Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

VIADRUS rozšířil portfolio o nový ekologický kotel na dřevo

E22 Economy bude zařazen do kotlíkových dotací

Společnost VIADRUS, největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky z litiny, pokračuje v ekologickém zaměření a stím spojené obměně výrobního programu. Bohumínský závod v červnu zahájil produkci nového litinového zplyňovacího kotle výlučně na kusové dřevo s názvem VIADRUS E22 Economy, který díky tomu bude certifikován pro kotlíkové dotace.

Kotel VIADRUS E22 Economy
Kotel VIADRUS E22 Economy

Model E22 Economy je derivátem úspěšného kotle na tuhá paliva U22 Economy, oproti němuž má navíc elektronické ovládání a odtahový ventilátor pro zvýšení komínového tahu. Novinka je určena k ekologickému spalování kusového dřeva a je možné ji s výhodou použít při výměně za starší kotel Hercules U26 díky shodným připojovacím rozměrům topného systému.

Náš nový model E22 Economy je jednou z možností, jak vyřešit povinnou výměnu zastaralých kotlů s ručním přikládáním, které musí být do září 2022 odstaveny z provozu. Tento kotel na dřevo, který vychází z verze U22 Economy, splňuje 5. emisní třídu i podmínky Ekodesign, vyhovuje tak všem aktuálním i budoucím legislativním požadavkům,“ říká generální ředitel společnosti VIADRUS Petr Teichmann.

Kotel VIADRUS E22 Economy je dostupný ve výkonových verzích od 16 do 30 kW. Jeho velkou výhodou je mj. vysoká účinnost až 90,2 %, desetiletá záruka na litinový výměník, nízká spotřeba paliva nebo jednoduché ovládání s barevným displejem.

Kotel je osazen litinovou ulitou a špičkovým odtahovým ventilátorem německé firmy EBM. Díky tomu odolává atmosférickým vlivům a je vhodný ke komínům s nižší účinnou výškou. V domácnostech, které používají nové kotle v 5. emisní třídě a zároveň staré komíny, může docházet ke kondenzování spalin v komínových cestách. Kotel s odtahovým ventilátorem tento nežádoucí jev odbourává, protože zlepšuje přirozený tah komínu,“ dodává Petr Teichmann.

Portfolio tepelné techniky značky VIADRUS, která se vyznačuje vysokou kvalitou a životností, dále tvoří kotle na plyn a olej, litinové radiátory, odlitky, kotlová tělesa a výměníky.

VIADRUS a.s.
logo VIADRUS a.s.

VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem tepelné techniky a jeho vyráběný sortiment se vyznačuje vysokou kvalitou a vysokou životností. Výrobní program tvoří litinové kotle na tuhá paliva (kotle na dřevo, uhlí) a kotle na biomasu (automatické kotle na ...