Místo starého kotle automatický

Datum: 18.3.2018  |  Organizace: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon

Výměna vysloužilého starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním je příležitostí k jeho náhradě za automatický, který uživateli zajistí zásadní zvýšení komfortu vytápění. Vzhledem k plně automatickému řízení spalovacího procesu, které je provázáno s přísunem paliva ze zásobníku, se v automatickém kotli zvyšuje účinnost využití paliva.

Pro instalaci automatického kotle je nutné mít vytvořeny vhodné podmínky. Jedna z nich vyplývá z faktu, že automatický kotel vyžaduje větší prostor. Na druhou stranu automatický kotle zahrnuje i zásobník na palivo. Větší požadavek na prostor není tedy dán jen rozdílnou konstrukcí kotle oproti kotli s ručním přikládáním, ale i objemem zásobníku, který vytváří předpoklad, podle konkrétních podmínek, třeba až pro přibližně třídenní provoz bez nutnosti palivo doplňovat.

Pro svoji činnost vyžaduje automatický kotel zdroj elektrické energie, běžnou zásuvku 230 Volt.

Podrobněji o tom, co souvisí s přechodem na automatický kotel Dakon DOR 5N Automat, hovoří na připojeném videu za společnost Bosch Termotechnika produktový manažer, Ing. Jiří Šubrt.

 

Hodnotit:  

Datum: 18.3.2018
Organizace: redakce TZB-info ve spolupráci se značkou DakonSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Kotle, kamna, krby

logo VIADRUS

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo ENBRA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahradNa brněnském výstavišti dnes začínají stavební veletrhyČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslíteFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blíží