Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výhody automatických kotlů na tuhá paliva

Datum: 28.12.2018 4:05  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Kotle na tuhá paliva patří k oblíbeným způsobům vytápění. Mají totiž celou řadu předností. Které to jsou?

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

Výhody automatických kotlů na tuhá paliva

Co jsou automatické kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva, zejména na hnědé uhlí, se velmi často využívají pro vytápění rodinných domů i menších průmyslových provozů. Stěžejním důvodem je primárně nízká cena paliva. V případě již citovaného uhlí představuje nezanedbatelnou přednost i jeho dobrá dostupnost. Výhodou samotného automatického kotle je zejména snadná obsluha a vysoká účinnost při vytápění. Díky řídicí jednotce lze snadno dávkovat palivo bez nutnosti ruční obsluhy kotle, komfort je tak zcela srovnatelný s fungováním kotle plynového či elektrického. V závislosti na druhu zásobníku je nutné v rámci standardního provozu ruční přikládání v horizontu pouze cca 1 až 10 dní. Některé modely navíc umožňují ovládání například také prostřednictvím chytrého telefonu. Není tak nutné ručně zajišťovat pomalejší hoření paliva, což má jinak za následek zvyšování emisí, zanášení komínové šachty a z toho plynoucí zkracování životnosti kotle. Od těchto vlastností se následně odvíjí i návratnost celkové investice. Ta se pohybuje v horizontu přibližně pěti let. Automatické kotle lze považovat za nejkomfortnější typ kotlů na tuhá paliva a současně i za nejvíce ekologická zařízení.

Automatický kotel ano nebo ne?

Kotle na tuhá paliva tak svoje nezastupitelné místo stále mají tam, kde nejsou podmínky či prostředky na alternativní zdroje vytápění. Automatické kotle dle současných předpokladů do budoucna plně nahradí klasické kotle na ruční přikládání. Vzhledem k tomu, že nejnovější zařízení splňují emisní limity, do budoucna se nepředpokládá žádné legislativní omezení kvůli negativnímu vlivu na životnímu prostředí. Naopak je pořizování těchto kotlů podporováno i vypisováním tzv. kotlíkových dotací, z nichž lze uhradit převážnou část pořizovací ceny kotle. Do značné míry se tím tak setře i nevýhoda tohoto kotle, jíž je vyšší vstupní investice. Jedná se tak o řešení, které i do budoucna najde využití v celé řadě domácností.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Středočeši budou moci znovu žádat o dotace na nové kotle

15.1. 13:23   Ve třetí dotační výzvě by se mělo v regionu rozdělovat 640 milionů korun, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). více >>>

Rozúčtování nákladů za energie odhaluje provozní účinnost kotelny

15.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Údaje z měřidel sloužích k rozúčtování nákladů za teplo mohou pomoci k odhalení nehospodárného provozu kotelny. Předpokladem jsou moderní měřidla umožňující dálkové odečty v minutových až čtvrthodinových intervalech a propracovaný systém jejich vyhodnocení přístupný zákazníkům v internetové aplikaci. Takový systém již prošel úspěšně testem. Je založen na využití měřidel, jejichž instalaci rozúčtování nákladů vyžaduje. Proto je investičně příznivý. Zákazníkům přináší trvalé sledování účinnosti kotelny.

Spalování odpadů a kontrola i v reportáži České televize

12.1.2019 | redakce
V prosinci jsme vydali článek, který popisuje aktuální přístup legislativy ČR ke spalování odpadů v domácnostech, dále popisuje vznik a princip metody pro odhalování spalování nebo spoluspalování odpadů. O problematice článku natáčela reportáž i ČT.

MŽP spouští poslední vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle přes 3 miliardy

11.1.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí usnadní dalším desítkám tisíc domácností pořízení nového ekologického zdroje vytápění.

Zdroje tepla a informace o vytápění na jednom místě: Infotherma 2019 se blíží

9.1.2019 | redakce
26. ročník mezinárodní výstavy Infotherma 2019 se uskuteční 21. – 24. ledna na Výstavišti Černá Louka Ostrava. Co pro vás pořadatelé připravili?

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme