Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vlastnosti automatického kotle Dakon DOR 5N Automat

Datum: 17.3.2018  |  Organizace: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon

Příznivci využití tuhých paliv, kteří oceňují dlouhou životnost kotlů Dakon typů DOR s ručním přikládáním, mají možnost při zachování věrnosti značce přejít na mnohem komfortnější a účinnější způsob vytápění, a to instalací automatického kotle Dakon DOR 5N Automat.

Tento kotel je však pro své provozní vlastnosti vhodný i tam, kde stojí dnes již ekonomicky a ekologicky nevyhovující zastaralý kotel jakékoliv jiné značky.

Na připojeném videu produktový manažer Ing. Jiří Šubrt za společnost Bosch Termotechnika popisuje specifické vlastnosti automatického kotle Dakon DOR 5N Automat.

Jednou z nich, která významně zvyšuje provozní spolehlivost, je použití převodové skříně s čelními ozubenými koly, která otáčí šnekem podávajícím palivo do hořáku. Specifikem je schopnost této převodovky jednoduše přejít do zpětného chodu, čím se uvolní šnek, pokud by v jeho pohybu bránil například větší kus paliva aj. V případě jiných konstrukcí převodovky v takovém stavu dochází většinou k mechanickému přestřižení bezpečnostního čepu a následně je nutná jeho výměna.

Použití elektronické řídicí jednotky umožňuje řešit nejen požadavky jednoduchých otopných soustav s jedním okruhem pro přípravu teplé vody a druhým pro vytápění. Tyto funkce lze jednoduše rozšířit. Pro příznivce dálkového ovládaní je připraven komunikační prvek. Pokud bude kotel vybaven i automaticky pracujícím modulem pro zapálení paliva, lze si v objektu zajistit teplo například pro návrat z dovolené atp.

 

Hodnotit:  

Datum: 17.3.2018
Organizace: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou DakonSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Kotle, kamna, krby

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění