Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výhody automatických kotlů na tuhá paliva

Datum: 28.12.2018 4:05  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Kotle na tuhá paliva patří k oblíbeným způsobům vytápění. Mají totiž celou řadu předností. Které to jsou?

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

Výhody automatických kotlů na tuhá paliva

Co jsou automatické kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva, zejména na hnědé uhlí, se velmi často využívají pro vytápění rodinných domů i menších průmyslových provozů. Stěžejním důvodem je primárně nízká cena paliva. V případě již citovaného uhlí představuje nezanedbatelnou přednost i jeho dobrá dostupnost. Výhodou samotného automatického kotle je zejména snadná obsluha a vysoká účinnost při vytápění. Díky řídicí jednotce lze snadno dávkovat palivo bez nutnosti ruční obsluhy kotle, komfort je tak zcela srovnatelný s fungováním kotle plynového či elektrického. V závislosti na druhu zásobníku je nutné v rámci standardního provozu ruční přikládání v horizontu pouze cca 1 až 10 dní. Některé modely navíc umožňují ovládání například také prostřednictvím chytrého telefonu. Není tak nutné ručně zajišťovat pomalejší hoření paliva, což má jinak za následek zvyšování emisí, zanášení komínové šachty a z toho plynoucí zkracování životnosti kotle. Od těchto vlastností se následně odvíjí i návratnost celkové investice. Ta se pohybuje v horizontu přibližně pěti let. Automatické kotle lze považovat za nejkomfortnější typ kotlů na tuhá paliva a současně i za nejvíce ekologická zařízení.

Automatický kotel ano nebo ne?

Kotle na tuhá paliva tak svoje nezastupitelné místo stále mají tam, kde nejsou podmínky či prostředky na alternativní zdroje vytápění. Automatické kotle dle současných předpokladů do budoucna plně nahradí klasické kotle na ruční přikládání. Vzhledem k tomu, že nejnovější zařízení splňují emisní limity, do budoucna se nepředpokládá žádné legislativní omezení kvůli negativnímu vlivu na životnímu prostředí. Naopak je pořizování těchto kotlů podporováno i vypisováním tzv. kotlíkových dotací, z nichž lze uhradit převážnou část pořizovací ceny kotle. Do značné míry se tím tak setře i nevýhoda tohoto kotle, jíž je vyšší vstupní investice. Jedná se tak o řešení, které i do budoucna najde využití v celé řadě domácností.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.

ISH 2019: Budoucnost podle Viessmann

19.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.

Ultra klidné tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení – UltraSource®

18.3.2019 | Hoval spol. s r.o.
Tato tepelná čerpadla jsou navržena s ohledem na požadavky bydlení. Jedná se o velmi účinné řešení, přesto ale velmi tiché s hladinou hluku pouze 28 dB(A) ve vzdálenosti 3 m.

ISH Frankfurt 2019: Budoucnost podle Bosch Thermotechnik

14.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Budoucnost tepelné techniky je, jak ukazuje společnost Bosch Thermotechnika, úzce propojena s všemi toky energií v budovách i jejich okolí. Základem jsou energeticky efektivní prvky, které musí být inteligentně řízeny s ohledem na činnost prvků ostatních. A to jak v rámci jednoho domu, tak i obce, města atp. Napomáhá k tomu zásadní přechod na elektrickou energii a decentralizace zdrojů.
Zdroj: článek Digitalizace od základu mění plynárenské řemeslo

Selháváme v digitálním vzdělávání

13.3. 0:30   Již nyní kotelny i kotle běží s dálkovou správou, která ulehčuje servis. A topenáři musí umět vše nejen zapojit, ale i používat. Klempíř nebo kominík bude brzy před šplháním na střechu používat drony. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme