Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hoval vytápí Hotel Lomnica na Slovensku

Spojení tradice a úcty k umění a historii, přímo v srdci Slovenska. Přesně takový je pětihvězdičkový Hotel Lomnica, který poskytuje moderní ubytování a služby na úrovni ve spojení s tradiční gastronomií. Při jeho rekonstrukci byl zvolen systém vytápění a ohřevu teplé vody od společnosti Hoval.


Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica, Slovensko
Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica, Slovensko

Historie Hotelu Lomnica sahá až do roku 1893, kdy byl slavnostně otevřen. Šlo o jeden z nejluxusnějších hotelů v Rakousku-Uhersku a byl vždy důležitým kulturním centrem. Dnešní podoba hotelu respektuje tradici a je výsledkem komplexní rekonstrukce, která proběhla v letech 2015-2016.

Rekonstrukce a investice do úsporných opatření

Při výběru efektivního řešení vytápění byl zvolen dvojkotel Hoval UltraGas 1150. Tato volba přináší hotelu úsporu provozních nákladů i díky zapojení obou kotlů na jeden společný komín. Kondenzační dvojkotel 2x 575 kW z nerezové oceli s nízkým tepelným zatížením spalovacího prostoru a nízkou tvorbou emisí byl ideálním řešením.

Ohledně ohřevu teplé vody byl zvolen jako nejúčinnější Hoval Modul Plus – ohřívač teplé vody. Ve spolupráci s dvojkotlem UltraGas se jedná o nejefektivnější řešení pro velký Hotel Lomnica.

Hoval Modul Plus, ohřívač teplé vody a dvojkotel Hoval UltraGas 1150
Hoval Modul Plus, ohřívač teplé vody a dvojkotel Hoval UltraGas 1150
Dvojkotel Hoval UltraGas 1150
Dvojkotel Hoval UltraGas 1150
Hoval Modul Plus, ohřívač teplé vody
Hoval Modul Plus, ohřívač teplé vody

Důležitá ochrana životního prostředí

Díky dvojkotli UltraGas je úspora minimálně 21 500 m3/rok, respektive minimálně 225 750 kWh/rok. Úspora na elektrické energii při provozu činí 2 652 kWh/rok. Tyto úspory doplňuje celkové snížení tvorby emisí COH, které za rok provozu představuje 42 213 kg CO2/rok.

Hotel Lomnica nejen že ušetří své provozní náklady, ale jako bonus šetří i životní prostředí.

Hoval spol. s r.o.
logo Hoval spol. s r.o.

Hlavní činností firmy Hoval je výroba a prodej tepelné techniky a vzduchotechniky, podpora projektování, spolupráce s investory a developery při tvorbě komplexních řešení s ohledem na efektivnost a úsporu provozních nákladů, zajištění spolehlivého provozu ...