Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ideální řešení pro čtyřtrubkové soustavy chlazení a vytápění – nové 6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6

Datum: 12.7.2018 02:00  |  Organizace: Honeywell spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Honeywell spol. s r.o.
V Parku 2326/18
148 00 Praha 4

tel.:+420 242 442 111
e-mail:
web:www.honeywell.com/worldwide/en-cz


6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6
6-cestné ventily a pohony Honeywell VBG6 a MR6

V tomto roce byly společností Honeywell uvedeny na trh nové kulové ventily VBG6 určené pro připojení jednoho 2-trubkového výměníku tepla (např. Fancoilu, stropní jednotky nebo chladícího stropu) na 4-trubkový systém, ideálně ve spolupráci s tlakově nezávislým regulačním ventilem Kombi-FCU (V5005T), zajišťujícím dynamické vyvážení.

Funkce ventilu

Paralelní otáčení dvou kulových elementů, mechanicky propojených jedním dříkem, otevírá přívod a zpátečku jednoho média (např. chlazení) a současně uzavírá porty druhého média (otopného). To zabraňuje jakémukoli smíchání jednotlivých médií a snižuje potenciální energetické ztráty.

Ventily VBG6 jsou dodávány včetně sady clonek k omezení průtoku (součást balení). Výběrem a vložením odpovídající clonky (Kv hodnoty jsou napsány na clonkách) lze snadno nastavit maximální průtok ventilem. Ventil je opatřen štítkem, na kterém by měla být hodnota vložené clonky během instalace vyznačena.

Pro ovládání ventilů VBG6 jsou určeny rotační pohony MR6, dodávané ve dvou variantách. 2-polohové pohony (funkce OTV/ZAV), a plynule stavitelné pohony, které poskytují navíc zpětnou vazbu o poloze ventilu.

Hlavní vlastnosti

  • 6-cestný ventil s volitelným omezením maximálního průtoku pomocí clonek – všechny Kv hodnoty jsou pokryty třemi velikostmi ventilu.
  • Vnější závity pro snadnější instalaci.
  • Volitelná verze pohonu (OTV/ZAV nebo plynulá regulace).
  • Plynule stavitelný pohon má zpětnou vazbu o poloze.
  • Kabely připojené z výroby, jasná indikace polohy ventilu a možnost ručního ovládání.
  • Lze kombinovat s ventily Kombi-FCU, a tím docílit přesného řízení průtoku; ideální řešení pro 4-trubkové systémy, včetně dynamického vyvážení soustavy.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Příspěvek k diskusi o reálné provozní účinnosti teplovodních kotlů na biomasu

17.9.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
U teplovodních kotlů je stále více zřejmé, že pro podobné studie nelze brát v potaz účinnosti deklarované výrobci v průvodní technické dokumentaci, protože ta se často může významně lišit od reálné sezónní energetické účinnosti. Jako příklad uvádíme malý peletový kotel.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 17.09.2018 21:12

Pohledem znalce: Povinné zapojení bezpečnostního dochlazování zdrojů tepla na pevná paliva

11.9.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Zařízení na dochlazování kotlů, krbů nebo kamen s teplovodní ložkou je bezpečnostní zařízení v případě spalování pevných paliv. Pokud je legislativně předepsáno, pak musí být instalováno, neboť jde o zamezení havárie při nadměrném zvýšení tlaku. Autor uvádí, kdy je nutné dochlazování instalovat a upozorňuje, že odpovědnost není vždy jen na výrobci, ale i na projektantovi nebo instaluční firmě. Povinnost instalace se prověřuje při předepsaných kontrolách, nyní max. každých 36 měsíců (tři roky), a pokud chybí, vydá kontrolor negativní stanovisko.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 14.09.2018 21:21

Terminologie MŽP ke kontrole kotlů

20.8. 9:54   MŽP vydalo tiskovou zprávu ke kontrole kotlů. Se špatnou terminologií. Redakce TZB-info poslala obratem upozornění a dozveděli jsme se, že: špatná terminologie je použita záměrně, aby "veřejnost snadněji pochopila." více >>>

OECD hodnotila stav životního prostředí v České republice. Státu se daří, ale čekají nás i mimořádné výzvy

3.8. 04:00   Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) po 13 letech hodnotila stav, vývoj a politiky v oblasti životního prostředí České republiky, tzv. EPR – Environmental Performance Review. více >>>

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme