Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kontrolujte a ovládejte spotřebu plynu pomocí svého mobilního telefonu, tabletu či počítače

Kotle na vytápění a tepelná čerpadla Hoval vypadají stále stejně. Přece však už stejné nejsou. Je jedno, zda se jedná o kondenzační plynový kotel UltraGas®, tepelné čerpadlo či solární systém. Všechny výrobky Hoval jsou nyní vybaveny novou regulační technikou TopTronic® E. Ta přináší uživatelům zásadní rozdíl: šetří energii a zvyšuje uživatelský komfort. Jakým způsobem funguje?


 

Jeden pohled na novou generaci zdrojů tepla

Počasí se může změnit. Z minuty na minutu. Jak bude dnes v poledne nebo dnes večer? Inteligentní regulace TopTronic® E se neptá – nová regulační technika zná předpověď díky rozhraní pro připojení na internet. Sladí tak například kondenzační kotel podle prognózy počasí z MeteoNews. Pokud je ráno ještě zima, dodá teplo. Pokud bude kolem poledne tepleji, sníží provoz s předstihem, přesně podle ohlášeného vývoje počasí.

Prečítajte si vo slovenčině
Kontrolujte a ovládejte spotřebu plynu pomocí telefonu, tabletu nebo počítače

V případě kombinace kondenzačního kotle se solárním zařízením je inteligentní regulace schopná upřednostnit solární systém před spotřebou plynu či oleje díky předpovědi počasí. Hoval TopTronic® E zohledňuje hodnoty slunečního záření také u velkých, jižně nasměrovaných okenních ploch, aby se dosáhlo co možná nejlepšího prostorového klima.

Jednoduše a v krátkosti: nová regulační technika pracuje automaticky a s předstihem. Propojuje všechny komponenty a informujte se o externích faktorech, jako je vývoj počasí. Tím snižuje spotřebu energie a zvyšuje uživatelský komfort.

Ovládací modul v obývacím pokoji = jednoduchost

Regulační technika Hoval TopTronic® E (http://www.hoval.cz/produkty/toptronic-e/) je integrována do zdroje tepla. Ovládací přístroj s identickým dotykovým displejem lze umístit do prostoru v budově, což je velmi praktické. Jeho obsluha je úplně stejná jako obsluha regulačního zařízení v kotelně.


Během prvotní instalace nabídne asistent uvedení do provozu výběr z několika řečí a následně provede prvotními nastaveními. Spolu s konečným zákazníkem tak můžete zvolit preferované informace včetně jejich množství. Při instalaci senzoru dodaného tepla je nabídnut úplný přehled informací. Ovládací panel potom zobrazuje použitá data v číslech nebo křivkách, zrovna tak i teplo vyrobené solárem, pokud je solární zařízení instalováno.

Kdo chce být informován na první pohled a ve stručnosti, rozhodne se pro jednoduché zobrazení. Kdo je spíše technicky zaměřený typ, může si před ovládacím zařízením připadat jako v kokpitu elektronického auta. V každém případě mají uživatelé veškeré vytápěcí zařízení, jakož i úsporu energií a svůj komfort, plně ve svých rukou. Pomocí několika stisknutí je možné volit z přednastavených dnů a týdenních programů. Denní programy reprezentují typické průběhy dnů a mohou být také krátkodobě změněny, pokud je potřeba na některý den změnit plány. Jednoduše na dotykovém displeji navolíme časy podle našeho přání.

Jednoduchost jedním dotekem prstu


Program můžeme ovládat také na dálku pomocí smart phone aplikace. Aplikace je dostupná pro iOS a Android, již brzy také pro WindowsPhone. Kdo vlastní rekreační domek, dostane díky aplikaci údaje o počasí v místě pro rekreaci. To umožní nastavit před odjezdem teplotu vytápění na požadovanou úroveň. Tak lze jednoduše kombinovat úspory energie s komfortem.

Další zdroje energie? Ano, vše lze propojit.

Čeká vás přestavba bytového domu? To je šance k tomu, aby se podle dosavadních zkušeností rozšířil stávající systém vytápění o obnovitelné zdroje energie. Inteligentní regulaci TopTronic® E je přirozeně možné zabudovat do stávajících zdrojů tepla Hoval, tak, aby spolu mohly všechny komponenty snadno komunikovat.

Nová regulační technika má navzájem přesně zharmonizované komponenty a zapadá do celkového systému. To uspoří až 15 procent energie a redukuje ekologickou stopu. Celková úspora je podpořena inteligentní předpovědí počasí a individuálně definovanými časovými programy pro vytápění.

Pro projektanty a instalační firmy je důležité vědět, že až doposud byl nutný alespoň jeden zdroj tepla, aby bylo možné použít regulační techniku Hoval TopTronic®. Pro spuštění nové verze regulace TopTronic® E postačí pouze solární modul. Následná možnost rozšíření je samozřejmá.

Hoval TopTronic® E funguje stejně pro plynové zdroje tepla, jakož i pro chladící kaskády u tepelných čerpadel. Pro samotné kaskády s počtem do osmi zdrojů tepla ponecháváme jejich řízení na nové regulační technice. S odpovídajícími dodatečnými komponenty typu KNX nebo pomocí rozhraní ModBus je možné integrovat Hoval TopTronic® E do nadřazeného systému řízení budov tak, aby bylo možné řídit zastínění slunečního záření, zdroje světla, prostorovou teplotu a teplou vodu.

Vytopit dům a připravit teplou vodu ještě nikdy nebylo tak přátelské k životnímu prostředí, úsporné a jednoduché. Nová generace kondenzačních kotlů a vzduchotechniky Hoval je chytrá a spolehlivá.

Náš semafor má stále zelenou

I přes maximální spolehlivost všech vytápěcích zařízení Hoval je pravidelný servis potřeba. Regulační technika TopTronic® E tuto potřebu dostatečně brzy rozpozná a zobrazí stav pomocí barev semaforu jak na ovládacím přístroji, tak ve vašem smartphonu. Nebezpečí, že by zdroj vytápění zůstal jednou ráno jednoduše studený, se tak významně snižuje. Technik firmy Hoval je v každém případě na blízku. Jedním zavoláním můžete dál fungovat hospodárně, žít komfortně a v souladu se životním prostředím.

Chytrá regulace může být vhodná i pro dálkové teplovodní sítě

Nový regulační systém TopTronic® E je uzpůsoben speciálně také pro dálkové teplovodní sítě: každý dům s předávací stanicí tepla je vybaven regulátorem TopTronic® E a jeho ovládacím modulem. Díky tomu lze odečítat nejen data o spotřebě, ale také servisní data. Zavedená data se nechají, jestliže si to budete přát, na regulátoru znovu posoudit online, kde lze také vytvořit koncovému zákazníkovi funkční analýzu a jasný přehled. Inteligentní regulace TopTronic® E je k dostání jako přídavný modul a požaduje připojení LAN/WLAN.

Vývojáři také nezapomněli na rozhraní pro software nadřazené řídící techniky Hoval TopTronic® Supervisor pro snazší dohled a optimalizaci dálkových tepelných sítí. Zde má provozovatel všechna svá vzdálená zařízení pod kontrolou a může tak v případě potřeby zasáhnout.


Hoval spol. s r.o.
logo Hoval spol. s r.o.

Hlavní činností firmy Hoval je výroba a prodej tepelné techniky a vzduchotechniky, podpora projektování, spolupráce s investory a developery při tvorbě komplexních řešení s ohledem na efektivnost a úsporu provozních nákladů, zajištění spolehlivého provozu ...