Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Thermona představuje novou řadu kondenzačních kotlů THERM 24

Společnost Thermona si v reakci na novou evropskou legislativu vytkla za cíl uvést na trh zcela novou řadu kondenzačních kotlů THERM. Jedná se o úsporné kondenzační kotle THERM 24 KDCN, THERM 24 KDZN THERM 24 KDN pro vytápění a ohřev teplé vody ve variantě průtokového ohřevu nebo s možností připojení na zásobník a s vynikajícími užitnými vlastnostmi.

"Budoucnost vytápění plynem je jednoznačně v kondenzačních kotlích. Přestože tento typ nabízíme již delší dobu, nová řada je cenově nejdostupnější a měla by nahradit dnes již zastaralé turbo kotle s nuceným odtahem spalin," uvedl Milan Kubíček, obchodní ředitel společnosti Thermona.

Kondenzační kotle jsou stále dostupnějším zdrojem vytápění. Příkladem mohou být novinky firmy Thermona z řady THERM 24, která za cenu kolem 35.000 včetně DPH nabízí moderní a úsporné kondenzační kotle s ekvitermní regulací. Další novinkou v této cenové kategorii kotlů je moderní řídící automatika, která využívá ke komunikaci mezi kotlem a regulátorem protokol OpenTherm+, čímž výrazně optimalizuje proces spalování plynu a řízení topného výkonu.

Díky plynulé regulaci výkonu od 4,8 do 20,6 kW najde nová řada využití jak v energeticky nenáročných nemovitostech jako jsou byty a novostavby, tak i ve starších rodinných domech. Výrobce nabízí všechny běžné varianty, tedy populární verzi s průtokovým ohřevem vody v sekundárním deskovém výměníku o okamžitém výkonu 24 kW, nebo variantu s možností připojení k nepřímo ohřívanému zásobníku, která poskytuje maximální tepelný komfort i při odběru teplé vody z více míst současně. Poslední možností je pořízení kotle pouze pro vytápění, tedy bez možnosti ohřevu teplé vody.

Nová řada kondenzačních kotlů přináší řadu výhod, které ji výrazným způsobem odlišují od jiných typů:

 • Nejlepší poměr cena/výkon na českém trhu kondenzačních kotlů - cena již od 28.900 Kč bez DPH
 • Zajišťují komfortní výrobu teplé vody buď průtokově pomocí deskového výměníku (typ KDCN) nebo v externím zásobníku (typ KDZN)
 • Energeticky úsporné řízené čerpadlo
 • Mimořádně šetrný k životnímu prostředí – splňuje evropskou emisní normu s platností od r. 2018
 • Mikroprocesorová řídicí automatika
 • Nerezový kondenzační výměník
 • Plynulá regulace výkonu kotle od 4,9 kW
 • Možnost regulace podle prostorové nebo venkovní teploty (ekvitermní regulace)
 • Vysoká účinnost s využitím principu kondenzace vodních par ze spalin až 107 %
 • Komunikace kotle a regulátoru pomocí systému OpenTherm+
 • Zobrazení parametrů pomocí LCD displeje
 • Vhodná kombinace se systémem podlahového vytápění
 • Spolehlivost a dlouhá životnost

Investice do nového kotle řady Therm 24 by se měla zákazníkům rychle vrátit nejen díky zajímavé pořizovací ceně, ale zejména díky nízkým provozním nákladům. Novinky od Thermony pracují s vysokou účinností, která po započtení spalného tepla činí 109 %. Díky využití moderních komponentů se také podařilo významně snížit příkon oběhového čerpadla a kotel má tak maximální příkon 50 W, což znamená v porovnání s konkurencí zhruba poloviční spotřebu elektrické energie. Inteligentní regulace spolu s ekvitermním čidlem průběžně upravuje teplotu otopné vody, což přináší další úspory a zabraňuje přetopení objektu. Vzhledem ke kompaktním rozměrům a velmi tichému provozu lze kotel umístit kdekoliv v interiéru.

Kondenzační kotel THERM 24 KDCN

Kotel je určen pro vytápění topného systému a průtokovému ohřevu užitkové vody. Ohřev TV je zajištěn pomocí sekundárního deskového výměníku, který je součástí kotle. Výhodou tohoto řešení ohřevu užitkové vody jsou kompaktní rozměry pro malé prostory a nízká pořizovací cena zařízení.

Kondenzační kotel THERM 24 KDZN

Kotel je určen pro vytápění topného systému a ohřev vody v nepřímotopném externím zásobníku. Ohřev TV je zajištěn pomocí trojcestného ventilu, který je součástí kotle. Výhodou tohoto řešení ohřevu užitkové vody je rychlá a komfortní dodávka teplé vody.

Kondenzační kotel THERM 24 KDN

Kotel je určen pro vytápění topného systému bez ohřevu vody a je v prodeji od ledna 2017.

Vývoj i výroba nových kotlů probíhá v Rapoticích na Vysočině. Vedení firmy předpokládá, že jich ročně vyrobí řádově tisíce a to jak pro tuzemský trh, tak i pro vývoz. Všechny nové kotle splňují evropskou emisní normu a požadavky zákona o ochraně ovzduší s platností od roku 2018 a mohou se tak prodávat na všech trzích. V Česku se na kotle Thermona vztahuje prodloužená tříletá záruka.THERMONA, spol. s.r.o.
logo THERMONA, spol. s.r.o.

Thermona, spol. s r.o. - český výrobce kotlů a kaskádových kotelen. Výrobní sortiment zdrojů tepla tvoří plynové kondenzační kotle i elektrické kotle určené jak pro domácnosti, tak i pro řešení vytápění a ohřevu TV bytových a průmyslových objektů - tzv. ...