Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Schiedel Kingfire Parat: Když je krb i komín v dokonalém souladu

Základem správně fungujícího topného systému je pečlivé sladění všech jeho komponentů - topných spotřebičů, kouřovodu i komínu. Chyby při návrhu jednotlivých částí mohou vést v průběhu užívání k nedokonalému spalování, zanášení spalinové cesty a v nejhorším možném případě i k požáru.

Přes jmenovaná rizika se většina stavebníků rodinných domů rozhoduje ve stádiu hrubé stavby pouze pro určitý typ komínu, zatímco volbu konkrétního spotřebiče odsouvá na poslední chvíli. A není výjimkou, že po dokončené realizaci komínu podle odsouhlaseného projektu přichází investor s požadavkem na změnu spotřebiče.


Komínové systémy Schiedel Parat mohou nalézt široké uplatnění zejména v segmentu montovaných domů.

Jisté řešení představují univerzální komínové systémy, které jsou schopny bezpečně odvádět spaliny ze všech typů spotřebičů na různé druhy paliv. Výběr spotřebiče tak můžete odložit na dobu, kdy se budete plně věnovat zařizování interiéru, navíc ale můžete topné těleso měnit v průběhu let.

Pokud však hledáte topnou soustavu, která bude po technické i vizuální stránce dokonale sladěná, neměla by vám uniknout novinka v sortimentu výrobce Schiedel, modulový komín Schiedel Kingfire Parat.Ve skutečnosti jde totiž o komínový systém, který má do paty integrovanou krbovou vložku. Jinak řečeno, jde o spalinovou cestu i topný spotřebič v jednom.

Vyrobeno na míru stavby

Asi největší předností tohoto systému je snadná montáž. Krbová vložka Kingfire se instaluje současně se stavbou komína montážní technologií Schiedel Parat. Zatímco běžně se stavebnicové komíny montují krok za krokem po jedné tvárnici, v tomto případě se pomocí originálních závěsů na sebe jeřábem překlápějí velké dílce vyráběné na míru stavby. Zpravidla se vyrábějí na výšku jednoho podlaží, vyrobit a dodat je ale možné dílce až o šestimetrové výšce. Všechna napojení kouřovodu jsou připravena v hotových prefabrikátech podle projektu.


Největší předností systému Kingfire Parat
je extrémně rychlá montáž.

Prefabrikáty se zpravidla vyrábějí na výšku jednoho podlaží, vyrobit a dodat je ale možné dílce
až o šestimetrové výšce.

Přitažlivá cena

V provedení Schiedel Parat se standardně dodávají komínové systémy typu Uni*** Plus, Absolut nebo Avant Primo. Technologie Schiedel Parat eliminuje vznik montážních chyb při sestavování komínových systémů na místě. Snadná a rychlá instalace celé otopné soustavy se ale také zásadním způsobem promítá do celkových pořizovacích nákladů. Kingfire Parat tak představuje low-costovou alternativu k individuálně vestavěným krbovým vložkám.


S vyrobenými prefabrikáty se manipuluje v ležaté poloze. Přímo na místě stavby se pomocí originálních závěsů jednotlivé díly překlápějí jeřábem do svislé polohy a osazují.

Optimální výkon

K dispozici je krbová vložka o výkonu 7 kW, který vyhoví požadavkům většiny běžných objektů a místností. Její účinnost je 80 % a v celém kompletu je provozována nezávisle na přívodu vzduchu pro hoření, což je pro moderní utěsněné domy nebo domy s větracími systémy výhodou. Sklo dvířek je omýváno přívodem sekundárního vzduchu, čímž nedochází k usazování nečistot na vnitřní straně dvířek. Patentovaná technologie osazení krbové vložky umožňuje kdykoli její snadnou výměnu bez velkých nákladů.

Originální design

Rozměry celého systému výrazně šetří místo v dispozici domu. Díky kompaktnímu tvaru (550×550×2940) se dá Kingfire Parat použít jako centrální designový prvek nebo jako funkční bytové příslušenství. Krbový modul se dá obezdít lavicemi k sezení, regály pro uložení dřeva nebo poličkami na běžné dekorace. Zákazníci si mohou zvolit jako finální povrchovou úpravu omítku nebo keramický obklad, pro část nad střechou se dá použít také standardní prefabrikovaný komínový plášť z vláknitého betonu.


Fantazii se meze nekladou: Krbový modul můžete obezdít například regály
pro ukládání dřeva.

Schiedel, s.r.o.
logo Schiedel, s.r.o.

SCHIEDEL - 75 let zkušeností vývoje, výroby a testování komínových systémů. Keramických, nerezových, vícevrstvých. Komíny pro nízkoenergetický dům, komínové systémy pro speciální použití. Materiály pro vložkování a obnovu stávajících komínů. Krbové moduly ...