Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

GRANT - automat na uhlí - emisní třída 5 a ekodesign

Kotel s nízkou spotřebou a pohodlným ovládáním.

Kotle HKS Lazar GRANT automat na uhlí a pelety je registrován pro dotace 2016 až 2020. Jako jeden z mála kotlů se spotřebou elektřiny 40 Wh a s pohodlným čistícím mechanismem výměníku kotle.

Kotel GRANT 24ED

HKS Lazar – moderní tepelná technika:

Splnit emisní limity v 5. třídě a zároveň požadavky na EcoDesign pro automatické kotle na uhlí, není jednoduché. Důkazem je relativně „chudý“ seznam registrovaných kotlů na dotačním seznamu SFŽP. Je to jasný důkaz, že i polský výrobce HKS Lazar umí držet krok s českými výrobci.

Pozor jak se kotel čistí a na spotřebu elektřiny

Všechny kotle na kotlíkové dotace mají srovnatelné parametry v rámci účinnosti a emisních limitů. Většina ocelových kotlů má svislý výměník. Proto je velmi důležité, jak mají kotle řešeno čištění výměníku. Otvírat kotel v horní části minimálně 1 × za 14 dnů a dělat nepořádek v kotelně, to asi nikdo z vás nechce.

Kotel GRANT má čištění výměníku (v základní ceně) řešeno pomocí mechanismu, kdy pohybem páky kotel vyčistíte za chodu, bez manipulace s kotlem a jeho vyhasínáním.

Spotřeba elektřiny je také jedním z parametrů, který ovlivní vaši peněženku. Kotel GRANT má jednu z nejnižších spotřeb elektřiny mezi kotli na uhlí. Při maximálním výkonu spotřebuje jen 40 Wh.

Zásadní pro koncovou cenu kotelny je nejen řízení samotného kotle, ale i kotelny jako takové. Proto v kotli GRANT je v základní ceně instalován ekvitermní regulátor EcoMax 800 s plynulou regulací výkonu. V základní ceně navíc získáváte záruku 5 let na výměník kotle.


Výhody GRANT 24 ED (v základní ceně)

  • Čištění výměníku kotle mechanismem
  • Nízká spotřeba elektřiny max. 40 Wh / min. 23 Wh
  • Regulátor ecoMAX800 R3 s plynulým řízením výkonu (Fuzzy-Logic)
  • Prodloužená záruka 5 let (na výměník kotle)
  • Násypka 220 litrů (levé a pravé provedení)
  • Dvojitá ochrana proti prohoření
  • Litinový retortový hořák, podávací šnek tloušťky 6 mm

Emisní třída č. 5 dle 303-5: 2012
Splňuje parametry pro EkoDesign
Certifikované palivo: hnědé uhlí (certifikace dřevěných pelet srpen 2016)

SVT kód:
SVT20912 (palivo: hnědé uhlí, kategorie: A1 od 18. 03. 2016)
SVT21340 (palivo: hnědé uhlí a pelety, kategorie A2 od 31. 08. 2016)

Co vše umí regulátor EcoMAX 800 (ve standardní ceně)


Funkce související s provozem kotle:

Řízení ventilátoru, podávání paliva, řízení kotlového čerpadla, nastavení času, havarijní termostat, ukazatel paliva v násypce, přepínání letního a zimního režimu. Zapnutí rezervního zdroje při vyhasnutí kotle. Signalizace přednastavených alarmů. Funkce Fuzzy-logic, která plynule řídí výkon kotle a ventilátoru dle tepelných požadavků objektu.

Funkce související s řízením kotelny:

Ekvitermní režim pro topný systém, ovládání nabíjecího čerpadla TUV, týdenní program pro UV i TUV, desinfekce TUV, ovládání cirkulačního čerpadla TUV, ovládání ventilu s elektropohonem, ovládání čerpadla topného okruhu UV.

Veškerá nastavení probíhají přes přehledné menu v českém jazyce.


EcoNET 300 wifi modul

Kdykoli si můžete dokoupit wifi modul, který vám umožní být s vaším kotlem v kontaktu, i když nejste doma. Veškerá nastavení a změny můžete provádět přes váš chytrý telefon nebo tablet. Budete mít přehled, i když nebudete stát u kotle.

 

EcoSTER 200 – řiďte kotel z obývacího pokoje

Za příplatek si můžete pořídit kombinovaný ovládací panel EcoSTER 200, který plní jednak funkci pokojového termostatu, ale rovněž přenáší veškeré informace o provozu kotle a umožňuje i kotel řídit a měnit jeho nastavení. Mnoho našich klientů již ke kotli chodí jen, když přikládá palivo…

 

Společnost HKS Lazar vyrábí automatické kotle a krbová kamna. Hlavní sortiment tvoří automatické kotle na tuhá paliva. V posledních letech se sortiment rozšířil o kotle na pelety a kotle na dřevo. Drtivou většinu sortimentu tvoří kotle s automatickým podáváním paliva.

Navíc naše společnost dodává i tepelná čerpadla vzduch/voda od českého výrobce Neota. Tepená čerpadla mají velmi dobrý poměr cena/výkon a dodávají se v široké výkonové řadě. Tepelná čerpadla NeoRé se vyrábí i v provedení High-power pro vyšší teploty topné vody. Standardně jsou dodávána s elektro kotlem, ekvitermní regulací včetně wifi modulu pro ovládání telefonem nebo tabletem. Samozřejmostí je české textové menu.

GAS KOMPLET s.r.o.
logo GAS KOMPLET s.r.o.

MIKROKOGENERAČNÍ JEDNOTKY firmy EC POWER, která je předním evropským výrobcem mikrokogeneračních jednotek. Společnost se specializuje pouze na mikrokogenerační jednotky do 20 kWe, vlastní řadu patentů a technických řešení. Pro své jednotky používá výhradně ...