. Pro český trh nabízí moderní úsporné kondenzační plynové kotle včetně kaskád pro kotelny nebo elekrokotle. S ohledem na požadavek zvýšené účinnosti i snížených emisí NOx nabízí Thermona i vylepšené verze plynových kombi kotlů nekondenzačních určených pro instalace do společných komínů. Letos Thermona předpokládá navýšení prodejů o 18 %.

Dotace na kotle pro domácnosti a vývoj kvality ovzduší v ČR

9.11.2018 | redakce
Na tiskovce MŽP se hovořilo o nedostatečné legislativě a kontrole trhu v oblasti standardizace kotlů, poslední vlně kotlíkových dotací, která bude pro kraje spuštěna na začátku příštího roku opět s alokací 3 mld. Kč, uhlíkové dani, bezúročných půjčkách na nákup kotlů a o pokračování dotace na kotle na uhlí.
diskuse: 1 příspěvek, 09.11.2018 12:47

Voda, teplo, klimatizace – ISH nabízí prostor

4.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Pomalu se přibližuje březnový termín prestižního mezinárodního veletrhu ISH 2019. Organizátoři veletrhu informují o vytváření nových platforem, které nabízí prostor pro výměnu zkušeností, navázání nových vztahů. Vylepšená struktura platforem usnadňuje výběr vhodného programu návštěvníkům veletrhu.

IX. sympozium Green way

2.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Stěžejní byla tradičně problematika spojená s úpravou parametrů vzduchu, ale i další aspekty, jak dochází k prolínání technických řešení při integrovaném projektování budov.

10 najčastejších otázok pri výbere krbových kachieľ

1.11.2018 | Hornbach Slovensko
Krbové kachle vytvárajú príjemné teplo a útulnú atmosféru. V zime odľahčujú finančnú náročnosť hlavného kúrenia a ekonomicky dopĺňa vykurovanie. Na jar a na jeseň sa zase využíva na občasné zakúrenie v chladnejších dňoch. Odborníci z Hornbachu pripravili odpovede na najčastejšie otázky pri nákupe kozubových kachieľ.

Témata 2018

Tipy pro topenáře

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme