Ideální řešení pro čtyřtrubkové soustavy chlazení a vytápění – nové 6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6

Datum: 12.7.2018 02:00  |  Organizace: Honeywell spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Honeywell spol. s r.o.
V Parku 2326/18
148 00 Praha 4

tel.:+420 242 442 111
e-mail:
web:www.honeywell.com/worldwide/en-cz


6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6
6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6

V tomto roce byly společností Honeywell uvedeny na trh nové kulové ventily VBG6 určené pro připojení jednoho 2-trubkového výměníku tepla (např. Fancoilu, stropní jednotky nebo chladícího stropu) na 4-trubkový systém, ideálně ve spolupráci s tlakově nezávislým regulačním ventilem Kombi-FCU (V5005T), zajišťujícím dynamické vyvážení.

Funkce ventilu

Paralelní otáčení dvou kulových elementů, mechanicky propojených jedním dříkem, otevírá přívod a zpátečku jednoho média (např. chlazení) a současně uzavírá porty druhého média (otopného). To zabraňuje jakémukoli smíchání jednotlivých médií a snižuje potenciální energetické ztráty.

Ventily VBG6 jsou dodávány včetně sady clonek k omezení průtoku (součást balení). Výběrem a vložením odpovídající clonky (Kv hodnoty jsou napsány na clonkách) lze snadno nastavit maximální průtok ventilem. Ventil je opatřen štítkem, na kterém by měla být hodnota vložené clonky během instalace vyznačena.

Pro ovládání ventilů VBG6 jsou určeny rotační pohony MR6, dodávané ve dvou variantách. 2-polohové pohony (funkce OTV/ZAV), a plynule stavitelné pohony, které poskytují navíc zpětnou vazbu o poloze ventilu.

Hlavní vlastnosti

  • 6-cestný ventil s volitelným omezením maximálního průtoku pomocí clonek – všechny Kv hodnoty jsou pokryty třemi velikostmi ventilu.
  • Vnější závity pro snadnější instalaci.
  • Volitelná verze pohonu (OTV/ZAV nebo plynulá regulace).
  • Plynule stavitelný pohon má zpětnou vazbu o poloze.
  • Kabely připojené z výroby, jasná indikace polohy ventilu a možnost ručního ovládání.
  • Lze kombinovat s ventily Kombi-FCU, a tím docílit přesného řízení průtoku; ideální řešení pro 4-trubkové systémy, včetně dynamického vyvážení soustavy.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Stropní elektrické vytápění – vyhodnocení otopných sezón 2016/2017 a 2017/2018

10.7.2018 | Ing. Lenka Reinberková, Ph.D., Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.
V tomto článku naleznete pokračování série článků pojednávající o provozu systému elektrického stropního vytápění v rekonstruované garsoniéře v bytové zástavbě z 30. let 20. století.

Provozní charakteristiky otopných těles – zaměřeno na jednotrubkovou otopnou soustavu

9.7.2018 | Dr. Ing. Petr Fischer, projektant se zaměřením na jednotrubkové soustavy, Ing. Roman Vavřička, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Univerzitní Centru energeticky Efektivních Budov ČVUT v Praze
Skutečný tepelný výkon otopného tělesa a dynamika jeho změny ovlivňuje cenu otopných soustav a jejich energetickou náročnost. V článku je popsáno experimentální ověřování tepelného výkonu otopných těles v různých typech zapojení a také jejich dynamiky. Výsledky jsou komentovány i s ohledem na variantu jednotrubkové otopné soustavy.

České ručičky 2018 - řemeslo všude, kam se podíváš

8.7.2018 | Ing. Josef Hypr, místopředseda organizačního výboru Přehlídky České ručičky, ředitel Střední školy stavebních řemesel BrnoBosonohy, příspěvkové organizace
Podpora řemesel a učňovského školství je v dnešní době nezbytná, firmy po celé republice mají vysokou poptávku po řemeslnících a dá se říci, že se jich ve valné většině nedostává. Přehlídka České ručičky je v tomto směru jedna z nejvýznamnějších v celé republice.
© curto - Fotolia.com

Pohledem znalce: Blíží se povinná výměna teplovodních kotlů na pevná paliva tříd 1 a 2?

3.7.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Budou muset být k 1. září 2020 kotle tříd 1 a 2 na pevná paliva s výkonem 10 až 300 kW vyřazeny z provozu? Připravená novela zákona o ochraně ovzduší umožňuje tuto lhůtu zkrátit. Na druhou stranu, novela nepřesně používá pojmy 1 a 2 třída.

Zkušenosti s řízením výkonu tepelného čerpadla podle dynamické ceny energie

2.7.2018 | Ing. Jiří Cigler, Ph.D., Feramat Cybernetics s.r.o., Praha
Na reálném případě je ukázáno, že metoda přímého řízení výkonu tepelného čerpadla podle dynamické ceny dokáže přinést finanční úsporu, nicméně pro plné využití potenciálu je nutné zajistit dostatečnou akumulaci u všech typů odběrů energie – u TABS systému z podstaty nalezneme velkou kumulační schopnost, problém s akumulací ale vyvstává u systémů VZT a TV.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?