Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Už víte, co znamená zkratka IFTTT?

Datum: 12.7.2018 4:58  |  Autor: Michaela Kupková  |  Organizace: Tepelná čerpadla Vaillant  |  Firemní zpráva

Jedná se v podstatě o jednoduše chytrou automatizaci v domácnosti, kdy jedna provedená činnost spouští následně další.

Tepelná čerpadla Vaillant
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

Už víte, co znamená zkratka IFTTT?

Co se tedy pod těmito písmeny vlastně skrývá?

Jedná se o zkratku anglických slov If This, Then That. Volně přeloženo do češtiny „Když nastane toto, potom udělej tamto“. Je to vlastně taková chytře nastavená automatizace v domácnosti, kdy jedna provedená činnost spouští další následnou akci. Tato nová technologie, tzv. „Internet of Things“ umožňuje připojení různých domácích spotřebičů na internet a tím usnadňuje jejich vzdálené ovládání, diagnostiku a případný servis.

Značka Vaillant je v souladu s tímto trendem, a proto rozšířila možnosti ovládání bezdrátového regulátoru eRELAX včetně mobilní aplikace vSMART. Pokud by uživatel regulace eRELAX chtěl tuto službu IFTTT začít ve svém domě využívat, musí se nejprve zaregistrovat na portálu ifttt.com. Po registraci si pak uživatel propojí svůj účet na ifttt.com se svým termostatem. Jakmile dojde k aktivaci, může si již snadno vybírat jednotlivé automatické činnosti, tzv. applety. Applety jsou v podstatě takové jednoduché miniaplikace, které se automaticky spustí při splněné podmínce.

Více informací najdete na našich stránkách

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Příspěvek k diskusi o reálné provozní účinnosti teplovodních kotlů na biomasu

17.9.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
U teplovodních kotlů je stále více zřejmé, že pro podobné studie nelze brát v potaz účinnosti deklarované výrobci v průvodní technické dokumentaci, protože ta se často může významně lišit od reálné sezónní energetické účinnosti. Jako příklad uvádíme malý peletový kotel.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 17.09.2018 21:12

Pohledem znalce: Povinné zapojení bezpečnostního dochlazování zdrojů tepla na pevná paliva

11.9.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Zařízení na dochlazování kotlů, krbů nebo kamen s teplovodní ložkou je bezpečnostní zařízení v případě spalování pevných paliv. Pokud je legislativně předepsáno, pak musí být instalováno, neboť jde o zamezení havárie při nadměrném zvýšení tlaku. Autor uvádí, kdy je nutné dochlazování instalovat a upozorňuje, že odpovědnost není vždy jen na výrobci, ale i na projektantovi nebo instaluční firmě. Povinnost instalace se prověřuje při předepsaných kontrolách, nyní max. každých 36 měsíců (tři roky), a pokud chybí, vydá kontrolor negativní stanovisko.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 14.09.2018 21:21

Terminologie MŽP ke kontrole kotlů

20.8. 9:54   MŽP vydalo tiskovou zprávu ke kontrole kotlů. Se špatnou terminologií. Redakce TZB-info poslala obratem upozornění a dozveděli jsme se, že: špatná terminologie je použita záměrně, aby "veřejnost snadněji pochopila." více >>>

OECD hodnotila stav životního prostředí v České republice. Státu se daří, ale čekají nás i mimořádné výzvy

3.8. 04:00   Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) po 13 letech hodnotila stav, vývoj a politiky v oblasti životního prostředí České republiky, tzv. EPR – Environmental Performance Review. více >>>

Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

technická podpora výrobců

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme