Vlastnosti automatického kotle Dakon DOR 5N Automat

Datum: 17.3.2018  |  Organizace: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon

Příznivci využití tuhých paliv, kteří oceňují dlouhou životnost kotlů Dakon typů DOR s ručním přikládáním, mají možnost při zachování věrnosti značce přejít na mnohem komfortnější a účinnější způsob vytápění, a to instalací automatického kotle Dakon DOR 5N Automat.

Tento kotel je však pro své provozní vlastnosti vhodný i tam, kde stojí dnes již ekonomicky a ekologicky nevyhovující zastaralý kotel jakékoliv jiné značky.

Na připojeném videu produktový manažer Ing. Jiří Šubrt za společnost Bosch Termotechnika popisuje specifické vlastnosti automatického kotle Dakon DOR 5N Automat.

Jednou z nich, která významně zvyšuje provozní spolehlivost, je použití převodové skříně s čelními ozubenými koly, která otáčí šnekem podávajícím palivo do hořáku. Specifikem je schopnost této převodovky jednoduše přejít do zpětného chodu, čím se uvolní šnek, pokud by v jeho pohybu bránil například větší kus paliva aj. V případě jiných konstrukcí převodovky v takovém stavu dochází většinou k mechanickému přestřižení bezpečnostního čepu a následně je nutná jeho výměna.

Použití elektronické řídicí jednotky umožňuje řešit nejen požadavky jednoduchých otopných soustav s jedním okruhem pro přípravu teplé vody a druhým pro vytápění. Tyto funkce lze jednoduše rozšířit. Pro příznivce dálkového ovládaní je připraven komunikační prvek. Pokud bude kotel vybaven i automaticky pracujícím modulem pro zapálení paliva, lze si v objektu zajistit teplo například pro návrat z dovolené atp.

 

Hodnotit:  

Datum: 17.3.2018
Organizace: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou DakonSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Kotle, kamna, krby

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?