Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Už víte, co znamená zkratka IFTTT?

Datum: 12.7.2018 4:58  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Jedná se v podstatě o jednoduše chytrou automatizaci v domácnosti, kdy jedna provedená činnost spouští následně další.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Už víte, co znamená zkratka IFTTT?

Co se tedy pod těmito písmeny vlastně skrývá?

Jedná se o zkratku anglických slov If This, Then That. Volně přeloženo do češtiny „Když nastane toto, potom udělej tamto“. Je to vlastně taková chytře nastavená automatizace v domácnosti, kdy jedna provedená činnost spouští další následnou akci. Tato nová technologie, tzv. „Internet of Things“ umožňuje připojení různých domácích spotřebičů na internet a tím usnadňuje jejich vzdálené ovládání, diagnostiku a případný servis.

Značka Vaillant je v souladu s tímto trendem, a proto rozšířila možnosti ovládání bezdrátového regulátoru eRELAX včetně mobilní aplikace vSMART. Pokud by uživatel regulace eRELAX chtěl tuto službu IFTTT začít ve svém domě využívat, musí se nejprve zaregistrovat na portálu ifttt.com. Po registraci si pak uživatel propojí svůj účet na ifttt.com se svým termostatem. Jakmile dojde k aktivaci, může si již snadno vybírat jednotlivé automatické činnosti, tzv. applety. Applety jsou v podstatě takové jednoduché miniaplikace, které se automaticky spustí při splněné podmínce.

Více informací najdete na našich stránkách

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Thermona: V roce 2018 zvyšuje prodej o 18 %

12.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V rozhovoru pro TZB-info odpovídá ředitel společnosti Thermona, Jaroslav Fila, na otázky, jak společnost reaguje na vývoj na domácím i zahraničních trzích. Pro český trh nabízí moderní úsporné kondenzační plynové kotle včetně kaskád pro kotelny nebo elekrokotle. S ohledem na požadavek zvýšené účinnosti i snížených emisí NOx nabízí Thermona i vylepšené verze plynových kombi kotlů nekondenzačních určených pro instalace do společných komínů. Letos Thermona předpokládá navýšení prodejů o 18 %.

Dotace na kotle pro domácnosti a vývoj kvality ovzduší v ČR

9.11.2018 | redakce
Na tiskovce MŽP se hovořilo o nedostatečné legislativě a kontrole trhu v oblasti standardizace kotlů, poslední vlně kotlíkových dotací, která bude pro kraje spuštěna na začátku příštího roku opět s alokací 3 mld. Kč, uhlíkové dani, bezúročných půjčkách na nákup kotlů a o pokračování dotace na kotle na uhlí.
diskuse: 1 příspěvek, 09.11.2018 12:47

Voda, teplo, klimatizace – ISH nabízí prostor

4.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Pomalu se přibližuje březnový termín prestižního mezinárodního veletrhu ISH 2019. Organizátoři veletrhu informují o vytváření nových platforem, které nabízí prostor pro výměnu zkušeností, navázání nových vztahů. Vylepšená struktura platforem usnadňuje výběr vhodného programu návštěvníkům veletrhu.

IX. sympozium Green way

2.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Stěžejní byla tradičně problematika spojená s úpravou parametrů vzduchu, ale i další aspekty, jak dochází k prolínání technických řešení při integrovaném projektování budov.

10 najčastejších otázok pri výbere krbových kachieľ

1.11.2018 | Hornbach Slovensko
Krbové kachle vytvárajú príjemné teplo a útulnú atmosféru. V zime odľahčujú finančnú náročnosť hlavného kúrenia a ekonomicky dopĺňa vykurovanie. Na jar a na jeseň sa zase využíva na občasné zakúrenie v chladnejších dňoch. Odborníci z Hornbachu pripravili odpovede na najčastejšie otázky pri nákupe kozubových kachieľ.

Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

technická podpora výrobců

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme