Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

VIADRUS uvedl na trh nový litinový kotel

VIADRUS U22 Economy představuje vysoce kvalitní náhradu dosluhujících kotlů na tuhá paliva ve starších „samotížných” topných systémech. Tento litinový zplyňovací kotel na kusové dřevo dosahuje emisní třídy 5 a splňuje podmínky „Ekodesign”, vyhovuje tak všem současným i budoucím legislativním požadavkům, k jejichž zpřísnění dojde od září 2022. Nástupce legendárního modelu U22 se začal vyrábět 2. srpna letošního roku.

Největšími přednostmi kotle U22 Economy jsou mj. bezkonkurenční poměr cena/výkon, desetiletá záruka na litinový výměník vlastní výroby, možnost provozu nezávislého na elektrické energii, až o 50 % nižší spotřeba paliva ve srovnání s prohořívacími kotly, originální patentované řešení spalovací komory ViaBurn™, jednoduchá montáž, obsluha i údržba. Cena 16kilowattové verze je 29 990 Kč včetně DPH. Kotel je dostupný ve výkonových řadách 16, 21, 25, 30, 34, 38 a 41 kW.

Nové technické řešení regulace spalovacího systému ViaBurn™ zajišťuje proudění předehřátého spalovacího vzduchu na bázi podtlaku vytvořeného komínem a umožňuje tak čistší a úspornější hoření. Díky této inovativní patentované technologii vedení spalovacího vzduchu splňují kotle U22 Economy všechny nejnovější emisní předpisy Evropské unie včetně přísné německé normy BIMSCHV 2.

Historie společnosti VIADRUS, která patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu, sahá do roku 1888, kdy byl v tehdejších Hahnových železárnách v Bohumíně zahájen provoz slévárny šedé litiny. K rozšíření výrobního programu o litinové kotle na tuhá paliva vlastní konstrukce došlo v roce 1928. „Na slavných historických základech stavíme moderní firmu s progresivním topenářským sortimentem, která sbírá ocenění za inovativní produkty. Firmu, která jako jediná na českém trhu dokázala skloubit staletími prověřenou kvalitu litinové výroby s moderními požadavky na ekodesign, špičkové emisní třídy a využití biomasy k vytápění. VIADRUS je jedním z posledních závodů v Evropě vyrábějících litinu. Chystáme investice do nových pecí, protože chceme ukázat, že i slévárenství se dá dělat ekologicky,“ uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Petr Teichmann.


Mezi moderní a ekologické produkty topenářské techniky z Bohumína patří kromě nového modelu U22 Economy i litinové kotle na tuhá paliva řady Hercules U68, kotel E68 navržený pro kotlíkové dotace nebo plně automatický model A68.

Společnost VIADRUS je rovněž tradičním výrobcem radiátorů z litiny, které se oproti plechovým vyznačují především dlouhou trvanlivostí a značnými tepelnými úsporami, navíc je lze vyrábět v různých barevných variantách a s volitelným příslušenstvím. Otopná tělesa značky VIADRUS lze nalézt v řadě českých i zahraničních významných staveb, např. na radnici v nizozemském Rotterdamu, Pražském hradě nebo ve vile Tugendhat. Pro podrobnější informace navštivte stránky www.viadrus.cz.

VIADRUS a.s.
logo VIADRUS a.s.

VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem tepelné techniky a jeho vyráběný sortiment se vyznačuje vysokou kvalitou a vysokou životností. Výrobní program tvoří litinové kotle na tuhá paliva (kotle na dřevo, uhlí) a kotle na biomasu (automatické kotle na ...