Pravidelná údržba kotle DAKON DOR 5N Automat

Datum: 20.4.2018  |  Autor: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon

Jedním z kotlů určených pro spalování tuhých paliv a podporovaných v rámci kotlíkových dotací je DAKON DOR 5N Automat. To, že je kotel označen jako automatický, se týká procesu řízení spalování paliva, podávání paliva do hořáku a shromažďování popela v popelníku.

Potřeba čistit teplosměnné plochy výměníku kotle, spalinové tahy, odstraňovat popel atd. je stejná, jako u kotlů s ručním přikládáním paliva. Zásadní rozdíl je v tom, že optimalizace procesu spalování snižuje tvorbu nežádoucích produktů, a tudíž i nároky na údržbu jsou nižší.

Pro udržení dlouhodobé životnosti kotle není vhodné údržbu zanedbávat, zvláště když je většina prací snadno proveditelná. V připojeném videu jsou ukázány základní úkony údržby, které jsou v podstatě děleny na každodenní, týdenní a roční.

 

Hodnotit:  

Datum: 20.4.2018
Autor: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou DakonSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Kotle, kamna, krby


logo VIADRUS

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo FV PLAST
logo ENBRA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSTRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společnostíVítězný pasivní rodinný dům je promyšlená dřevostavba se skromným vzhledemŘízené větrání: Přísun čerstvého vzduchu jako nezbytnostPět věcí, které byste měli vědět o plastových oknech