Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

SmartFire – automat na pelety emisní třídy 5 a ekodesign

Kotel HKS Lazar – peletový kotel SmartFire je registrován pro dotace 2016 až 2020. Jako jeden z mála kotlů má ekvitermní regulátor s dotykovou obrazovkou a pohodlný čisticí mechanismus pro čištění výměníku kotle.

HKS Lazar – moderní tepelná technika

Kotle SmartFire (SF11, SF15, SF22) splňují emisní limity v 5. třídě a zároveň požadavky na EcoDesign. Jedná se o výjimečný kotel z pohledu cena kontra výbava. To, co u nás je za standardní cenu, je u většiny kotlů za příplatek.

Od konkurence se lišíme také plně vybaveným regulátorem ecoTOUCH 800 s dotykovou obrazovkou. Moduluje výkon kotle a ventilátoru dle požadavku objektu a navíc řídí nabíjení akumulační nádoby, výrobu TUV a 2 okruhy ústředního vytápění ekvitermně.

Jak vybrat kotel, pozor na čištění kotle

Všechny kotle splňující ecoDesing mají velmi vyrovnané hodnoty týkající se emisí a účinnosti. Pro uživatele pak zbývá další důležitý parametr – pohodlnost obsluhy kotle. Na trhu jsou právě v této výbavě velké rozdíly… Mnoho výrobců v základní výbavě dodává pouze kotel, který se umí sám zapálit a vyhasnout. Čištění výměníku, čištění palivového hořáku – tedy mechanismy, které výrazně zvyšují komfort obsluhy kotle, jsou většinou za příplatek. Není pochyb o tom, že čistit kotel ručně každých cca 7 dnů je otravné a nepohodlné…

Kotle SmartFire mají vše v základní výbavě a k tomu regulátor s dotykovou obrazovkou, který se postará nejen o chod kotle, ale také o váš topný systém. Myslíme na vaše pohodlí.


Výhody kotlů SmartFire

  • Automatické čištění hořáku
  • Automatický zápal a vyhasnutí
  • Automatické čištění výměníku (SF11)
  • Mechanismus pro čištění výměníku (SF15, 22)
  • Keramický zapalovač se spotřebou jen 200 W
  • Ekvitermní Regulátor ecoTOUCH 810 s modulovaným řízením výkonu fuzzy-logic
  • Regulátor je připraven na ovládání pneumatického ovladače pro externí úložiště paliva
  • Záruka na výměník kotle 5 let
  • Za příplatek: Lambda sonda, wi-fi modul ecoNET 300, pokojový panel ecoTOUCH 200, integrované pneumatické podávání paliva z externího zásobníku.

Nízká spotřeba elektřiny

Typ kotleMax
[kWh]
Min
[kWh]
Stand by
[kWh]
SmartFire 110,0430,0200,004
SmartFire 11 s lambda sondou0,0550,0310,005
SmartFire 150,0480,0280,004
SmartFire 15 s lambda sondou0,0600,0400,005
SmartFire 220,0850,0380,004
SmartFire 22 s lambda sondou0,0980,0500,005

Emisní třída č. 5 dle 303-5: 2012
Splňuje parametry pro EkoDesign
Certifikované palivo: pelety

SVT kódy : SF11 - SVT21213, SF15 - SVT7071, SVT20937, SF22 - SVT7070, SVT20938


Regulátor ecoTOUCH 810 (v základní ceně)

Funkce související s provozem kotle

Řízení odtahového ventilátoru, podávání paliva, řízení podávání paliva z externího zásobníku, řízení zápalu a vyhasnutí, automatického čištění výměníku, automatického čištění hořáku, řízení kotlového čerpadla, nastavení času, havarijní termostat, ukazatel paliva v násypce, přepínání letního a zimního režimu. Zapnutí rezervního zdroje při vyhasnutí kotle. Signalizace přednastavených alarmů. Funkce Fuzzy-logic, která plynule řídí výkon kotle a ventilátoru dle tepelných požadavků objektu.

Funkce související s řízením kotelnyEkvitermní režim pro topný systém 2× okruh UV, ovládání nabíjecího čerpadla TUV, týdenní program pro UV i TUV, Desinfekce TUV, ovládání cirkulačního čerpadla TUV, 2× ovládání ventilu s elektropohonem, 2× ovládání čerpadla topného okru UV, řízení nabíjení akumulační nádoby, možnost připojení 2× pokojový termostat nebo pokojový modul. Možnost připojení wifi modulu ecoNET.

 

Za příplatek modul C – rozšíření o další 2 topné okruhy


 

EcoNET 300 wifi modul

Kdykoli si můžete dokoupit wifi modul, který vám umožní být s vaším kotlem v kontaktu, i když nejste doma. Veškerá nastavení a změny můžete provádět přes váš chytrý telefon nebo tablet. Budete mít přehled, i když nebudete stát u kotle.

EcoTOUCH 200 – řiďte kotel z obývacího pokoje


Za příplatek si můžete pořídit kombinovaný ovládací panel EcoSTER TOUCH s dotykovou obrazovkou, který plní jednak funkci pokojového termostatu, ale rovněž přenáší veškeré informace o provozu kotle a umožňuje i kotel řídit a měnit jeho nastavení. Mnoho našich klientů již ke kotli chodí, jen když přikládá palivo…

Společnost HKS Lazar vyrábí automatické kotle a krbová kamna. Hlavní sortiment tvoří automatické kotle na tuhá paliva. V posledních letech se sortiment rozšířil o kotle na pelety a kotle na dřevo. Drtivou většinu sortimentu tvoří kotle s automatickým podáváním paliva.

Navíc naše společnost dodává i tepelná čerpadla vzduch/voda od českého výrobce Neota. Tepelná čerpadla mají velmi dobrý poměr cena/výkon a dodávají se v široké výkonové řadě. Tepelná čerpadla NeoRé se vyrábí i v provedení High-power pro vyšší teploty topné vody. Standardně jsou dodávána s elektrokotlem, ekvitermní regulací včetně wifi modulu pro ovládání telefonem nebo tabletem. Samozřejmostí je české textové menu.

GAS KOMPLET s.r.o.
logo GAS KOMPLET s.r.o.

MIKROKOGENERAČNÍ JEDNOTKY firmy EC POWER, která je předním evropským výrobcem mikrokogeneračních jednotek. Společnost se specializuje pouze na mikrokogenerační jednotky do 20 kWe, vlastní řadu patentů a technických řešení. Pro své jednotky používá výhradně ...