Hoval instaloval nový kotel a systém ohřevu vody v Grand hotelu Permon

Datum: 25.7.2017  |  Organizace: Hoval spol. s r.o.  |  Firemní článek

Bez ohledu na to, zda hovoříme o veřejných budovách, rodinných domech, průmyslových halách, nebo o soukromých objektech, hlavními požadavky na vytápění jsou nízké provozní náklady a minimální dopad na životní prostředí.

Hoval spol. s r.o.
Republikánská 45
31204 Plzeň

tel.:+420 377 261 002
e-mail:
web:www.hoval.cz

Exkluzivní čtyřhvězdičkový Grand hotel Permon se nachází v nádherné přírodě a je obklopený jehličnatými lesy. Grand hotel Permon patří mezi nejznámější turistické a lyžařské středisko ve Vysokých Tatrách. Hotel poskytuje služby a ubytování na vysoké úrovni a uspokojí i náročnější klienty.

Stávající zdroj tepla

Výstavba hotelu Permon se datuje do sedmdesátých let minulého století. Jelikož v letech výstavby nebyl na stavbě plyn, technické zařízení kotelny bylo navržené s použitím ocelových teplovodních kotlů s přetlakovými hořáky. Na začátku devadesátých let byly do kotelny nainstalovány čtyři nové kotle. Ohřev teplé vody se realizoval centrálně v ocelových stacionárních ohřívačích o objemu 6,3 m3. V současnosti jsou v kotelně už jen dva kotle KDVE 100, nový kotel UltraGas UG 1440D a úplně nový způsob ohřevu teplé vody.

Analýza potřeb a návrh technického řešení

Může se stát situace, kdy se zřízení kotelny zdá jako nepotřebný náklad, jelikož jsou důležitější věc, které se v hotelu musí řešit jako například pěkné pokoje, kvalitní restaurace, či prvotřídní wellness. Proto byly na první schůzce analyzované potřeby pro vytápění a hlavně zvýšený požadavek na ohřev teplé vody, jelikož v tom čase probíhala rozsáhlá rekonstrukce wellness centra.

Z tohoto důvodu byly vznešeny ze strany hotelu následující požadavky:

 1. do stávajícího dispozičního prostoru kotelny navrhnout vhodné kotle,
 2. kotle musí vyhovovat stávajícímu rozměru komína,
 3. napojení kotlů na stávající rozvody musí být jednoduché a funkční,
 4. energeticky účinný návrh pro ohřev teplé vody pro celý hotel a wellness centrum.

Zajištění co největšího komfortu s co nejnižšími náklady

Společnost Hoval se pyšní referencemi z celého světa. Řešení a výrobky jsou k vidění na nejznámějších stavbách světa. Tyto faktory jsou hlavní důvod, proč společnost Hoval nebere žádnou zakázku na lehkou váhu a přistupuje k návrhu s veškerou zodpovědností.

Obrázek č. 1: 15-2 300 kW Hoval UltraGas s patentovaným výměník tepla AluFer®
Obrázek č. 1: 15-2 300 kW Hoval UltraGas s patentovaným výměník tepla AluFer®

Nejdůležitější roli zde sehrává zdroj tepla. Zdroj musí fungovat efektivně, bez ohledu na nárazová zatížení, které jsou u hotelů běžné. Je velkou výzvou zajistit hotelovým hostům pohodlí jak při nízké tak i při vysoké obsazenosti hotelu – je proto velice důležité takový zdroj tepla, který vám umožní modulovat nejvyšší možný výkon bez významné ztráty účinnosti. V hotelu je také důležité možnost regulace tepla, kdy se teplota v neobsazených pokojích sníží na minimum, zatímco teplotu v běžně obsazených pokojích je možné regulovat dle potřeby.

S měnícími se požadavky na energii je nejlepším řešením zařízení, které může být lehko ovládané, například díky modulaci hořáku. Přesně takovéto zařízení je kondenzační plynový kotel UltraGas. UltraGas je jeden z nejúčinnějších kotlů dostupný na trhu, který je charakterizován účinností až 99 %. Snížení provozních nákladů je díky tomu, že účinnost umožňuje zařízení dosahovat stejného vytápěcího efektu s nižší spotřebou paliva. Takto vysoká účinnost kotle je výsledkem použití patentovaného výměníku AluFer®, který spojuje výhody nerezových a plynových kondenzačních kotlů.

Při závěrečném vyhodnocování mezi nízkoteplotními a kondenzačními kotli z portfolia Hoval jednoznačně padla volba na Hoval UltraGas UG1440D a to z důvodu poměr vstupní cena kotle-provozní náklady-doba návratnosti.

Obrázek č. 2: Schéma zapojení kotle Hoval UltraGas
Obrázek č. 2: Schéma zapojení kotle Hoval UltraGas

Ohřev teplé vody se může zdát jako jednoduchá záležitost, avšak pro velký hotel je důležité vybrat řešení, které se umí narychlo přizpůsobit náhlým změnám v odběrech. Proto zde bylo navrhnuto řešení Hoval Modul-plus ohřívač vody. Tento ohřívač je hojně využíván díky svému komfortu všude tam, kde je kladen velký důraz na hygienu vody.

Přednosti ohřívače Hoval Modul-plus

 • princip protiproudu při ohřevu vody pro maximální využití energie v nerezových modulech o objemu 115 litrů,
 • vysoká hospodárnost → nízké náklady,
 • garance velké produkce teplé vody ve vytíženém čase,
 • žádný problém s vodním kamenem,
 • koncepce menších válcových jednotek zapojených do série brání vzniku „mrtvých zón“ a chrání před vznikem bakterie Legionella pneumophila,
 • lehká kontrola každého modulu ohřívače,
 • kompaktní rozměry a malá hmotnost na metr čtvereční,
 • schopnost ohřevu vody s obsahem chloridu až do 300 mg/litr,
 • více jak 550 000 zásobníkových modulů instalovaných po celém světě.
Obrázek č. 3: Ohřívač vody Hoval Modul-plus, výkon 640l/h-17.500l/h
Obrázek č. 3: Ohřívač vody Hoval Modul-plus, výkon 640l/h-17.500l/h

Zhodnocení investice

Výměnou teplovodního kotle KDVE 100 s nízkou účinností, za kondenzační kotel Hoval UltraGas UG 1440D s vysokou účinností, vznikla úspora na zemním plynu, elektrické energii a na tvorbě emisí. Úspora kotle Hoval je minimálně 39 952 m2/rok, tedy minimálně 421 494 kWh/rok. Instalace kondenzačního kotle UltraGas představuje úsporu i v elektrické energii. Úspora v tomto případě je 6 290 kWh/rok. Další úsporou je díky kondenzačnímu kotli Hval UltraGas, úspora na tvorbě emisí. Instalací tohoto kotle došlo k nižší tvorbě emisí CO2 a k ochraně životního prostředí. V tomto případě úspora činí 78 442 kg CO2/rok.

Kondenzační plynový kotel UltraGas, společně s ohřívačem vody Modul-plus, zaručuje nejefektivnější využití plynových paliv pro potřeby vytápění a ohřev vody. Moderní kondenzační kotle a vysoce účinné ohřívače vody dobře fungují v moderních zařízeních a budovách – bez ohledu na to, zda hovoříme o samostatných rodinných domech, bytových domech, hotelech, či velkých halách.

Prohlédněte si naše řešení a najděte nejvhodnější způsob k řešení vašich investic.

 

Datum: 25.7.2017
Organizace: Hoval spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokoj s hvězdnou oblohou, ložnice beze stěnLuxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o polovinu na 300 mil.Webinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technika