Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Už víte, co znamená zkratka IFTTT?

Datum: 12.7.2018 4:58  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Jedná se v podstatě o jednoduše chytrou automatizaci v domácnosti, kdy jedna provedená činnost spouští následně další.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Už víte, co znamená zkratka IFTTT?

Co se tedy pod těmito písmeny vlastně skrývá?

Jedná se o zkratku anglických slov If This, Then That. Volně přeloženo do češtiny „Když nastane toto, potom udělej tamto“. Je to vlastně taková chytře nastavená automatizace v domácnosti, kdy jedna provedená činnost spouští další následnou akci. Tato nová technologie, tzv. „Internet of Things“ umožňuje připojení různých domácích spotřebičů na internet a tím usnadňuje jejich vzdálené ovládání, diagnostiku a případný servis.

Značka Vaillant je v souladu s tímto trendem, a proto rozšířila možnosti ovládání bezdrátového regulátoru eRELAX včetně mobilní aplikace vSMART. Pokud by uživatel regulace eRELAX chtěl tuto službu IFTTT začít ve svém domě využívat, musí se nejprve zaregistrovat na portálu ifttt.com. Po registraci si pak uživatel propojí svůj účet na ifttt.com se svým termostatem. Jakmile dojde k aktivaci, může si již snadno vybírat jednotlivé automatické činnosti, tzv. applety. Applety jsou v podstatě takové jednoduché miniaplikace, které se automaticky spustí při splněné podmínce.

Více informací najdete na našich stránkách

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Štítkování výrobků spojených se spotřebou energie

24.2.2019 | redakce
Energetickými štítky se označuje již většina domácích spotřebičů. Které výrobky to jsou a jaké předpisy štítkování upravují? Uvádíme kompletní přehled.
© Roman Milert - Fotolia.com

Uvádění do provozu sestav tlakových nádob

23.2.2019 | Mgr. Václav Brůžek, inspektor oddělení inspekce BOZPOblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu
Uvádění do provozu sestav tlakových nádob podle evropské směrnice 2014/68/EU a Nařízení vlády č. 219/2016 Sb.: Opakované nedostatky ze strany provozovatelů.
© Polat Alp - fotolia.com

Doklad o kontrole kotle na pevná paliva

21.2.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Správné vyplnění Dokladu o kontrole technického stavu a provozu, který vystavují osoby kontrolující kotle na pevná paliva na základě zákona o ochraně ovzduší, je zásadní záležitostí i pro majitele a provozovatele kotle. Článek vede kontrolora krok za krokem vyplňováním dokladu, a majitel kotle si současně může ověřovat, zda kontrolor postupuje v souladu s legislativou.
© Fotolia.com

Výměna kotlů: od uhlí ke dřevu

21.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Přechod z ručně přikládaného kotle na hnědé uhlí na zplyňovací kotel na dřevo je z pohledu provozních nákladů neutrální. Nový kotel na uhlí si musí zájemce zaplatit v plné ceně. Nový kotel na dřevo lze získat v rámci Kotlíkových dotací téměř zdarma.
© dundersztyc - Fotolia.com

Ušetřili jste meziročně na vytápění 6 %?

20.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V roce 2018 byla průměrná teplota o cca 1,1 stupně Celsia vyšší. Pokud se tato skutečnost neprojevila nižší spotřebou tepla ve faktuře za vytápění, je žádoucí prověřit technický stav otopné soustavy.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 20.02.2019 10:43

Témata 2019

Partneři - Tepelná čerpadla

Tabulky a výpočty

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme