Ukázka vrtu pro tepelné čerpadlo

Datum: 11.10.2011  |  Autor: Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V minulém týdnu společnosti CARMINA, REHAU a Atlas Copco uspořádaly den otevřených dveří, kde se zájemci mohli seznámit s technologií vrtu pro tepelné čerpadlo a s technologiemi geotermálních sond.

Na stavbě byl k vidění stroj pro vrtání tepelných čerpadel a vrtání studní. Hloubka předváděného vrtu byla 100 m. Na záběrech je zachyceno nasazování nové vrtací tyče délky 3 m do vrtací soupravy.

ukázka vrtu pro tepelné čerpadlo
představení technologie vrtání

Do předváděného vrtu bude použita geotermální sonda RAUGEO PE-Xa. Jde o sondu tvořenou dvěma jednoduchými díly ve tvaru U, vzájemně spojenými do kříže. Zvláštností této sondy je, že není svařována. Trubky PE-Xa jsou ohnuty výrobcem a tvoří tudíž spojité vedení v zemi bez jakýchkoliv svařovaných spojů. Ohnutá pata sondy je navíc chráněna speciální polyesterovou pryskyřicí, zesílenou skelným vláknem.

představení geotermálních sond REHAU

Trubky na médium mají podle DIN 16892/93 očekávanou dobu životnosti sto let při teplotě 20 °C a maximálním provozním tlaku 15 barů. Kromě sond RAUGEO PE-Xa byly na stavbě k vidění i sondy RAUGEO PE 100. Jedná se opět o dvoudílnou sondu z jednotlivých částí tvaru U, které jsou v patě výrobcem svařeny pomocí spojovacího kusu tvaru V.

Vrt pro tepelné čerpadlo se sondami REHAU RAUGEO PE-XaVrt pro tepelné čerpadlo se sondami REHAU RAUGEO PE-Xa
Vrt pro tepelné čerpadlo se sondami REHAU RAUGEO PE-Xa
 

Hodnotit:  

Datum: 11.10.2011
Autor: Ing. Petr Bohuslávek, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (7 příspěvků, poslední 24.10.2011 08:52)


Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

technická podpora výrobců

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?