Waterkotte přichází s novou ekonomickou řadou tepelných čerpadel BasicLine

Datum: 8.8.2014  |  Organizace: HENNLICH s.r.o.  |  Firemní článek

HENNLICH s.r.o.
Českolipská 9
412 01 Litoměřice

tel.:416 711 250
e-mail:
web:g-term.hennlich.cz

Německá společnost WATERKOTTE dodává více než 40 let na trh tepelná čerpadla s nejvyšší účinností a vyspělým řídicím systémem. Kvalita si ale žádá svoji cenu a s příchodem tepelných čerpadel vzduch–voda se cenové očekávání zákazníků přiblížilo vytápění plynovým kotlem. Při zachování vysoké účinnosti a kvalitního řízení přichází nyní firma WATERKOTTE zastoupená v Česku společností G-TERM s novou ekonomickou řadou tepelných čerpadel BasicLine.

„Řada tepelných čerpadel BasicLine neubírá nic z kvality a účinnosti stávajících jednotek z dílny WATERKOTTE, pouze neobsahuje luxusní doplňky jako je například dotykový barevný displej. Cenově jsou však tato tepelná čerpadla velmi příznivá a vyrovnají se investici do plynového vytápění,“ popisuje Petr Hoftych, manažer firmy G-TERM pro tepelná čerpadla.

Součástí řady čerpadel BasicLine jsou typy vzduch–voda i země–voda. „Jsou určena především pro rodinné domy s tepelnou ztrátou do 15 kW, což je většina domů, které se nyní v Česku staví,“ doplnil Petr Hoftych.

BasicLine Monoblock BM 7010

BasicLine Monoblock BM 7010
BasicLine Monoblock BM 7010
BasicLine Ai1 Geo
BasicLine Ai1 Geo

Tepelné čerpadlo vzduch–voda BasicLine Monoblock BM 7010 s topným výkonem 6–12 kW a topným faktorem 4,4 (při A7/W35) je určené pro kompletní venkovní instalaci. Propojení venkovní a vnitřní jednotky je realizováno hydraulickým (vodním) okruhem. Odpadá zde montáž chladírenského potrubí. Instalaci tak zvládne každý topenář a často i zákazník svépomocí. „Tepelné čerpadlo dodáme i jako stavebnici se základním návrhem a technickou pomocí při realizaci svépomocí, a to za bezkonkurenční cenu pro koncového zákazníka,“ uvedl Petr Hoftych.

BasicLine Ai1 Air

Splitová jednotka vzduch–voda s označením BasicLine Ai1 Air představuje kompletní řešení pro rodinné domy s tepelnou ztrátou až 12 kW a topným faktorem 4,5 (při A7/W35). Vnitřní jednotka obsahuje zásobník o objemu 170 litrů. Zapojení celé sestavy lze zvládnout za jeden den. Součástí je také elektrokotel o výkonu 6 kW, grafický displej a vyspělý regulátor s možností rozšíření na více topných okruhů a o solární soustavu.

BasicLine Ai1 Geo

Tepelné čerpadlo země–voda (či voda–voda) BasicLine Ai1 Geo s vestavěným zásobníkem teplé vody je cenově příznivější alternativou k typu EcoTouch. A to bez kompromisů v oblasti technických parametrů. Společně s 6 kW topnou patronou tvoří tato sestava kompletní řešení pro rodinné domy s tepelnou ztrátou do 15 kW. Topný faktor dosahuje až 6,1 (při W10/W35).

O firmách G-TERM a WATTERKOTTE

Jedním z průkopníků tepelných čerpadel v České republice byla společnost GEO-TERM, která sbírala první zkušenosti již v roce 1992. Tato firma se později spojila s dynamicky rostoucí společností HENNLICH s.r.o. a vznikla divize G-TERM. Ta od roku 2002 zastupuje na trhu v ČR německého výrobce tepelných čerpadel, firmu WATERKOTTE. I tradice firmy WATERKOTTE je pozoruhodná, byla totiž prvním výrobcem tepelných čerpadel pro rodinné domy v Evropě. Svá první tepelná čerpadla německý výrobce zkonstruoval již před 40 lety, tehdy především pro průmysl.


Více informací najdete na www.g-term.cz nebo na www.topte-levneji.cz

 

Datum: 8.8.2014
Organizace: HENNLICH s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018